[2.25D 12 v. Civiel] Startmotor heeft kuren

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Laurens - laroChunky:)

[2.25D 12 v. Civiel] Startmotor heeft kuren

Bericht door Laurens - laroChunky:) »

Dag prikkers,


sinds een week of twee heeft mijn startmotor kuren.
Ongeveer 6 van de tien keer draait de motor helemaal niks bij het omdraaien van de sleutel. Wanneer de kachelventilator aanstaat (bij contact om) gaat deze bij doorstarten uit en ook lampen gaan (heel) ietsje zwakker branden. Ik concludeer dus dat er wel degelijk stroom loopt. Alleen blijkbaar niet genoeg om de motor rond te krijgen.
Wanneer deze situatie zich voordoet en ik neem het stekkertje van de startmotor meet ik mbv multimeter ook gewoon 12 volt op de witte draad.
Ik concludeer dus maar dat het niet in het contactslot zit en er wel gewoon stroom gegeven wordt.

Dan bij de startmotor. Er draait dus helemaal niks, maar wanneer ik met een schroevendraaier de dikker rode plus doorverbindt naar het stekkertje met de witte draad (stuurstroom) gaat hij wel lekker rond. Dus diezelfde 12 volt op een andere manier gegeven (niet via contactslot, maar 'kortgesloten') maakt dat de startmotor wel lekker rond gaat!

Hoe kan dit waar zijn? Zijn het de enkele tienden volts spanningverlies via het contactslot die ik net te kort kom om de (versleten?) startrelais te bedienen?


Daarnaast: Als ik met de sleutel start en hij gaat wel rond (jippie) dan maakt de motor zo af en toe een wat krakend geluid. En dan is het blokje nog niet aangeslagen nee.... Heeft dit met hetzelfde euvel te maken?
Ik zat te denken; als het ene te maken heeft met een slecht startrelais dan weet ik niet goed hoe dat verband houdt met krakend geluid...

Loopt mijn startmotor op zijn eindje? En welk onderdeel dan wel...?


Het betreft dus een civiele 12 volt 109 diesel met een 2.25l blokje.
De auto die eromheen zit is een SIII stawag uit 1979. maar dat doet verder niet zo terzake... (het blok is iets jonger, waarschijnlijk 1985)


Bedankt!

Groet,

Laurens Parren
<img src="[www.mijnalbum.nl]; width="250">
Gert

Re: [2.25D 12 v. Civiel] Startmotor heeft kuren

Bericht door Gert »

Dat krakende geluid zou je iets meer moeten definiëren.
Bij kraken denkt de een aan een plaat hout, en de ander vind een niet ingrijpend tandwiel ook kraken. Als het dat laatste is, zou het wel degelijk verband kunnen hebben met je startmotor. Kan het zijn dat je starttandwiel niet volledig ingrijpt op je vliegwiel, en dat dat je doet denken aan een krakend geluid ?

Als je de sleutel omdraait, hoor je dan wel uberhaupt een geluid van de startmotor af komen ? In het geval dat hij niet start ... maar dat is duidelijk.

Groeten,

Gert
Laurens - laroChunky:)

Re: [2.25D 12 v. Civiel] Startmotor heeft kuren

Bericht door Laurens - laroChunky:) »

In het ene geval:
bij omdraaien sleutel: Geen sjoechie, niks nada noppes.
Ook geen tik van het relais.

In het geval dat de startmotor wel rondgaat is er 9 van de tien keer niks aan de hand (dwz, bloke slaat aan, sleuteltje los, ikke blij )

die ene keer van de tien .. tja, het is geen hout wat er kraakt, en lijkt ook geen half pakkend tandwiel te zijn. Ik durf het zo niet te definieren, maar melde het alleen even om mogelijk een verband te leggen met de oorzaak van probleem 1.
het is in elke geval niet een heel ritmisch geluid, maar meer een af en toe opspelend kloenk, kraak rateltje. (Ik weet het: hier heeft niemand wat aan..)

Als het een ander 'probleem' is en niet samenhangt met 1. (bijv de bendix die niet ver genoeg naar buiten komt komt of niet snel genoeg naar binnen...) laat ik dat graag even rusten tot ik weet waarom de startmotor soms zo angstig stil blijft, maar wel draait met een schroevendraaier ertussen! (terwijl ik anders ook gewoon 12 v. meet).

toch bedankt voor t meedenken,

Groet,

Laurens Parren
<img src="[www.mijnalbum.nl]; width="250">
RoadRocket

Re: [2.25D 12 v. Civiel] Startmotor heeft kuren

Bericht door RoadRocket »

klinkt mij een beetje als 'electrisch klapperen' (van het startrelais?)....al eens met je hoofd onder de kap gehangen terwijl iemand de sleutel omdraait? (zet 'm dan wel eerst in z'n vrij )

en anders....massa goed van relais en startmotor?

robert
[boesmans.web-log.nl]
mars

Re: [2.25D 12 v. Civiel] Startmotor heeft kuren

Bericht door mars »

Wij hebben op nagenoeg alle machines die ik onderhoud Lucas startmotoren zitten. Deze willen nogal eens na verloop van tijd last krijgen van losse contacten.

Wat je kunt doen is 't volgende: Voel eerst eens of de 2 dikke kabels (plus en min) goed vastzitten op de startmotor. Als je merkt dat de kabels vastzitten maar toch speling voelbaar is, probeer dan even dit:
Verwijder de plus en min kabel en draai vervolgens de contramoeren van de draadeinden (waar die kabels dus opzitten) eens goed vast.
Als je startmotor in orde is, dan zal hier je probleem zitten. Mocht dat niet zo zijn, dan zou ik toch eens je startmotor naar 't plaatselijke revisiebedrijf brengen (of een ruilstarter monteren)

Marcel
Laurens - laroChunky:)

Re: [2.25D 12 v. Civiel] Startmotor heeft kuren

Bericht door Laurens - laroChunky:) »

Ik ga t checken.

Wel is bij mij een stukje (koperen?) draadeind afbroken en zit de kabel nu met de tweede moer direct op het contact. Die zal dus niet los zitten, de andere zal ik checken.

Ik ben er alleen nog niet uit of het een revisie / reparatie betreft van relais en/of startmotor

bedankt iig!



Groet,

Laurens Parren
<img src="[www.mijnalbum.nl]; width="250">
Plaats reactie