Freelander 1.8 als caravantrekker?

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Rudolff

Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Rudolff »

Heeft een van jullie ervaring met een freelander1.8 als caravantrekker? Ik zou er een Hobby van 1350 kg mee willen trekken door bijvoorbeeld Noorwegen. Ik weet dat de td4 dat geweldig doet, maar die is een stuk duurder in de belasting.
Graag jullie ervaringen.
Bart van Dessel

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Bart van Dessel »

Geen persoonlijke ervaringen, maar wat ik zoal op internet lees is dat de 1.8 vrij onbetrouwbaar is (en dan hangt er nog geen 1350 kg achter) en dat de BMW motor een juweeltje is. Ik zou dus noooooit die TD4 inruilen voor een 1.8i. Er zijn meer dingen dan alleen belasting. Natuurlijk zijn er ook mensen die heel tevreden zijn over hun 1.8, natuurlijk zijn er uitzonderingen, maar de algemene reputaie is niet best.

Gr, Bart
Rudolff

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Rudolff »

Ja de problemen met de koppaking zie ik regelmatig voorbijkomen bij de 1.8.
Als ik een td4 had zou ik niet verder zoeken, maar ik heb alleen een 109 diesel en die kost niks aan belasting.

Die 1000 euro per jaar meer voor de td4, als de 1.8 het ook kan, of niet, heb ik een afweging extra.
Harry & de 'RUS'

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Harry & de 'RUS' »

Rudolff,
als je op deze site (http://www.caravantrekker.nl ) je auto en caravan intikt, krijg je op al je vragen antwoorden en adviezen van medegebruikers.

Mvg
Harry & de RUS
plaetje

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door plaetje »

Geachte heer, (Bart) een freelander 1,8 is een uitstekende caravan trekker als je de specificatie van lotus er in gemaakt hebt.
Je kunt er gemakelijk 2ton mee trekken.
Ik kan het weten (heb er een uit 2006)
en een aanganger van 750km met een laadvermogen van 2 motorbloks (2.5na) van Aken naar linne geen probleem
Mijn serrie heeft er meer moeite mee

Limburgrover
Bart van Dessel

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Bart van Dessel »

plaetje Schreef:
-------------------------------------------------------
> Geachte heer, (Bart) een freelander 1,8 is een
> uitstekende caravan trekker als je de specificatie
> van lotus er in gemaakt hebt.
> Je kunt er gemakelijk 2ton mee trekken.
> Ik kan het weten (heb er een uit 2006)
> en een aanganger van 750km met een laadvermogen
> van 2 motorbloks (2.5na) van Aken naar linne geen
> probleem
> Mijn serrie heeft er meer moeite mee
>
> Limburgrover

Daarom schreef ik ook dat er ook mensen zijn die er heel tevreden mee zijn, zoals jij, maar over het algemeen is de reputatie gewoon niet goed, dat is een bekend feit en daar zijn heel veel mensen mee geconfronteerd. Ik denk als je met een caravan van minimaal 1350 kg door Noorwegen wil trekken je gewoon een betrouwbare sterke diesel moet nemen zoals de Land Rover tdi (Discovery/RRC) of de TD4. Je wilt toch zonder zorgen je droomreis volbrengen. Specificaties op papier zegt lang niet alles.

Gr, Bart
Rudolff

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Rudolff »

Wat Bart zegt bedoel ik ook. Op papier ziet het er niet slecht uit, maar de praktijk zegt me het meest. 2 ton trekken is prachtig, maar wat doettie bij een scherpe haarspeld bij 12%, heefttie dan het koppel om je snelheid vast te houden?

Plaetje begrijp ik goed dat jij een freelander 1.8 hebt? Heb je ervaring met zo'n caravan in de bergen?
Marc-my-Words

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Marc-my-Words »

Rudolf,

Ik denk dat het er ook een beetje van afhangt wat je van plan bent in bijv. Noorwegen.
Als je een beetje op de grotere wegen blijft (wat ik eigenlijk hoop met zo'n caravan) dan is Noorwegen een heel "geciviliseerd" land en zijn de wegen in het algemeen (en eigenlijk vaker dan dat) heel correct, zonder verrassende hellingen of haarspelden.
Er zijn ook heel verrassende wegen ... maar zoals ik al schreef: niet echt voor een caravan bedoeld (en gelukkig zie je die daar ook niet of nauwelijks).

