Basisvaardigheden Terreinrijden

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
ToyRoverlander

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door ToyRoverlander »

Quote Gepost door: WillemNoord ()
Datum: 15 juni 2010 14:36

Probeer mij maar een keer te volgen.

Groet,

WillemNoord
Loading image ...
Moet je wel aan de kant gaan


Het eerste wat mij te binnenschoot was ook die van 4wd automagazine, maar er zijn er nog wel meer. Een goed boek over 4x4 rijden is ook handig, zeker om mee te nemen. Heb je in het vliegtuig wat te lezen en je kunt hem altijd even raadplegen als je iets niet zeker weet.

Het is toch wel belangrijk om wat basisdingen te weten als je met een 4x4 de bush ingaat, ver van anderen. Het zal niet de eerste keer zijn dat er iemand is omgekomen nadat ie vast kwam komen te zitten in zand omdat ie niet wist dat ie free-wheeling hubs moest locken voordat ie echt 4x4 had (en de bandenspanning omlaag moest brengen).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Toy-Rover, '65 Series IIa 112" 4deurs softtop
3B 3.4 diesel, H41 4bak, HDJ80 assen, dual E-locked, SOA, 48" voorveren, 5125series 14" Bilsteins rondom, 4:1 Orion tussenbak, 63" chevy achterveren, custom tank, Mitsu TD04L-13T turbo, Saab intercooler, Hellfire Fabworks High-steer, rolbeugel, Crow 4point harnesses. Alu radiator, 2x 24V Spal fans, OBA...En nog wat klein spul....
Rijdend en al! nu nog geluidsisolatie om het zaakje wat stiller te krijgen..
GeraRRCd

Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door GeraRRCd »

Beste medeprikkers,

Een collega van mij gaat deze zomer naar ZuidAfrika en gaat daar o.a. door wat minder begaande gebieden heen met een 4x4 (Toyo.. Hilux). Niet om het terreinrijden maar om wat van het land te zien.
Maar hij heeft nog nooit in het terrein gereden en overweegt of hij een cursus moet volgen of anderszins iets kan doen om niet helemaal bleu aan zo'n rij-avontuur te beginnen.

Vraag aan jullie: kennen jullie een geschikte basis-cursus terreinrijden (moet wel betaalbaar blijven want hij is krap in budget) of weten jullie andere mogelijkheden om dit aan te pakken?

Alvast bedankt voor jullie meedenken en tips,

groet,

Gerard

range%20liggend.jpg --> mod_embed_images_loadimage('c15456d155dad0737f230cca7ec0c974', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', 'http://dl.dropbox.com/u/19667019/range%20liggend.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', '', 12303926, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Jeroenm

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Jeroenm »

Je kan hem sturen naar 4wd magazine, die hebben basis trainingen die goed en betaaalbaar zijn.
[www.4wdautomagazine.nl]
plaetje

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door plaetje »

of een stel 4x4 mensen uit zijn buurt vragen.

plaetje
Marc-my-Words

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Marc-my-Words »

Gewoon een goed boek met uitleg van het hoe en waarom?

Ik heb langer geleden ergens een LandRover-boek gescoord, en dat met rode oortjes van voor tot achter doorgenomen.
Dat weet je in ieder geval het waarom en het hoe ook in theorie. Zoiets helpt je de ergste fouten te voorkomen.
En ... je weet misschien niet alles in de praktijk, maar in de praktijk echt "alles" oefenen is ook ondoenlijk, je weet dan in ieder geval wat er allemaal in de theorie kan (en vooral ook wat er als onverstandig wordt ontraden).

Marc
westfries

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door westfries »

Dat is niet nodig voor toyota rijders
Scratch

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Scratch »

Hoi gerard,

Anton (Rumble op het forum) geeft ook basis cursus terrein rijden. Hij heeft hier een eigen terreintje voor in het midden van het land.
Mail maar eens voor de mogelijkheden (marjan-anton@hetnet.nl)

gr Eric

laroup4.gif --> mod_embed_images_loadimage('80e02967b817ad4e659bbad4d16232af', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', 'http://img210.imageshack.us/img210/7148/laroup4.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', '', 12304890, 600, 600, 'Loading image ...', false);
WillemNoord

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door WillemNoord »

Probeer mij maar een keer te volgen.

Groet,

Willem (zonder auto) Noord
20120925_151340.jpg --> mod_embed_images_loadimage('515d1c14b43b5ab861d026a68c6a3b55', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=https%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2F-F3H15344Nks%2FUGHFIVs-paI%2FAAAAAAAAIco%2F-oOBrz5OecQ%2Fw336-h252-k%2F20120925_151340.jpg', 'https://lh5.googleusercontent.com/-F3H15344Nks/UGHFIVs-paI/AAAAAAAAIco/-oOBrz5OecQ/w336-h252-k/20120925_151340.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=https%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2F-F3H15344Nks%2FUGHFIVs-paI%2FAAAAAAAAIco%2F-oOBrz5OecQ%2Fw336-h252-k%2F20120925_151340.jpg', '', 12304930, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Madcap

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Madcap »

Een goede voorbereiding is nooit weg
Jeroenm

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Jeroenm »

Mijn posting was wel een beetje kort door de bocht maar als ie ergens in de buurt van Norg woont dan is ie natuurlijk welkom om uitleg te krijgen.

