beetje OT: NL auto invoeren in CH

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Boelo

beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Boelo »

Ik heb mijn 90 TD5 verkocht omdat ik veel op en neer ga rijden naar Zwitserland, dat leek me niet zo heel comfortabel in een 90.
Daarom heb ik afgelopen zaterdag besloten de 90 weg te doen, 's avonds op internet gezet (MP en PM) en via MP maandag verkocht. Dinsdag gelijk een andere auto gekocht, een Volvo V70 D5 met nieuwe automaat, hele fijne reisauto.

Op den duur zou ik graag een auto op Zwitsers kenteken willen rijden omdat de wegenbelasting daar voor een diesel op het prijsniveau van een benzine hier ligt.
Daarom denk ik er aan om de D5 op Zwitsers kenteken te zetten. Normaal gesproken zoek ik dit soort zaken zelf goed uit alvorens ik hier een vraag post, maar daar komt door tijdgebrek nu niets van.
Hebben jullie enig idee wat mijn plan inhoudt en of het überhaupt wel mogelijk is?

Ondertussen heel hard aan het werk om de opbouw van de OneTen V8 zo ver mogelijk te voltooien...en misschien neem ik die straks (over een jaar) ook wel mee naar Zwitserland, wie weet. Maar mijn gevoel zegt dat een oudere auto wat lastiger op kenteken te krijgen zal zijn ivm emissie-eisen.

LR groet,
Boelo
Foto-4WZOB63J.jpg --> mod_embed_images_loadimage('5627b8c4caf1dbdd8a6937ad487776a3', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-4WZOB63J.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-4WZOB63J.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-4WZOB63J.jpg', '', 14817858, 600, 600, 'Loading image ...', false);

LR 110 CSW V8 1984
RRC V8 1971



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 18/11/2011 09:10 door Boelo.
Oscar

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Oscar »

Boelo,

Waar het vooral om gaat is:
1. Je moet ingezetene zijn (alleen een woonadres is misschien voldoende) om in een land een auto te kunnen registreren.
2. Je mag in Nederland met een Nederlands rijbewijs niet met een buitenlandse auto rondrijden. De enige uitzondering is voor zover ik weet een huurauto wanneer je daarmee rechtstreeks naar huis rijdt vanaf de grens en kunt aantonen dat het een vervanging is vanwege pech.

Wel geen Zwitserland maar de regels zijn niet heel anders denk ik zo:
Een kennis van mij had jaren geleden een bedrijf in Belgie en aangezien het daar ook veel goedkoper is heeft hij een auto op de zaak gekocht en is daar in gaan rijden.
Met de belastingdienst heeft hij geregeld dat hij de auto mag rijden als Nederlander in Nederland, met als voordeel de lagere aanschafwaarde van de auto (en dus bijtelling). Dat was een heel gedoe om voor elkaar te krijgen.

Conclusie: word Zwitser en je probleem is voorbij, en als dat lukt had je beter daar een auto kunnen kopen.. nog veel voordeliger.

Oscar
In dienst : SIII 88", One Ten Tithonus, FL2 TD4 hse aut.
Uit dienst: One Ten V8 ex-mod, 110 td5 sw, FL1 td4 sw

www.verroen.org
www.tithonus.org
www.blrc.nl
Berry van D

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Berry van D »

Hoi,

Als je toch volgend jaar naar CH komt, kun je beide auto`s met de verhuizing meenemen. Ze moeten dan tenminste een half jaar op jouw naam staan.
Bij de MFK (CH APK) wordt niet gekeken naar emissie ed. Het voertuig moet natuurlijk wel aan de MFK eisen voldoen.

Mocht je nog vragen hebben hoor ik het wel.

Groeten uit Zwitserland, Berry van D
Tom_RRC

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Tom_RRC »

Je kan met de belastingsdienst idd een certificaat aanvragen dat je met desbetreffende auto (buitenlands kenteken) in NL mag rondrijden.
Boelo

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Boelo »

Oscar Schreef:
-------------------------------------------------------
> Boelo,
>
> Waar het vooral om gaat is:
> 1. Je moet ingezetene zijn (alleen een woonadres
> is misschien voldoende) om in een land een auto te
> kunnen registreren.
> 2. Je mag in Nederland met een Nederlands
> rijbewijs niet met een buitenlandse auto
> rondrijden. De enige uitzondering is voor zover ik
> weet een huurauto wanneer je daarmee rechtstreeks
> naar huis rijdt vanaf de grens en kunt aantonen
> dat het een vervanging is vanwege pech.
>
> Wel geen Zwitserland maar de regels zijn niet heel
> anders denk ik zo:
> Een kennis van mij had jaren geleden een bedrijf
> in Belgie en aangezien het daar ook veel goedkoper
> is heeft hij een auto op de zaak gekocht en is
> daar in gaan rijden.
> Met de belastingdienst heeft hij geregeld dat hij
> de auto mag rijden als Nederlander in Nederland,
> met als voordeel de lagere aanschafwaarde van de
> auto (en dus bijtelling). Dat was een heel gedoe
> om voor elkaar te krijgen.
>
> Conclusie: word Zwitser en je probleem is voorbij,
> en als dat lukt had je beter daar een auto kunnen
> kopen.. nog veel voordeliger.

