200TDI in een Series 3

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Sander

200TDI in een Series 3

Bericht door Sander »

Nu het er op aan gaat komen om dan eindelijk mijn blok te gaan wisselen zie ik ineens een aantal sites voorbij komen met conversies voor een 200TDI blok in een Series 3. Nou lijkt me dat wel wat dus ik ben eens voorzichtig aan het kijken hoe dat allemaal in z'n werk gaat.
Maar het is natuurlijk wel handig om dan ook een 200TDI blok te hebben en daar ben ik dus een beetje naar aan het zoeken.
Wat is een normale prijs voor een 200TDI blok? En is het dan beter om een 200TDI uit een Discovery te zoeken of een uit een Defender?
Rumble

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Rumble »

Dat van die defender of discovery is een hele goeie, Het grootste probleem van een 200 tdi in een series is namelijk de stuur inrichting (bij linksgestuurde auto's wel te verstaan) je turbo komt dan dicht in de buurt, dan wel in je stuurhuis terecht.
Daar zal je een oplossing voor moeten zoeken.
Verder zal je de interkoeler en radiator kwijt moeten, maar dat is denk ik eenvoudig op te lossen. Je zal dus kreatief moeten wezen. Zelf heb ik is een 2,5 diesel omgebouwd naar turbo. toen overgestapt op een montego, welke ook fantastisch is in een series maar niet in een ninty. en toen een 200 tdi.
het laaste blok vind ik zeer geschikt vanwege koppel en vermogen.
Tja, en komt vanzelf de discussie nog over je vermogens toename, remmen en hoe op kentekente zetten.

Anton
Bart van Dessel

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Bart van Dessel »

Hoi Sander, als je een goed 200 tdi blok zoekt uit een Discovery, dan heb ik wat voor je. De Disco 200 tdi van 1993 is nog gewoon rijdend en compleet, zeer goede motor en aandrijving, nwe starter, dynamo en waterpomp, 230 dkm. Als je eerst wil testen en proefrijden en daarna het spul kant en klaar op komen halen op pallet, of thuis gebracht via transportbedrijf, allles kan bij mij. Stuur me maar een mailtje of pleeg een telefoontje nul zes-53 66 33 77

groetjes, Bart
Sander

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Sander »

Het is sowiezo de bedoeling om zonder turbo te gaan rijden ivm met de hoeveelheid vermogen die het blok ontwikkelt. Een serie 3 is daar niet echt op gebouwd
Berry

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Berry »

Mischien is dit wat voor je als alternatief?

[www.nhua.co.uk]

Deze conversie bevalt mij prima. een op 14 is makkelijk haalbaar met een 88
ignace

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door ignace »

Hello,

Sander, ik haak even in op je thread.
Wie onder jullie heeft een 200TDI zonder turbo en intercooler in een S3 ingebouwd? Wat is dan het vermogenverschil met een traditionele 2,5 NA?

Ignace
ex-fietser

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door ex-fietser »

Ik ken eigenlijk niemand die dit heeft. Volgens diesel experts gaat het ook niet goed zonder turbo. De verhouding brandstof en lucht is namelijk helemaal zoek. Je krijgt een zwart walmende motor. Er is een engels bedrijf met een website die deze conversie doet. Ze hebben het daar over zo'n 80 a 85 pk dacht ik. Dus iets meer als de 2.25D.

Volgens de website is het een hele mooie conversie die bijna onverslijtbaar is omdat het blok veel minder belast wordt als met turbo. Op de website wordt echter met geen woord gesproken over hoe ze het brandstof/lucht verhoudings probleem hebben opgelost. Hebben ze de injectiepomp anders afgesteld (Minder brandstof.) Wat hebben ze aan de kop gedaan? De compressie van een turbomotor is de som van de motor compressie plus de druk die de turbo levert. Zonder turbo kan de comprssie dus te laag zijn voor een goede verbranding. Is dat inderdaad zo? Hebben ze iets aan de kop veranderd? Ik kan me voorstellen dat als de turbo een te laag toerental heeft hij geen compressie levert. Het blok moet het in dat toerengebied dus zonder turbo kunnen doen. Dat gaat goed dus mischien is er wel geen compressie probleem.