Groet,
Jeroenm
Jurriaan

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Jurriaan »

Als jij nou die Toyo-assen eronder zet kan'ie wel een rondje met jou meerijden. Daar mist alleen het Toyota-logo nog op dan


Jurriaan.
De Waldpiek

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door De Waldpiek »

heb ik al eens gedaan en is zeer goed bevallen

groeten Nimrod
ToyRoverlander

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door ToyRoverlander »

Hahaaa. Geeft een beetje een vals beeld dan van wat kan he, die 'lux zal vast geen lockers en alles hebben

Soon my friend, soon.


ps, ik heb al een toyo logo liggen voor als dalijk de assen eronder zitten

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Toy-Rover, '65 Series IIa 112" 4deurs softtop
3B 3.4 diesel, H41 4bak, HDJ80 assen, dual E-locked, SOA, 48" voorveren, 5125series 14" Bilsteins rondom, 4:1 Orion tussenbak, 63" chevy achterveren, custom tank, Mitsu TD04L-13T turbo, Saab intercooler, Hellfire Fabworks High-steer, rolbeugel, Crow 4point harnesses. Alu radiator, 2x 24V Spal fans, OBA...En nog wat klein spul....
Rijdend en al! nu nog geluidsisolatie om het zaakje wat stiller te krijgen..
Huub

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Huub »

Hij kan in juli mee op ons weekeindje naar Furstenau, dat zou hem voor weinig een aardige dot ervaring en instruktie opleveren, maar dan moet hij wel gezellig zijn.....

Huub
Rene Duba

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Rene Duba »

Ik heb ooit eens een artikeltje geschreven dat "terreintips" heet.
Het staat op de site van de LRCH.
[www.landroverclubholland.nl]

Dat is geen hands-on cursus, maar het kan toch helpen.
Als je het gaat uitproberen, is het opeens wel een cursus, natuurlijk.

Rene Duba
german shepard

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door german shepard »

Neem eens kontakt op met Martin Fennema, is in december teruggekomen van anderhalf jaar afrika, heeft daar veel ervaring opgedaan. Kijk op www.whataboutafrica.com. Hij kan je vanuit de live ervaring tips geven.
Dick Kruijt

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Dick Kruijt »

Hoi Geer,

Terreinrijden leer je niet uit een boekje. Je moet het ervaren. Je moet een keer gevoeld hebben hoe schuin je auto wel/niet kan, wat er gebeurd als je de verkeerde kant opstuurt. Wat de juiste aanrijsnelheid is. Wat er gebeurd als je te langzaam of te snel rijdt. Hoe jr gebruik kan maken van sleeplint enzo om uit diepe sporen te komen. Hoe je met heen en weer bewegen je auto weer rollend krijgt. Enzovoort. Plus alle tips die hiervoor al gegeven zijn. Adviseer je collega dus om in de praktijk met de auto waarmee ie gaat ervaring op te doen. Dat kan op vrijwel ieder terrein. Bijna overal op de bekende terreinen zijn omstandigheden te creeren waar ie veel van kan leren. Ga met hem mee; is onwijs leuk!
En ik zou hem zeker ook adviseren om basiskennis sleutelen op te doen. Alhoewel Toyo's wel degelijker schijnen te zijn dan landrovers ;-)

Groet, Dick
pp!

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door pp! »

LOL,
Top Gear Bolivia Special zeker nog niet gezien.....
Davy

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Davy »

Hm, is dat wel een vertrouwd adres die Anton? Hoor allemaal rare verhalen over die kerel. Wat zijn je ervaringen met deze gast?
Scratch

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Scratch »

Davy Schreef:
-------------------------------------------------------
> Hm, is dat wel een vertrouwd adres die Anton? Wat zijn je ervaringen met deze gast?

Zeker vertrouwd !! Anton rijd al 15 jaar 4x4 waaronder voornamelijk land Rover, heeft reizen gemaakt van Marokko tot de noordkaap. Verder heeft hij jaren lange ervaring als 4x4 instrukteur bij onder andere TiWa en de Recreatieve.

Bij de Noordelijke 4wd Challenge ben ik bijrijder in mijn eigen challenge 90.... Anton rijd !!

gr Eric

laroup4.gif --> mod_embed_images_loadimage('d16edb5bea3d7d062583942868913364', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', 'http://img210.imageshack.us/img210/7148/laroup4.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', '', 12309586, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Wouter

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Wouter »

We hebben zelf hele goede ervaringen met 4x4 centrum Ermelo.
Goede uitleg van "de 4x4 techniek" specifiek per auto om te zorgen dat je de auto ook heel houdt tijdens je tocht en praktijk in eigen auto op een mooi terrein om rustig kennis op te doen.