Dank je Oscar,

1. Ingezetene wordt ik dmv inschrijving bij het Migration-amt eind November.
2. Helder, wanneer ik in een auto met Zwitsers kenteken in Nederland wil rijden zal ik dus dan ook een zwitsers rijbewijs aan moeten vragen.

Ennuh, ik vind de auto's daar niet zo heel veel goedkoper hoor?!

groeten Boelo
Boelo

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Boelo »

Berry van D Schreef:
-------------------------------------------------------
> Hoi,
>
> Als je toch volgend jaar naar CH komt, kun je
> beide auto`s met de verhuizing meenemen. Ze moeten
> dan tenminste een half jaar op jouw naam staan.
> Bij de MFK (CH APK) wordt niet gekeken naar
> emissie ed. Het voertuig moet natuurlijk wel aan
> de MFK eisen voldoen.
>
> Mocht je nog vragen hebben hoor ik het wel.
>
> Groeten uit Zwitserland, Berry van D


Hoi Berry,

Ik ga nu werken en wonen in Zwitserland, met de inschrijving bij het Migratio-Amt wordt ik ook ingezetene. Dus dan zou ik een half jaar moeten wachten om mijn gister aangeschafte auto in te mogen voeren, begrijp ik dat goed?

Groeten Boelo
Boelo

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Boelo »

Dat zou een mooie tussenoplossing zijn als ik geen Zwitsers rijbewijs krijg of er lang op moet wachten.

Boelo
Marc-my-Words

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Marc-my-Words »

Boelo Schreef:
-------------------------------------------------------
>
> Dank je Oscar,
>
> 1. Ingezetene wordt ik dmv inschrijving bij het
> Migration-amt eind November.
> 2. Helder, wanneer ik in een auto met Zwitsers
> kenteken in Nederland wil rijden zal ik dus dan
> ook een zwitsers rijbewijs aan moeten vragen.
>
> Ennuh, ik vind de auto's daar niet zo heel veel
> goedkoper hoor?!
>
> groeten Boelo

Vlgs mij doet het rijbewijs er niet toe, het gaat erom dat je kan aantonen dat je Zwitsers ingezetene bent.
En je kan een 2 weeks ontheffing vragen om als NL-ingezetene in een niet NL-gekentekende auto rond te rijden (dus als je hier bent kan je eventueel familie/vrienden etc tijdelijk in je CH-auto laten rijden).
Mijn broertje woont al meer dan 20 jaar meestentijds in Zweden en heeft pas vrij recent zijn NL-rijbewijs ingewisseld tegen een Zweeds.
Wellicht is het uiteindelijk best handig als je ook een Zwitsers rijbewijs hebt, zo is het wellicht niet nodig om een Zwitsers rijbewijs om de zoveel tijd te verlengen (in ieder geval vroeger waren er buitenlanden met dergelijke levenslange rijbewijzen).

Groeten Marc
Spycke

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Spycke »

Boelo,

wat Berry (denk ik) bedoelt is, dat wanneer jouw auto's deel uit gaan maken van de verhuisboedel ze onder een gunstiger belasting regime vallen.
Een soort gelijke regel was in NL, ook op mijn verhuisboedel van toepassing na mijn verblijf in de VS.
Mijn auto kon ik toen belastingvrij invoeren, met als voorwaarde dat ik hem mintens en halfjaar op naam had en in gebruik had genomen (dus ook verzekerd)

BTW waar ga je heen in Suisse, Roll? Daar gebeurt heel veel momenteel.

Gr Spycke
Berry van D

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Berry van D »

Spycke schreef:

wat Berry (denk ik) bedoelt is, dat wanneer jouw auto's deel uit gaan maken van de verhuisboedel ze onder een gunstiger belasting regime vallen.
Een soort gelijke regel was in NL, ook op mijn verhuisboedel van toepassing na mijn verblijf in de VS.
Mijn auto kon ik toen belastingvrij invoeren, met als voorwaarde dat ik hem mintens en halfjaar op naam had en in gebruik had genomen (dus ook verzekerd)

Klopt! en nog als toevoeging, als je in Zwitserland woont, moet je binnen 6 maanden je Nederlandse rijbewijs omruilen voor een Zwitserse.