Ik heb ooit een email naar dat bedrijf gestuurd met deze vragen maar helaas nooit antwoord gekregen. Ik ben ben dus heel benieuwd naar mensen die met een dergelijke configuratie rondrijden of mischien het bedrijfje kennen.

Arnold. (Die alleen ff de link van dat bedrijfje kwijt is.)
Gerben tB

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Gerben tB »

Helpt deze link:


[www.expeditionlandrover.info]
Wim Janssen

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Wim Janssen »

Arnold,

Dat is Richard Hall van Glencoyne Engineering Ltd. Ik heb destijds met hem hierover gebeld n.a.v. een discussie over deze conversie die ik hier op het forum gestart had. Hele aardige en behulpzame man die destijds 9 conversies zonder problemen had uitgevoerd. Het enige grote nadeel was de herrie die het blok maakte en een investering in goede geluidsisolatie was een must.
[www.prikpagina.nl]

Dit is de link naar de conversie
[www.glencoyne.co.uk]

Groeten
Wim Janssen
110 CSW "William" (V8 powered)
[wim-janssen.fotopic.net]
ex-fietser

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door ex-fietser »

Ja dat was hem Wim. Naar aanleiding van die discussie toendertijd heb ik een mail gestuurd inderdaad. Maar geen antwoord helaas. Maar jij hebt hem gesproken? Heeft hij nog wat over de brandstofpomp gezegd? Ik ben heel benieuwd.

Arnold.
Nick

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Nick »

Ik heb net even op de site van [www.glencoyne.co.uk] gekeken. Als je bij FAQ kijkt dan zie je het volgende stukje staan:

"4. Injection pump adjustment

Most of the conversions I have done have worked straight out of the box with no fiddling required. But I have had a small number which have been down on power, excessively smoky, or both. Usually the cause turns out to be mechanical - duff injectors or pump. But I am starting to see an increasing number of TDi engines where the pump settings have been played with. It isn't usually difficult to spot as the full power adjustment screw has a locking wire through it, and if this is missing then you can be sure someone has been fiddling. Either the fuelling has been turned down to get through the MoT emissions test, or (more commonly) turned up in search of more power. So if your engine feels a bit gutless, or is very smoky, it might be worth tweaking the full power adjustment screw slightly to see if it makes any improvement. Don't overdo it, the adjustment is pretty sensitive - I find there is only about half a turn between too much fuel and not quite enough. And if your engine is running fine, don't be tempted to tinker with the pump - you'll probably make it worse. If you Google "Bosch VE pump adjustment" you will find a wealth of information on these injection pumps."


en als je bij punt 5 kijkt dan zie je nog veel meer hierover staan. Misschien heeft ie zijn site wel aangepast na het sturen van dat mailtje?

Gr. Nick Smeets
Nick

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Nick »

o ja, het stond hier: [www.glencoyne.co.uk]
Gr. Nick Smeets
ex-fietser

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door ex-fietser »

Kijk deze pagina heb ik dus toen of over het hoofd gezien of ze zijn er naderhand bijgekomen. Dat beantwoord al mijn vragen. Als ik nu een werkplaats had en een series zonder motor en geld zou ik het misschien nog wel gaan proberen ook.

Arnold.
Sander

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Sander »

En dat is dus precies wat ik ga doen
Morgen gaat de rest van de garage hopelijk leeg en dan kan in ieder geval alles eruit en dan is het nog een kwestie van een 200TDI vinden.
Dennis101

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Dennis101 »

Iets wat mij vooral te denken geeft is de lage compressie van de 200 TDI.
Terwijl de 2.25 een compressieverhouding heeft van 23:1 en de 2.5 N/A 21:1, komt de 200 TDI niet verder als 19,5:1.
Lijkt mij niet echt efficiënt om te gebruiken zonder turbo.

Dennis B
Nick

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Nick »

Sander,
laat vooral weten hoe de uiteindelijke conversie bevalt en of het echt zo goed klinkt zoals het er staat, want hoewel ik niet zo`n fan ben van andere motors vind ik dit toch wel een erg interessante conversie.