Marc
Rudolff

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Rudolff »

Hallo Marc, ik was eerder in Noorwegen met een andere combinatie,espace met een grote vouwwagen. Dat ging prima, vouwwagen woog beladen ook nog 900 kg. Ik vergis me trouwens in de caravan, max. Beladen 1100 kg, ik dacht dat hij zwaarder was. Ik heb toen ook wel onverharde wegen gedaan, die prima begaanbaar zijn daar.

Maar ik zoek dus een auto die zich daar goed kan weren met de caravan. Een 2.5 is natuurlijk sterker, maar die slurpt het hele jaar door. De TD4 lijkt me de mooiste, maar daar betaal je 1000 euro per jaar meer voor en dan staattie gewoon stil. Hij is zeker nog in de race, maar als het met een 1.8 kan zou dat mooi zijn...

Nog een prikker met praktijkervaring?

Bedankt Ruud
Marc-my-Words

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Marc-my-Words »

Rudolf,

Ik heb geen caravan-praktijkervaring, maar wel ervaring met binnenwegen in Noorwegen. De meeste zijn prima te rijden, waarschijnlijk ook met een 1,8 Freelander, maar er zijn er ook die ik zelfs met een zwaardere trekker niet graag met caravan op of af zou gaan. Een paar jaar terug reed ik een "gewone" binnenweg, dwz een afsteker die op de normale, betere, wegenkaart stond en de afdaling was ... laten we zeggen avontuurlijk: zeer steil, bumpy, en een mozaïek van glibberig en grinderig waarbij in de Defender de ABS/ETC overuren draaide (ja ik weet wel: 1 low naar beneden is in zulke gevallen vlgs het boekje). Dat was dus mijn "puntje": gewone wegen zijn gewoon, maar de grindwegen zijn zeer divers en soms ook verrassender als je dacht -- Noorwegen is dan zo groot, en toch ook zo arm aan wegen dat omkeren en omrijden gauw een paar uur extra kan nemen.

Marc
Rudolff

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Rudolff »

Hoi Marc, leuk dat je dat hebt gedaan daar. Het zou met mijn series 3 een heftig avontuur zijn, los van de reis ernaartoe, het is een spartaans monster zeker op de snelweg.
Zoiets zou je met een stel prikkers moeten doen, trektocht door noorwegen, samen kom je op de mooiste plekken. Dan blijft de caravan thuis, mijn tent heb ik ook nog.
Maar goed ik dwaal af, op zoek naar de ultieme freelander, hij moet de espace gaan vervangen...
richard78

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door richard78 »

Ik zou toch even een kosten berekening maken. Een td4 kost inderdaad meer in belasting maar is wel weer zuiniger in gebruik en diesel is goedkoper dan benzine. Kan best zijn dat de td4 toch de goedkopere optie is. Ik geloof dat als je er elke dag mee naar je werk rijd de diesel al bij een afstand van 20km goedkoper is. Dan zijn de extra ritjes naar de supermarkt en vakanties niet eens meegerekend.

Ik heb Vosje pas sinds kort en ik trek er geen caravan mee. maar de vorige eigenaar (zal zich misschien nog melden) vertelde me dat hij altijd met de caravan op vakantie ging zonder problemen. Daarnaast is er in 2000 een modificatie gekomen om de koelproblemen (en daarmee de koppakkinng problemen) op te lossen, in de vorm van een thermostaat buiten het blok voor betere koeling, metalen paspennen in de kop en een betere spruitstuk pakkinng. Deze is bij elke freelander toegepast behalve bij die in nederland (te duur). Maar misschien is deze wel los te koop. Ik heb nog geen tijd gehad om hier naar te kijken. Ik weet ook niet of freelanders na 2000 deze modificatie standaard hebben.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('19afcd757b24a4d6ba4768723022ee0e', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 16226546, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Apke

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Apke »

Kijk nou ..... zie ik mijn oude liefde weer eens op de foto

Yep, de vorige eigenaar van Vosje is er 1 maal mee naar zuid Frankrijk en 2 maal mee naar Kroatië gereden. Allemaal met de sleurhut (1100 kg volgens mij) er achter en de auto vol met familie.
De 1.8 had er geen problemen mee en ik heb nooit koel problemen of koppakking problemen gehad.
Als je berg op achter een vrachtwagen blijft zal je echt van het gas af moeten anders rijd je sneller dan de vrachtwagen

Verder heb ik in Nederland met een aanhanger van 2.5 ton gereden (in de buurt stenen halen) en hoewel dat 500 kg boven het trekgewicht is, was ook dit geen probleem voor de Freelander.
Het enige probleem wat ik had was de binnenruimte, drie opgroeiende jongens nemen nogal wat ruimte in. Als dat niet het probleem was, had ik de auto nu nog gereden.

