hoofdsproeier

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
defenderman

hoofdsproeier

Bericht door defenderman »

Wie heeft nog een hoofdsproeier liggen van een weber 32/43 DMTL er staat no 160 op.

kees
Eric&Betty Boop

Re: hoofdsproeier

Bericht door Eric&Betty Boop »

BCCP

En ik neem aan dat je 32/34DMTL bedoelt.

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('9bd8b4e7d0e6194a260138507c8c84c6', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 13377967, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('b661dcd48fd7bd3da71371db59d5b2f6', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 13377967, 600, 600, 'Loading image ...', false);



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 07/01/2011 22:31 door Pepé le Pew&Betty Boop.
Roelie

Re: hoofdsproeier

Bericht door Roelie »

hallo

Ik heb nog een oude weber carburateur liggen mag je wel hebben
voor verzendkosten, weet niet of je er wat aan hebt.
Ik hoor het wel

Roelie


395.jpg --> mod_embed_images_loadimage('27d218a9a2533b09ea0a05feec594e5e', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fleutjerovertje.nl%2F395.jpg', 'http://leutjerovertje.nl/395.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fleutjerovertje.nl%2F395.jpg', '', 13378380, 600, 600, 'Loading image ...', false);

klik hier voor foto's restauratie Leutje Rovertje
Laatste update 22 juli 2012
Dennis101

Re: hoofdsproeier

Bericht door Dennis101 »

Dat is niet de hoofdsproeier als er 160 op staat, maar het is de primaire luchtcorrectie sproeier.
De luchtcorrectie sproeier is op de emulsiebuis (een F30) gemonteerd en de sproeier onderaan de emulsiebuis is wel de primaire sproeier die net als de secundaire sproeier een 112 sproeier is bij de 2.5.
Ik heb mijn Weber 32/34 DMTL onderdelen bij BCCP aangeschaft.

Dennis B
defenderman

dennes 101

Bericht door defenderman »

Hoi dennis,

Als je van bovenin de carburateur kijkt zie je 4 sproeiers zitten,dus in de midden 2 grote luchtcorrectie sproeiers en daar buitenkanten 2 kleine sproeiers.
Wat doen die?

kees
Dennis101

Re: dennis 101

Bericht door Dennis101 »

Vanaf de kant van de mengselstelschroef bekeken kom je als eerste de primaire stationair sproeier tegen, welke het stationaire mengsel en de brandstofvoorziening tijdens progressie verzorgd.
Bij het koud starten (chokeklep dicht) is de invloed van de primaire stationair sproeier nauwelijks van invloed, omdat dan de primaire hoofdsproeier het overgrote deel van de brandstof verzorgd.
De tweede sproeier die je tegenkomt is de primaire hoofdsproeier (met luchtcorrectiesproeier en emulsiebuis), deze zorgt voor de brandstof bij voldoende vacuüm in de primaire venturie (gasklep open en/of chokeklep dicht).
De derde die je tegenkomt is de secundaire hoofdsproeier die mee gaat doen als het vacuüm in de secundaire venturie hoog genoeg is (secundaire gasklep is geopend).
De vierde en laatste is de secundaire stationair sproeier, welke alleen de secundaire progressie regelt vanwege het ontbreken van een boring onder de secundaire gasklep.

De bedoeling is dat de sproeiers er samen voor zorgen dat het rijden met de auto vloeiend verloopt bij de diverse toerentallen en belastingen wat meestal wel aardig lukt als alle componenten goed gekozen zijn, maar zo mooi gelijkmatig als bij de constant vacuüm carburateurs (zoals de SU of Zenith Stromberg) zal het nooit kunnen worden.

Dennis B
defenderman

Re: dennis 101

Bericht door defenderman »

Hoi dennis,


Bij het demonteren merkte ik op dat de primaire hoofdsproeier helemaal los zat,wat natuurlijk niet de bedoeling is.
Na deze weer vast gedraait te hebben constateerde ik dat het gat van de sproeier niet helemaal in het midden van de opening komt wat uit komt van de difusor auxller,daar waar de brandstof uit komt.
Ook dat de mengselschoef helemaal dicht grdraaid was.
En dat het slangetje van de Capsula de vacio del estranggulador gescheurd is.
En dat de pakking gescheurd was en wel in 3 stukken.

Zijn er dan nog andere sproeiers?

Kan dat de oorzaak geweest dat de motor niet meer starte.

\kan je me ik het kort vertellen waar de menbraam voor dient en capsula de vacio del estranggulador .

kees
defenderman

Roelie

Bericht door defenderman »

Hoi Roel,

Wat een enorme klus die landrover van je.
Super dat je dat allemaal kan ,petje af.

Op mijn carburateur staat Weber 32/34 wil je hem dan alsjeblieft op sturen.

Groet kees
Dennis101

Re: dennis 101

Bericht door Dennis101 »

Wat je precies bedoelt met het gat van de sproeier niet in het midden van de opening uitkomt zou ik niet weten, want de hoofdsproeier is aan de voorzijde conisch en komt ook uit in een conische boring.
Hij zal daarom altijd gecentreerd moeten zijn als de hoofdsproeier met emulsiebuis en luchtcorrectie wordt gemonteerd.
Als de gebogen slang van de vacuüm capsule t.b.v. de choke is gescheurd zal het vacuüm in het spruitstuk afnemen, waardoor mogelijk te weinig of zelfs geen brandstof wordt afgegeven.
De dichtgedraaide mengselschroef helpt hier ook niet bij, hoewel er wel wat brandstof via de progressieboringen zou moeten komen.
Ik denk dat je als eerste zou moeten kijken of er wel brandstof de vlotterkamer bereikt, want anders gaat het zeker niet werken.
Met een gevulde vlotterkamer zal je in elk geval brandstof uit de acceleratiesproeier moeten zien komen als de primaire gasklep wordt bedient.