Gr. Nick Smeets
ignace

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door ignace »

Hallo,

Dat een 200TDI betrouwbaar is, is wel duidelijk. En als je er een 200DI van maakt, zal hij waarschijnlijk langer kunnen meegaan. Maar wat over de beschikbaarheid van onderdeen naar de toekomst (cilinderkop, etc). Vogens mij zijn straks al die rotte discovery's niet meer van deze wereld en wordt het misschien lastiger om aan moteronderdelen te komen??
Graag jullie mening.

Grt,

Ignace
Gerard

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Gerard »

En ga je die dan aan de standaard series LT76 versnellingsbak hangen?

Gerard

Land Rover Names Register

<img src="[www.gerardlist.com]; border="0">
Sjoerd

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Sjoerd »

Sander,

Een 200 tdi is een duur blok als je er toch zonder turbo mee gaat rijden, dan heb je namelijk gewoon een 2.5d..... alleen dan direct ingespoten.
Mijn idee, koop een 200tdi en gebruik hem met turbo of koop een 2.5NA. De NA is ook super betrouwbaar en een fantastisch blok om in je series te leggen. Geen rare aanpassingen hoeven doen, behalve 1 motorsteun verbouwen. Het volgende voordeel is dat je v-bak ook een langer leven beschoren is want met een 2.5tdi ben je die bak wel serieus zwaar aan het belasten.

Ik vraag me zelfs heel sterk af of er überhaupt vermogens verschil is tussen een 2.5na of een 200TDIZT. Misschien levert de tdi zonder turbo nog wel minder koppel dan een 2.5NA.

Groet, Sjoerd
peter z

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door peter z »

je vergelijkt appels en peren
een direct ingespoten diesel werkt prima met een compressie van 19.5:1
een indirect ingespoten motor echter niet omdat alles nog de wervelkamer in moet en dat levert warmte verlies op.
peter z
Bart van Dessel

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Bart van Dessel »

Je kunt de turbo druk zelf instellen (:-)) en die mogelijkheid wordt bijna altijd gebruikt om het vermogen op te peppen, maar als je de druk nu 's helemaal terug draait naar 0,3 bar of zo iets en dan de pomp opnieuw afstellen/knijpen? Normaal staan ze rond de 0.8 en bij een 300 tdi zelfs over de 1 bar.
Deze foefjes worden door heel veel fabrikanten toegepast, ik heb een Volvo 740 lpt estate gehad, met 2.3i turbo, had maar 130 pk, maar dezelfde motor levert in een duurdere uitvoering tegen de 200 pk.

gr, Bart
Sander

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Sander »

Ja, het is een bolt-on conversie.
Gerard

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Gerard »

Ik zou de bouten niet te vast zetten; je zal die bak regelmatig moeten "verversen" ...

Gerard

Land Rover Names Register

<img src="[www.gerardlist.com]; border="0">
Rickske

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Rickske »

k vind de optie die bart aangeeft nog de mooiste, turbo houden maar de druk naar beneden bijstellen.
Sander

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door Sander »

Dat zal toch wel meevallen zonder de turbo? Voor zover ik op het internet kan vinden zijn er niet al te veel problemen mee.
ignace

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door ignace »

Hallo again,

En toch weet ik nog niet of het zo gek is. Enne we zullen het pas weten als we een gek vinden die het maar eens doet en dan zou je die auto moeten vergelijken met een 2,5NA. Dus Sander doe het maar en vertel ons in geuren en kleuren of het daadwerkelijk de moeite is!!!

Ignace

P.S. Wat zou de prijs zijn van een 200TDI zonder turbo en intercooler??
LaRo'69

Re: 200TDI in een Series 3

Bericht door LaRo'69 »

Ik heb er een high ratio tandwielset van Ashcroft in gezet.
Helaas heb ik mijn 109 nog niet klaar met 200Tdi en LT76, anders had ik al wat meer mee kunnen praten over het hele conversie gebeuren.

cheers, Robert
Plaats reactie