Hoe bouten swivelbollen losdraaien tbv olieverversen?

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Ricardo

Hoe bouten swivelbollen losdraaien tbv olieverversen?

Bericht door Ricardo »

Beste mensen,

Ik heb nieuwe olie op de assen gedaan, dat ging eigenlijk simpel. Nu de swivelbollen nog.

Het betreft een RRC uit 1982.

Volgens mij mis ik wat in mijn doppenset, het lijken wel 2 maten 16 en 6 mm ongeveer. Maar het zijn vierkante bouten waar een dop niet lekker op werkt. Idem geldt voor een steeksleutel. Hoe lossen jullie dit op?
Zijn er speciale doppen voor verkrijgbaar?

Bedankt.
Davy

Re: Hoe bouten swivelbollen losdraaien tbv olieverversen?

Bericht door Davy »

16,7 mm is engelse maat 21/32.

Wel vrij vors overigens. Heb geen maten voor een RRC bij de hand. Voor een series zijn de vulpluggen voor de swiffels 1/2 inch (maat ratel) en volgens mijn lijstje is dit voor een defender 11mm voor de vulplug en 10mm voor de aftapplug. Heb nog nooit een RRC van de onderkant bekeken, maar als jij dit gemeten hebt op 16 komma zoveel dan zou ik er een engelse steeksleutel 21/32 op zetten.

Davy
Puffino

Re: Hoe bouten swivelbollen losdraaien tbv olieverversen?

Bericht door Puffino »

Daar doen de "bahco" sleutels zich dan toch even gelden als "handig"....

Goed strak aandraaien en dan lukt dat best.

Raar dat die maten zo wisselen, eigenlijk. Ga trouwens pas een zeskantdop op een vierkante plug zetten als je minstens bij 50 graden plus in de grote droge steppe wordt achternagezeten door een kudde hongerige leeuwen. Anders: zonde van je plug.

Sander Lelieveld


Snorkel, een 200tdi Symphonie op 24V

Snorkel.Runde.NL
Ricardo

Re: Hoe bouten swivelbollen losdraaien tbv olieverversen?

Bericht door Ricardo »

Een bahco kan inderdaad een oplossing zijn.
Voor de kleine levelplug wordt dat lastig qua ruimte, toch maar eens proberen. Anders een setje engelse maten aanschaffen.

Ik heb maar last van 1 leeuwin, die wil de Range weer voor de paardekar hebben....;-)
richard78

Re: Hoe bouten swivelbollen losdraaien tbv olieverversen?

Bericht door richard78 »

In dat geval ga ik toch lekker in de auto zitten waar ik sterk mijn best ga doen om te fantaseren dat ik op de zuidpool tussen de koningspuinguins zit.

bij de series past de achterkant van je doppenset (dus dat 4kante gat) perfect over de plug heen. Met wat fantasie is er wel een hefboompje te creeren waarmee je de dop dan los kan draaien. anders gebruik ik ook een baco.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('7998d3be956f09d981c1a6e80be2cb84', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 10358523, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Plaats reactie