Wiellagerschalen in naaf

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Stage-2

Wiellagerschalen in naaf

Bericht door Stage-2 »

Beste Prikkers,
De montage is in volle gang. Swivelbollen en huis zitten op de plaats. De assen zijn voorzien van nieuwe bronzen lagers. De nieuwe cv-joints zijn gemonteerd. De stub-axles hebben nieuwe bronzen bussen en zitten op hun plaats. De naven zijn ontdaan van alle oude meuk en weer lekker schoon.
Het verwijderen van de lagerschalen viel mee. Er zit zo'n handige uitsparing in de aanslagrand. Met een schroevendraaier en een hamer ging dat perfect.

Nu moeten de lagerschalen van de nieuwe wiellagers weer in de naaf. Met name de binnenste lagerschaal moet nogal diep in de naaf zakken en dat oogt problematisch.

Hebben jullie tips?

cheerz, Mo
1982 Range Rover “Spencer”
<img src="[farm1.static.flickr.com];
Crazy Mud

Re: Wiellagerschalen in naaf

Bericht door Crazy Mud »

Slijp de oude lageschal aan de buitenzijde iets kleiner zodat hij met iets ruimte in de passing gaat. Dan kun je die als slagring gebruiken en sla je mooi gelijkmatig en beschadig je de nieuwe niet.

succes,

Peter
Anton

Re: Wiellagerschalen in naaf

Bericht door Anton »

oude lagerschaal op de de nieuwe zetten (met verdikking beneden), dan kan je het nieuwe lager er mee intikken en dan via de achterkant tik je de oude er dan weer uit.

Anton
Stage-2

Re: Wiellagerschalen in naaf

Bericht door Stage-2 »

Kijk, kijk, kijk ... de oude lagerschalen gebruiken.
Ga het vanmiddag meteen proberen.
Bedankt!

cheerz, Mo
1982 Range Rover “Spencer”
<img src="[farm1.static.flickr.com];
Mudbuster

Re: Wiellagerschalen in naaf

Bericht door Mudbuster »

Naaf (als deze los van de auto is) in de vriezer, schalen op 80 graden in de oven, glijden er zo overheen

Greetz, Marcel
<a href="[mudbuster.nl"&gt];
<img src="[evertzen.com];

<b><a href="[landrover.smoelenpagina.nl];- - - Smoel: Mudbuster - - - mudbuster.nl</a></b>
fred101

Re: Wiellagerschalen in naaf

Bericht door fred101 »

Anders heb ik hier wel een lagerpers staan.

Fred101
Henk Bossinade

Re: Wiellagerschalen in naaf

Bericht door Henk Bossinade »

???? Bedoel je het niet net andersom?De naaf moet toch uizetten en de lagerringen krimpen ;-) ?Vr gr Henk B.
Stage-2

Re: Wiellagerschalen in naaf

Bericht door Stage-2 »

Dat lijkt me ook Henk. Wat binnenin zit moet krimpen, wat buitenom zit moet uitzetten.

Maar dat is allemaal academisch, want ik heb de methode van Anton beproefd. Naar volle tevredenheid, mag ik wel zeggen. Enige nadeel is dat je met de hamer verdomd dicht bij je vingers komt. Te dicht, dus (onvermijdelijke aanvaring).

Het resultaat mag er zijn: Spencer staat weer op de wielen. De naven draaien weer boterzacht om de stub-axles. Alles lijkt vooralsnog oliedicht.
En ik leef in de heerlijke wetenschap dat dat komt door de acht nieuwe lagers, zes nieuwe pakkingen, vier keerringen, twee nieuwe swivelbollen, een kwart tubetje Hylomar en een onbeschaafde klodder vet. :-D

Treurnis. Bij het monteren begon de rechter remklauw te lekken aan 1 van de wartels. Dat wordt dus ook nog een nieuwe leiding. Of gelijk alle leidingen vervangen. We zien wel. *zucht*

Bedankt voor het meedenken.

cheerz, Mo
1982 Range Rover “Spencer”
<img src="[farm1.static.flickr.com];
Henk Bossinade

Re: Wiellagerschalen in naaf

Bericht door Henk Bossinade »

Mo,ikzelf heb een orgineel LR wiellagermontage hulpstuk,dat werkt nog gemakkelijker ;-) .Vr gr Henk B.
Plaats reactie