Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
John

Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door John »

Een vraag over de oliedruklampje.

Heb al enige tijd last dat het oliedruklampje blijft branden bij stationaire toerental, bij iets gas geven ging het uit.
Dacht aan te laag oliepeil maar dat is goed.
Nu gaat het lampje helemaal niet meer uit.
Hoe zit dit eigenlijk in elkaar, zit er een drukmetertje in de oliepomp of is dit een appart dingetje ? Hoe kan ik meten of de oliedruk echt te laag is of dat de oliedrukmeter vuil is of kapot. Kan het aan het oliefilter liggen (is al een tijd niet vervangen). Of moet ik toch denken aan een kapote oliepomp ?

Gr
John
ignace

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door ignace »

Bij mij zit er naast het lampje ook een oliedrukmeter; is volgens mij onontbeerlijk voor een landrover.
paulus

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door paulus »

john,

op het olie filterhuis zit de sensor voor het oliedruklampje.
deze gaan nog al eens stuk dus vervangen is de moeite.
verder heb ik last gehad van valse massa vlak achter de km teller.
hierbij maakte de beugel die de teller vast klemt massa tegen het massa puntje van het lampje.
ook een doorgeschuurde draad van sensor naar lampje is nog mogelijk, deze maakt dan massa met een brandend lampje tot gevolg,
als je al een tijd rondrijd met brandend lampje zou je al een hoop getik moeten horen als de olie druk werkelijk te laag is.

paul
Leendert

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door Leendert »

Boven op het oliefilterhuis zit een sensor deze schakeld het olie lampje (maakt massa).
Deze gaan vaak kapot, normaal hoor je het meteen als er geen olie druk is, maar ik zou toch snel de sensor vervangen.
Als je twijfeld niet laten lopen, als er geen oliedruk is is de motor zo kapot.
Een olie pomp gaat normaal niet stuk, kan wel slijten endus minder druk
Het oliefilter kan eigenlijk ook niet verstopt gaan zitten, maar vervangen is dus zeker beter en dan samen met nieuwe olie
John

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door John »

Het is niet zo dat ik al een tijd rond rijd met een brandend olielampje.
Ik ben wel blijven rondrijden toen het lampje uitging bij iets meer gas, en aan ging bij stationair toerental.
Ik heb hier goed op gelet en toen het lampje niet meer uit ging heb ik niet meer gereden.
De motor loopt gewoon goed, geen rare geluiden maar ik heb hem ook maar heel kort laten lopen.

Is er een manier om te controleren de sensor kapot is of dat er ergens valse massa is ? M.a.w. wat moet je meten als je een meter op het stekkertje zet ?
Mudbuster

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door Mudbuster »

als je de carterontluchting eraf haalt en je laat de motor lopen, dan je hand boven het gat van de ontluchting houden. Als je voldoende druk hebt dan komen er kleine oliespetters tegen ge hand aan

Greetz, Marcel
<a href="[mudbuster.nl"&gt];
<img src="[evertzen.com];

<b><a href="[landrover.smoelenpagina.nl];- - - Smoel: Mudbuster - - - mudbuster.nl</a></b>
Bram109

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door Bram109 »

Zo staat het in geen enkel werkplaatshandboek beschreven.
Deze manier slaat totaal, maar dan ook totaal nergens op.

Bram.
Michiel 109 V8

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door Michiel 109 V8 »

Bonjour John,

Wat jij beschrijft is heel normaal voor een blok wat een boel km heeft gemaakt. Er zit 'zoveel' speling op alle bewegende delen dat de pomp bij stationair de behoefte niet kan bolwerken en voilla, te lage druk. Bij hogere toerentallen is dit weer geen probleem voor de oliepomp.

Kortom, eerst je druksensor vervangen wat hierboven al vaak staat. Heb je dan nog hetzelfde probleem wordt het tijd om de oliepomp open te maken en eventueel te reviseren.

Je hand boven de carterontluchting houden is volgens mij alleen maar om te checken of je zuigerveren versleten zijn...... Veel lucht, en waarschijnlijk oliespetters betekent veel lekgassen langs de zuigers = versleten of vastgekleefde zuigerveren.

Greetz,

Michiel
Henk Bossinade

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door Henk Bossinade »

Mee eens Bram ,maar ik denk dat Mudbuster denkt het is vandaag toch 31 maart! Ik kan mij in ieder geval niet voorstellen dat hij dit serieus meent! Vr gr Henk B.
Bram109

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door Bram109 »

Dag te vroeg, morgen is het 1 april.
Leendert

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door Leendert »

Om te controleren of er ergens anders massa gemaakt wordt, kun je het draadje van de sensor los maken, als alles verder normaal is gaat het lampje uit. Wel met ingeschakeld contakt natuurlijk, en de motor hoeft niet te draaien.
plaetje 88 -2.5d

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door plaetje 88 -2.5d »

je kunt ook een ander sensor er op zetten die tevens de druk meet die je een info geeft hoeveel druk je hebt. Ik heb er een op olie opgezet maar je heb ze ook op 12v. Werkt goed

plaetje
paulus

Re: Oliedruk(lampje) SIII 2.25

Bericht door paulus »

als het lampje met contact uitgaat ie de draad van het lampje naar de draad ok.
als die blijft branden dan ligt de draar ergens aan massa.
je kan dan gewoon een extra draad voor deze functie trekken.

een sensor kost bijna niks dus een nieuwe is altijd de beste optie.

bij www.holden.co.uk kan je een te stuk voor op het filterhuis kopen en dan kan je er ook een oliedruk meter bij zetten. zo zie je hieveel druk je hebt.

ook is er de mogelijkheid om er een mechanische meter al dan niet tijdelijk op te zetten.

maar nogmaals sluit eerst de sensor en de draad uit.

paul
Plaats reactie