Volgens mij wordt de Freelander onderschat.

Apke
Beheerder PrikkersWinkel

larrie-nu.jpg --> mod_embed_images_loadimage('e8fe4999db5becc0ca13c62dd61b7032', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', 'http://www.matteman.nl/images/larrie-nu.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', '', 16226576, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Larrie - Serie III 109 Stawag (in onderhoud)
Duck - Disco 2 TD5 (voorlopige naam)
richard78

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door richard78 »

Ik heb hem met nieuw jaar even in de kuil getest (kan je beter doen met een hoop laro's om je heen dan ergens op vakantie vast komen te staan). En wat was ik onder de indruk!

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('059a4c2cd1d1901dacfde97b0344c836', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 16226591, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Rudolff

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Rudolff »

Bedankt Apke voor je info, dat geeft de burger moed.

Er staan er plenty te koop op dit moment en het aantal km valt mee. De td4 heeft er meestal meer op de teller, logisch ook natuurlijk. Nu maar eens rustig rondkijken voor een goede freelander. Vanaf 2002 en niet teveel km op de teller is interessant. Een TD4 hou ik in mijn achterhoofd, maar ik rijd te weinig km om daar echt voordeliger mee uit te zijn. Het kantelpunt ligt op de 17000 km per jaar. En dat haal ik niet omdat er nog een klein zuinig autootje rondrijdt hier.

Als iemand nog wat moois te koop weet, ik hoor het graag! Ik heb nog een espace in de aanbieding uit 1996, bij mij komt er juist meer ruimte, de kids vliegen uit.

Groet Ruud



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 04/01/2013 10:02 door Rudolff.
Marc-my-Words

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker? <kantelpunt>

Bericht door Marc-my-Words »

Rudolff Schreef:
-------------------------------------------------------
> Bedankt Apke voor je info, dat geeft de burger
> moed.
>
> Er staan er plenty te koop op dit moment en het
> aantal km valt mee. De td4 heeft er meestal meer
> op de teller, logisch ook natuurlijk. Nu maar eens
> rustig rondkijken voor een goede freelander. Vanaf
> 2002 en niet teveel km op de teller is
> interessant. Een TD4 hou ik in mijn achterhoofd,
> maar ik rijd te weinig km om daar echt voordeliger
> mee uit te zijn. Het kantelpunt ligt op de 17000
> km per jaar. En dat haal ik niet omdat er nog een
> klein zuinig autootje rondrijdt hier.
>
> Als iemand nog wat moois te koop weet, ik hoor het
> graag! Ik heb nog een espace in de aanbieding uit
> 1996, bij mij komt er juist meer ruimte, de kids
> vliegen uit.
>
> Groet Ruud


Rudolf,

Kijk even goed naar dat kantelpunt.
Vaak lopen de grafieken heel "plat" langs elkaar op en is er goed beschouwd geen sprake van een "kantelpunt" maar een kantel-zone.
Met andere woorden: als over een range van duizenden kilometers/jaar de kilometerprijs slechts achter de komma verschilt dan is in die range de een of de ander de "winnaar" ... een relatieve winst want binnen zulke verschillen maakt één onvoorziene reparatie meer uit als het verschil in bedrijfskosten. (Neem even dat kantelpunt van 17.000 km, en doe een "gevoeligheidsanalyse": 1 cent verschil per kilometer komt op € 170, dit doorrekenend over een aantal jaren zegt dus dat vooraannamen mbt afschrijving en onderhoudskosten een grote invloed kunnen hebben op het kantelpunt, bij een vlak snijdende grafieken verschuift je kantelpunt vele duizenden kilometers.)
Bovendien wordt het dan dus als eerste van belang - want onvoorziene reparaties zijn nu eenmaal onvoorzien - wat je kan vinden: de prijsstelling en je indruk mbt onderhoudstoestand etc. weegt dan dus stevig mee (en wat ook interessant is: wat verbruikt de 1,8 of de diesel als je er een caravan achter hangt ... het zou mij niet verbazen als de benzine-motor dan veel dorstiger wordt -- en wat kost de diesel en de benzine in de geplande vakantie-landen).

