jerrycans op roofrack: hoe?

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
pamela "mobiel"

jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door pamela "mobiel" »

hoe kan ik op een goede maar goedkope en makkelijk te gebruiken manier 4 jerycan a 25 liter op mijn roofrack monteren ?

iemand ideeen?
bas88pickup

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door bas88pickup »

Spanbanden?!

Gr, Bas

Foto-A4NV8J3R.jpg --> mod_embed_images_loadimage('0e4121e03549e0797c7884b01fffbdc7', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-A4NV8J3R.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-A4NV8J3R.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-A4NV8J3R.jpg', '', 9052854, 600, 600, 'Loading image ...', false);

My opinions may have changed, but not the fact that I'm right!
If you have noticed this notice, you have noticed that it was not worth noticing the notice!
Voske

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Voske »

kijk eerst eens naar hoeveel je daklast mag zijn.
het is wel honderd kilo op je dak wat heen en weer staat te zwaaien als je op een zandweg rijdt.probeer eens een bezem met een uitgestrekte hand aan het einde van de steel boven je hoofd heen en weer te bewegen dan krijg je een kleine indruk van de krachten die vrij komen.

Foto-DROLABY4-D.jpg --> mod_embed_images_loadimage('72e245c95ecd921dec422712837f5eb5', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-DROLABY4-D.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-DROLABY4-D.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-DROLABY4-D.jpg', '', 9052868, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Davy

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Davy »

Op mijn roofrack zitten (door vorige eigenaar geplaatst) in een vierkant enkele L-profielen gepopnagelt (kan je zo bij de bouwmarkt halen) en in de randen van het rack zijn om de meter ronde ogen gedraaid (bout met oog ipv kop). In combi met sjorbanden kunnen hier kisten muurvast mee gezet worden. Je ziet ook wel eens dat er een rackje gelast is waar ze precies in passen met bijvoorbeeld een beugeltje eroverheen met een scharnier waar je dan aan het andere eind nog een slotje op kan zetten.

Of ik er zelf voor zou kiezen om meer dan 100kg alleen al aan brandstof op mn dak te knopen is een ander verhaal. Ik zou het meer zoeken in/onder de wagen en de lichtere kampeerspullen op het dak te plaatsen.
Davy

Re: OT voor Freek

Bericht door Davy »

Hey Freek,

Nieuwe aanwinst? Of had je deze al langer? Neem je 'm ook mee volgende week zondag? Ben wel benieuwd. Kleur lijkt vanaf de foto aardig op die van de mijne.

Davy

SIII 109 2,25D 1981 ex mil.
SIIA 88 2,25B 1968

Foto-EH84LNQ8.jpg --> mod_embed_images_loadimage('b15744655d4460ebba7f3f675ac1469f', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-EH84LNQ8.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-EH84LNQ8.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-EH84LNQ8.jpg', '', 9052901, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Voske

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Voske »

is nieuw nu ja 31 jaar oud!
groeten Freek
Voske

Re: OT voor Freek

Bericht door Voske »

sorry neem haar mee volgende week
richard78

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door richard78 »

Ik hoorde eens dat je maar 1 jerry can brandstof mag meenemen in de meeste europese landen. Misschien iets om in acht te nemen

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('e05fe98ab103144d3cf6f3a4085a336f', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 9053007, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Davy

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Davy »

In de meeste europeese landen heb je lijkt me ook geen extra brandstoftanks nodig. En brandstof meenemen uit NL naar de rest van europa is qua kosten nou ook niet echt aan te raden. Uit verhalen van anderen begrijp ik dat je zelfs in de binnenlanden van Marokko nog wel om de paar honderd kms aan brandstof kan komen. Hangt heel erg van je reisdoel, de capaciteit van je vaste tanks en je verbruik af of en hoeveel brandstof je extra mee wilt nemen. Maar nogmaals, ik zou deze zo laag mogelijk in de auto willen hebben. Bij mn 109 op grijs zou ik bijvoorbeeld dan de ruimte onder de wielkasten voor de achterwielen gaan gebruiken, of anders op de laadvloer tegen de voorbank aan (in geval van geel tegen de achterbank aan).
Huub Pennings

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Huub Pennings »