De vacuüm capsule t.b.v. de choke zorgt ervoor dat het mengsel wat armer wordt zodra de koude motor begint te draaien om verzuipen van de motor te voorkomen.
Door het vacuüm wat onder de gasklep ontstaat van een draaiende motor wordt de capsule bedient, waardoor het armpje aan de andere zijde van de capsule via een hevel de chokeklep weer iets opent om het mengsel te verarmen.

Dennis B
Roelie

Re: Roelie

Bericht door Roelie »

Als je me even een PB stuurt met adresgegevens gaat het even gemakkelijker.

Roelie


395.jpg --> mod_embed_images_loadimage('a1c34200599a0f022daaed925c8609b2', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fleutjerovertje.nl%2F395.jpg', 'http://leutjerovertje.nl/395.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fleutjerovertje.nl%2F395.jpg', '', 13386429, 600, 600, 'Loading image ...', false);

klik hier voor foto's restauratie Leutje Rovertje
Laatste update 22 juli 2012
defenderman

Re: Roelie

Bericht door defenderman »

Hoi roel

kees zuidhoek
v,Speykstraat 4
2202 gk Noordwijk
defenderman

Re: hoofdsproeier

Bericht door defenderman »

Hallo Dennis,

Eindelijk snappen we nu het gedeelte van de losse emissiebuizen en de gaten van de emissiebuizen (wat wij dachten dat het tot de sproeier behoorde).

Wel zijn we erachter gekomen dat de maten/types sproeiers in jouw genoemde volgerde zijn:

55

160-F30-110

160-F30-115

60.


We zijn er ook achter dat het membraam van de acceleratiepomp stuk is.

Echter begrijpen wij nog niet waar nummer 17, Diafragma del econostato voor dient. Weet jij dit?

Er komt voldoende benzine in de vlotter. We denken dat het een samenloop is van het membraam van de acceleratiepomp icm een gescheurde slang van de vacuumcapsule tbv de choke. Ik zie voor de rest geen verstoppingen of kan ik nog naar iets anders kiiken.

Groet kees
Dennis101

Re: hoofdsproeier

Bericht door Dennis101 »

Je hebt zo te zien de sproeier bezetting van een 2.25 in plaats van een 2.5.
Voor een 2.5 hoort de bezetting (in dezelfde volgorde) als volgt te zijn:

52

160-F30-112

190-F39-112

60

Ook met de 2.25 sproeier bezetting rijdt een 2.5, dus dat zal het probleem niet zijn maar je mist waarschijnlijk wel wat vermogen.

Een defect membraan in de acceleratiepomp zou er samen met de gescheurde slang zeker voor kunnen zorgen dat de auto niet start en een losse hoofdsproeier helpt ook niet echt.

De door jou genoemde nummer 17 is de z.g.n. power valve die ervoor zorgt dat het mengsel extra verrijkt wordt als de belasting van de motor hoger wordt (heuvel op of tegenwind), terwijl de gasklep niet verder wordt geopend. Zoals je misschien gezien hebt wordt het membraan door een veer naar binnen gedrukt, waardoor de klep sluit en er geen extra brandstof (om de hoofdsproeier heen) naar de emulsiebuis wordt getransporteerd. Als door de hogere motorbelasting het vacuüm in het spruitstuk toeneemt zal het membraan tegen de veerdruk in naar buiten bewegen en opent de klep, waardoor de extra brandstof aan de (primaire) emulsiebuis wordt toegevoegd en het mengsel rijker wordt zolang het nodig is. Zodra de belasting weer afneemt neemt ook het vacuüm af en zal het membraan door de veer weer terugkeren in de ruststand en zal ook de klep weer sluiten.
Het vacuüm waarmee het membraan gestuurd wordt komt via een boring onder de gasklep in de voet van de carburateur.

Dennis B
defenderman

dennes 101

Bericht door defenderman »

Hoi dennis,

Ligt er dan misschien toch een 2.25 bezine motor in.
Hoe kan je dat zien ,ik dacht door de olie filter o.a ,5 versnelingbak

kees
Dennis101

Re: dennis 101

Bericht door Dennis101 »

Nee hoor, de 2.25 uit de 90/110 heeft hetzelfde schroeffilter als de 2.5, dus hier kun je het niet aan zien.
De LT77 5-bak is ook gebruikelijk bij de 90/110 2.25.
Ze zijn onderling te onderscheiden aan de eerste drie tekens van het motornummer, de 2.25 begint met 10H en de 2.5 begint met 17H.

Dennis B
defenderman

Re: dennis 101

Bericht door defenderman »

Hoi Dennis,

Super bedankt voor je informatie.
Ik mag wel zeggen dat je kennis van zaken hebt.
Ik ben benieuwd wat voor motor er in ligt ?
Reden is dat de defender in frankrijk staat en daar pas met de crocusvacantie weer ben.
Ik ga een pakkingset bestellen,om de caburateur weer in elkaar te zetten.
Ik zal je een imail geven als de landrover defender weer start..of misschien eerder zonodig.

groet kees
Dennis101

Re: dennis 101

Bericht door Dennis101 »

Is goed Kees, ik ben benieuwd.

Dennis B
Plaats reactie