27mc Raamplak antenne vervolg

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Erwin 110TD5

27mc Raamplak antenne vervolg

Bericht door Erwin 110TD5 »

In prikkertje [landrover.prikpagina.nl] vroeg ik om ervaringen met een 27Mc (raam)plakantenne. Vandaag kwam hij binnen en dus was er vanavond een klein klusje te doen. De antenne geplaatst en alles aangesloten, ingebouwd en weggewerkt.

Ik moet hem nog stellen met een SWR meter (iemand in Eindhoven of omg. met zo'n ding ??) maar ik had in ieder geval contact met iemand dit hemelsbreed een km of 9 van me af zat. Ik ben dus niet ontevreden. Zeker niet omdat het bakkie dat eraan hangt al 15 jaar oud is en de laatste 5 jaar op een plank heeft liggen stof vangen.

Erwin (die nog wel wat foto's op zijn webstekje zet binnenkort)
110TD5
[home.wanadoo.nl]
Yuri 90TDI

Re: 27mc Raamplak antenne vervolg

Bericht door Yuri 90TDI »

Hoi Erwin,

ik heb wel een SWR meter en kan je er wel ff mee helpen. je bent welkom om langs te komen in Boxtel.

stuur me maar ff een mailtje

groeten,

Yuri 90TDI
Puffino

Re: 27mc Raamplak antenne vervolg

Bericht door Puffino »

als je nu al de 9km haalt hoeft dat niet meer....

Zegt de prakticus die ook nog in me zit ;-)

Mooi resultaat voor het aansluitwerk!

Sander Lelieveld
Yuri 90TDI

Re: 27mc Raamplak antenne vervolg

Bericht door Yuri 90TDI »

dat vind ik geen veilige conclusie.

omdat m'n wagen 's morgens start zal m'n tank vast niet lek zijn...

ook als je SWR slecht is straalt je antenne. alleen de eindtrap van je radio kan komen te overlijden.

succes,

Yuri 90TDI
Puffino

Re: 27mc Raamplak antenne vervolg

Bericht door Puffino »

ik heb andere dingen begrepen maar zou dat dus zomaar verkeerd kunnen hebben.

Ik hoorde eerder ook (en heb dat hier in eerder draadje ook geventileerd) dat bijvoorbeeld de lengte van de antenne NIET verkort mocht worden. Is mij altijd gezegd. Dat werd hier door mensen ook flink onderuit gehaald.

Zal wel. Weet het nu dus niet meer.

Ik herhaal vaak dingen die ik ook maar geleerd heb, van horen zeggen, en die hoeven inderdaad dus niet juist te zijn. Dat is wel jammer, sorry.....

Sander Lelieveld
Yuri 90TDI

Re: 27mc Raamplak antenne vervolg

Bericht door Yuri 90TDI »

zeer begrijpelijk Sander,

maar zoals bij veel zaken gaan sommige "waarheden" een eigen leven lijden. die kabellengte is daar een bekend voorbeeld van. veel 27Mc-ers zijn hiervan overtuigd en ze hebben zelf het bewijs gezien op hun eigen SWR meter wanneer ze de lengte aanpaste.
wat alleen niet zichtbaar is, is wat er daadwerkelijk in de coaxkabel gebeurt. als je de kabel traploos zou kunnen in- en uit-schuiven zou je dit prachtig zichtbaar kunnen maken. soort telescoop antennekabel. mooi onderwerp voor een college HF techniek.

maar ieders bijdrage op een forum wordt gewaardeerd maar je moet soms wel oppassen om niet alle raad letterlijk op te volgen.
daarom hoor je hier wel een mensen oproepen om eens in de LandRover Workshop Manual te kijken voor bepaald gegevens.

grtz,

Yuri 90TDI
ron prins

Re: 27mc Raamplak antenne vervolg

Bericht door ron prins »

Waar kan je zo'n ding kopen / bestellen?
Graag reactie naar r.p.prins@gmail.com
Erwin 110TD5

Re: 27mc Raamplak antenne vervolg

Bericht door Erwin 110TD5 »

mijn email is thuis even stuk...dus hier een antwoord. Bij Conrad besteld, 29 euri

Erwin 110TD5
Plaats reactie