Heb voor onze Afrika reizen ook zelf racks met brandstof opslag gemaakt. Voor het jerrycan gedeelte van 2mm dik hoekstaal een frame gelast waar van bovenaf de cans ingezet konden worden, krappe maatvoering voor klemmende passing, Dt frame stond met bouten vast aan het roofrack en de daarop gemonteerde watervaste mulitplex plaat. Spanbandje eroverheen om de groete klappen op te vangen zodat ze dan ook niet rammelen.
Ter hoogte van de handvaten aan weerszijden een plaatje met gat waardoor een stalen stang schuift, met aan een eind een slotje stond het geheel (5 cans) muurvast en beveiligd. Let wel op deze cans zaten alleen vol als het moest en de positie op het roofrack was zodanig dat dit gewicht over 6 poten
van het rack verdeeld werd (pootjes niet boven de ramen....) Met de disco geen probleme, maar wel een defender tegengekomen waar de dakrand aan het "afrollen" was. Deze had zijn cans zo staan dat het gewicht maar op twee pootje terecht kwam. Na 200 km wasbord gaat het dan fout.
Het vereist wel een aanpassing in rijstijl en het voelt, ondanks de verzwaarde vering, als een schip op zee. Instelbare schokdempers zouden e.e.a. wat strakker op de weg kunnen krijgen.

Weet niet of ik er nog foto's van heb, zal eens zoeken.

Huub
Exfietser

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Exfietser »

Huub,

Wat bedoel jij met een afrollend dak? Moet ik me voorstellen dat de goten omlaag buigen en aan de binnenzijde omhoog gaan staan?

Arnold.
Finn

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Finn »

4x25liter = meer dan 100 kilo.
Ik weet niet wat je van plan bent maar als je een overland (waarom zou je anders 100 liter extra mee willen sjouwen) tocht gaat doen kan ik je alleen maar afraden zoveel gewicht op het dak te plaatsen.
Het roofrack daarvoor moet namelijk nog ontworpen worden. Door permanente trillingen etc, gaat de boel op den duur vliegen dat garandeer ik je..

Er bestaan degelijke jerrycan houders van Front runner, deze zijn alleen behoorlijk duur en volgens mij alleen voor 2x20 liter.

Gr,
Finn
Finn

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Finn »

Ik denk sowieso dat het binnen europa nergens nodig is om zoveel extra brandstof mee te nemen.
Huub

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Huub »

Afrollende dakrand door de dynamische belasting "slaat" de poot van het roofrack de dakrand omlaag en strekt het profiel naar beneden. Als je de rand als opgerold beschouwd dan is dit afrollen.

Finn schrijft,

>Het roofrack daarvoor moet namelijk nog ontworpen worden. Door permanente trillingen etc, gaat de boel op den duur vliegen dat garandeer ik je..

Hmm, klopt niet helemaal, ben met eigen ontwerp roofrack door West Afrika gereden, Staand op 8 poten die ieder driezijdig geschoord staan op de stalen dakrand van een disco gaf het geheel geen krimp, Ook niet na desert tracks in Marokko, Mauretanië en Mali, Evenin als na dagen wasbord in Burkina Fasso en wat mega gaten in de weg in Ghana. Kan wel, maar niet lichtgewicht voor een kwartje. Het rack was ongeveer 100 kilo en een volle week werk om te maken, maar dan heb je ook wat. Tijdens deze reis lag er gedurende de desert Tracks en over het wasbord 180 kilo last op het rack.


Huub

Het rack moet niet te stijf zijn (moet het flexen van het dak kunnen volgen), poten meervoudg geschoord en staande boven steunpunten in de body. Onderzijde poten ongeveer 10 cm dragend met een flexibele onderkant(rubber) om puntbelastingen in de goot te voorkomen. Dwingt wel tot een aangepaste rijstijl, no desert racing.

Just my two cents worth.

huub
richard78

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door richard78 »

Dat vraagt natuurlijk om een foto!


Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('7800e65e49bcb0a8ed2aa49c81c7d7ff', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 9062089, 600, 600, 'Loading image ...', false);
James

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door James »

Ik hoorde op het nieuws dat Nederland het duurste Europeese land is met brandstof.

Kïrst.
Finn

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Finn »

Dat is betrekkelijk...
ga maar eens naar Duitsland.. daar zijn al sinds 3 jaar de dieselprijzen aanzienlijk hoger dan bij ons. De benzieneprijzen daarentegen weer lager..
Finn

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Finn »

Ben ik ook benieuwd naar..
Huub Pennings

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door Huub Pennings »

Hoe krijg ik hier een foto bij geplaatst?

Huub
richard78

Re: jerrycans op roofrack: hoe?

Bericht door richard78 »

de foto moet al ergens op het internet staan. Dat kan via verschillende fotosites (weet even geen namen).
Daarna op het icoontje met het berge en zonnetje (7de van links) boven de tekst klikken en dan komt er een window waarin je het adres naar de foto kan plaatsen. ok klikken en klaar.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('fa56d303b6a968cae138fd7965f500ef', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 9087170, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Plaats reactie