Groet Berry van D
Boelo

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Boelo »

Hi Spycke, ik snap wat Berry bedoelt.
Wat ik bedoel te zeggen/vragen is of ik een half jaar moet/kan wacchten met het invoeren na ingezetene worden. Kennelijkkan ik niet voldoen aan de eisen die er gesteld worden aan het belasting'gunstig" invoeren van boedel (waaronder auto min. half jaar op je naam), de Volvo staat pas een paar dagen op mijn naam.

Ik ga in Zurich wonen en werken. Hoe staat het met de restauratie van je 110?

Groeten Boelo
Hendrik "Blue-Box"

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Hendrik "Blue-Box" »

Bij mijn weten zijn de kosten van invoer in CH (bij geen verhuis-boedel):

13% invoer-rechten voor een gebruikte auto
plus
7,5% BTW over waarde en invoer-rechten.

Met groet,
Hendrik “Blue-Box”

veel foto's van onze nieuwe plek in Frankrijk: www.swane.fr
En natuurlijk de Land Rover foto's

mini5.jpg --> mod_embed_images_loadimage('d9448ac2580480d045c019b74aecb045', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', 'http://www.swane.nl/Hendrik/foto/bluebox/mini5.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', '', 14820485, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Rickske

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Rickske »

> Klopt! en nog als toevoeging, als je in
> Zwitserland woont, moet je binnen 6 maanden je
> Nederlandse rijbewijs omruilen voor een
> Zwitserse.
>

Moet je dan ook als je in NL woond en je hebt bv een Duits rijbewijs die inwisselen voor een Nederlandse? Een Europa toch?
Berry van D

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Berry van D »

Geen idee, maar Zwitserland is geen EU.
Boelo

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Boelo »

Hendrik "Blue-Box" Schreef:
-------------------------------------------------------
> Bij mijn weten zijn de kosten van invoer in CH
> (bij geen verhuis-boedel):
>
> 13% invoer-rechten voor een gebruikte auto
> plus
> 7,5% BTW over waarde en invoer-rechten.


Hi Hendrique,

Ca va bien?

13% invoerrechten over dagwaarde neem ik aan en is die dagwaarde bepaald aan de hand van een nationale richtlijn, zoals bij ons door de ANWB vastgesteld?

Groeten Boelo
richard78

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door richard78 »

is het dan zoveel goedkoper om je eigen auto in te voeren dan hem hier te verkopen en in zwitserland een ander te kopen. Als je dan na een jaar weer terug gaat kan je mooi weer een belstingvrije auto invoeren als verhuisboedel.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('1ff09545bdeef12dc67009a74babcfd0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 14831122, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Hendrik "Blue-Box"

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Hendrik "Blue-Box" »

Oui, ca va.

Zwitserland heeft een eigen agenda en de douane zal zelf de (Zwitserse) waarde bepalen.
Mijn informatie dateert van afgelopen jaar dus kan al wat verouderd zijn.

Persoonlijk zou ik in CH een auto kopen. Prijzen zijn er gemiddeld niet extreem hoog en het scheelt je behoorlijk wat rompslomp.
De CH overheid is toch wat strikter dan de NLse RDW en je hebt toch wel het een en ander aan papierwerk nodig.

Wij hadden nog een auto rijden op een CH-belastingvrij kenteken en uiteindelijk was het zeer ingewikkeld (en kostbaar) om deze in de CH in te voeren.
De auto heeft nu een FR kenteken.....

Met groet,
Hendrik “Blue-Box”

veel foto's van onze nieuwe plek in Frankrijk: www.swane.fr
En natuurlijk de Land Rover foto's

mini5.jpg --> mod_embed_images_loadimage('f2c7fb9108b53413afadbd38029155a7', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', 'http://www.swane.nl/Hendrik/foto/bluebox/mini5.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', '', 14831976, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Spycke

Re: beetje OT: NL auto invoeren in CH

Bericht door Spycke »

Boelo Schreef:
-------------------------------------------------------

> Ik ga in Zurich wonen en werken. Hoe staat het met
> de restauratie van je 110?
>
> Groeten Boelo


Boelo,

in ZRH heb je in ieder geval goede vliegverbinding met NL mocht je nog terug willen,
de restauratie gaat niet snel genoeg maar wat is new.
Ben nu nieuwe defender deuren aan het ombouwen naar liftup '86, is wel werk maar dan heb je ook wat.

Gr Spycke
Plaats reactie