Ik bevries in mijn TD5

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
IIa friend

Ik bevries in mijn TD5

Bericht door IIa friend »

Peste prikkers,
De verwarming in mijn TD5 (duitste import) doet bijna niets.
De ventilator blaast voldoende maar de warmtewisselaar lijkt nauwelijks te werken.
Ik heb wel eens gehoord dat de TD5 verwarming niet optimaal is maar ik vries half dood.
Iemand heeft ooit iets geroepen over een modificatie die achteraf kan worden uitgevoerd om dit probleem te verhelpen.
Weet iemand hier het fijne van of heeft iemand een oplossing voor dit kleine ongemak?
Alvast dank voor jullie reactie.
Marius
Frans

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door Frans »

Je standkachel aanzetten, die is volgens mij bij de TD5 bedoeld als hulpverwarming omdat de normale kachel te weinig warmte zou geven.
Dacht dat ergens gelezen te hebben.

Frans Bonnes
jacob

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door jacob »



hmm tja mijn vw wil ook al niet warm worden.

zo het te maken hebben met dat duitse


MVG jacob
jo fo

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door jo fo »

een serrie kopen; ik moet na 5 minutten de verwarning uitzetten anders verbrand ik.

jo "general"
IIa friend

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door IIa friend »

Hoi Frans,
Ik heb de standkachel ook al gebruikt maar die werkt bij mij via dezelfde warmtewisselaar dus dat helpt helaas niets.
Ik kan denk ik beter zoals jij dat doet bovenop de motor gaan zitten :-) Daar is het in ieder geval warm.
Marius
IIa friend

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door IIa friend »

Maak je geen zorgen daar heb ik er al enkele van en ja die zijn inderdaad allemaal lekker warm, alleen minder geschikt voor mijn dagelijkse snelweggebruik.
Hulk

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door Hulk »

Ik heb ook een TD5 maar die is zo warm.
is de kachel wel ontlucht? vraag me niet hoe en waar maar dat is vaak een probleem met andere " normale' auto's.

en anders: jij hebt natuurlijk KOELvloeistof !! natuurlijk dat hij niet warm wordt, anders zou het wel VERWARMINGS vloeistof heten ;-)

Vico (110)
witje110

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door witje110 »

een oplossing van de belgische site van hetzelfde probleem
( zou het aan het weer liggen dat iedereen er problemen mee heeft ;-)


"Merci aan diegene die me tips gaven. T'is ondertussen opgelost en hier volgt het antwoord (voor diegen die ook zulke problemen mochten ondervinden).

Het waren niet de schuiverdingen (die waren al eens stuk geweest en dat was het eerste dat ik had bekeken). MAAR op de zwarte verwarmingskast links onder de motorkap zit ook een hendeltje waar het kabeltje van de warm/koud schuiverding aankomt. Die gaf niet meer mee wanneer hij op warm stond. Heb die kabel een beetje moeten meegeven en nu werkt het weer!

Dank u Stijn voor de ultieme voorzet. T'is weer lekker warm in mijn def."



Marijke
IIa friend

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door IIa friend »

bedankt witje110 voor de tip.
Helaas is dit bij mij niet het geval. Het hefboompje aan de kabel beweegt goed.
Waarschijnlijk moet ik het toch in de warmtewisselaar zelf gaan zoeken.
Marius
Wouter Baaijens

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door Wouter Baaijens »

Een bekend probleem met de TD5 is het niveau van de koelvloeistof (geen geintje).
Dit moet echt tot op het juiste niveau gevuld zijn anders zal de verwarming niet werken.

Heb zelf een tijdje een lekkende radiator gehad, dus na het bijvullen werkte de verwarming weer een tijdje ;-)

Ervaringsdeskundige,
Wouter
SIII'88 Def110TD5
IIa friend

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door IIa friend »

Wouter,
Dat zal ik vanavond meteen eens gaan controleren. Wie weet is het wel zo simpel.
Marius
Maarten van Lenthe

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door Maarten van Lenthe »

Ik heb al eens gehad met mijn Defender dat de afdichtingsrubbers van de ventilatiekleppen onder de voorruit kapot waren en dat het net leek alsof de kachel niet werkte of alleen maar koude blies.... en heb ook al eens gehad dat gewoon de zekering eruit lag en dan doet de aanjager het wel en als je de aanjager dan aanzet komt er wel wat door de motor opgewarmde lucht uit maar dat is veel te weinig!

Maarten
fred101

Re: Ik bevries in mijn TD5

Bericht door fred101 »

ik heb nu een 90 V8, heerlijk snel warm terwijl ik in mijn 110 Crewcab toendertijd zat weg te vriezen. De 90Td5 van irene wordt ook heel slecht warm, duurt dik 10 kilometer. Mijn V8 is binnen 3 km warm van binnen.

Fred101
Plaats reactie