Zeker de moeite waard.
Voor meer info, zie de website: [www.4x4centrumermelo.nl]

En nee, heb er geen aandelen in ;-)
Marc-my-Words

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Marc-my-Words »

Klopt, uit een boekje leer je zeker niet alles, en in het bijzonder niet het gevoel (waarbij aangetekend dat dat voertuiggevoel ook nogal voertuig-afhankelijk is).

Maar bijv. de waarschuwing dat het inschakelen van de 4x4 (of diff-lock bij een permanent 4x4) terwijl je één van je wielen laat spinnen gelijk staat met het versneld verspanen van het mechaniek is iets wat je beter kan leren uit een boekje als uit de harde praktijk. Evenzo waar het rondvliegende kabels etc. betreft.

En ... het zou niet zo moeten gaan, maar net als met slipcursussen: niet alleen blijft er weinig hangen van de goede adviezen en aanwijzingen - op het moment-supreme is de kennis nog weer verde weg - maar zulke cursussen geven vaak ook een vals gevoel van "nu kan ik de wereld aan".

Marc
(die eerst een boek gelezen heeft, en daarna nog veel meer, en vervolgens vooral goed voorbereid het vastzitten probeert te voorkomen, vooralsnog met succes)
Puffino

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Puffino »

Mijn tip zou zijn: eerst dat boek (of internet pagina, er zijn er zat) lezen (waar Marc mee aankwam) en dan eens met Anton (waar Eric mee aankwam, voor de onbekende, Eric en Anton zijn broers) een dagdeel over zijn circuit. Zit veel in, fijn circuit. En is een fijne vent met goeie bruikbare kennis.

Leuk om mee bezig te zijn, en ik zou ZEKER inderdaad iets leren vertrouwd te raken met de materie als je aan zoeits begint. Als de dagelijkse rij-techniek al niet lekker voelt is het niet leuk....

Sander Lelieveld


Snorkel, een 200tdi Symphonie op 24V

Snorkel.Runde.NL
vossehoff

Re: Rondje Noord

Bericht door vossehoff »

Laat hem op een zondag maar langskomen in Norg. Kost hem helemaal niks en ik garandeer dat hij aan het eind van de dag weet hoe steil zijn auto tegen een helling op kan (en hoe hij krap moet manoeuvreren in het terrein).

gr Niels



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 16/06/2010 19:02 door vossehoff.
GeraRRCd

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door GeraRRCd »

All, hartelijk dank voor jullie tips.

Ik heb mijn collega Hans de link naar deze pagina gestuurd en hem verteld over dit prikkersgebeuren van ons. Hij zal mogelijk zelf hier reageren en zijn wensen/vragen verder voorleggen aan jullie.
Nogmaals, fantastische feedback en deling van info, inclusief alle zijdraadjes en LOL.

Tja, ik hoef hem geen LaRo 'aan te smeren' dus die bolivia-route van TopGear is niet per se maatgevend ;-) maar wel leuk om te zien. Ik ga ervan uit dat hij geen Toyo krijgt zoals Richard Hammond tot ons aller vermaak mee moest ploeteren want het is een huurauto, geen goedkoop geval uit de geeltjes van een shabby krantje.

Groet,

Gerard

range%20liggend.jpg --> mod_embed_images_loadimage('46669d4a4d8bf82cf74e79a48a98dfb7', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', 'http://dl.dropbox.com/u/19667019/range%20liggend.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', '', 12313800, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Anton (Rumble)

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Anton (Rumble) »

Hoi Bro, je maakt er wel een heel mooi verhaal van!
Maare, ik heb inderdaad de beschikking over een leuk 4x4 terreintje en vind het leuk om mensen kennis te laten maken met het terrein rijden.

Anton
Joco

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door Joco »

Hallo allen,

Ik ben 'die collega'. Het is echt super wat voor actieve community jullie zijn hier en hoeveel tips en vriendelijke aanbiedingen er spontaan komen. We hebben al een training op het oog dankzij dit draadje.

Groet, Hans
WillemNoord

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door WillemNoord »

Ben Gisteren nog even bij de zandopslag geweest. Er ligt weer meer zand. Zondag wordt het toch weer ruk met het weer misschien maar weer eens met wat mensen heen.
@ Bowy iets voor jou!

PS Niels ik heb ons pad ook weer eens gereden. Een boer kwam mij tegemoet lopen, maar die groette vriendelijk.

Volgens mij ligt het aan mijn vriendelijk voorkomen dat ik nooit geen gezeik heb
PS scheelt ook wel als je alleen bent.
vossehoff

Re: Basisvaardigheden Terreinrijden

Bericht door vossehoff »

Zo'n mooie oude landrover lijkt ook een stuk vriendelijker dan een zwaar aangepaste j**p.

gr Niels
Plaats reactie