Verder maakt - of althans het zou voor mij uitmaken - het diesel of benzine rijden nogal wat uit. Voor mij rijdt een auto op diesel, op benzine stook ik mijn campeerbrander, en op gas draait de cv en kook ik thuis (nu ja, de zalm en de inktvisringetjes doe ik buiten op benzine).

Marc
Pamela

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Pamela »

mmm ik ben zelf ook aan het denken over een 1.8 maar dan op gas, diverse meningen lees ik hier, nu is het natuurlijk wel dat je over het algemeen meer negatieve zaken terug vind op fora e.d. dan de positieve zaken, dus ben wel benieuwd of dat het dan eigenlijk wel mee valt of dat het echt een groot probleem is

hij zou hier in de plaats moeten komen van een 1.6 astra wagon, lijkt me in alle opzichten een vooruitgang, hij moet ook de caravan kunnen trekken (ongeveer 1100kg) en af en toe een tandemasser, het blijft natuurlijk met al die 2e hands wagens een kwestie van geluk hebben

"Pamela"
Series III '88 - 1980 -LHD

&

"Crocky"
Defender 110 200TDI - 1983 - RHD



(Zuid Limburg)


"Leef vandaag alsof deze dag de laatste zou zijn...... "
[www.scoutinglaros.nl]
G-men (Gargamel)

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door G-men (Gargamel) »

Het 1.8 blok is een doorontwikkeling van het 1100cc (!!) Rover K-blok die door Powertrain zijn geproduceerd voor Rover.
Er zijn 4 versie van. de 1.1 een 1,4,een 1,6 en de 1.8 liter, waarvan er veel in de Rover personenwagens gebruikt zijn.

Koelsysteem is destijds echter niet echt goed meegegroeid; waardoor er bij de 1.8 problemen optraden als deze langere tijd wat zwaarde belast werd, vooral icm wat (weing) koelvloeistof.
En aangezien de 1.8 voor de freelander eigenlijk net wat te weinig "oempf" had tov de massa en aandrijflijn van de wagen; moet hij vrij hard werken.
Hierdoor zijn er problemen ontstaan met de koeling van de cilinderkop. Vooral als hij wat forser bereden werd icm (te) weinig onderhoud (koelvloeistof).
Bij het heet lopen treedt er dan belvorming op met als gevolg een oververhitting en veel problemen met de cilinderkop en koppakking.

Zoals Richard al opmerkte, is er uiteindelijk een oplossing gekomen van in de vorm van een andere drukgevoelinge thermostaat, die naast temperatuur ook op drukverschil reageert en zo eerder water door de radiateur liet gaan (extra flow). Hiernaast kwamen er nieuwe paspennen om het schuiven van de cilinderkop te voorkomen en een andere koppakking zoals Richard al omschrijft.
Zoek dus in elk geval een auto waarbij deze modificatie is uitgevoerd ! Als de auto verder netjes bereden en goed onderhouden is zou ik het wel aan durven.
Ook al omdat je niet continu met die caravan rijdt.

Gerrit
richard78

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door richard78 »

Gezien de auto al problemen heeft met koeling en gas op een hogere tmeperatuur ontbrand vraag ik me af of dat wel slim is (ik denk van niet). Helemaal niet als je op gas ook nog zwaar spul wil gaan trekken. Op benzine moet dat wel kunnen , mits bij goed onderhoud. Je moet ook kijken of het blok wel geschikt is voor gas. Ikd acht dat dat wel zo was maar kijk het even na.

Gerrit weet jij toevallig of die modificatie nog aftermarket te verkrijgen zijn?

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('cceab4584e031a490ee8aa7b1d6fb284', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 16228427, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Apke

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Apke »

Even zoeken, er is genoeg over te vinden:
http://www.lame-delegation.de/mgfcar.de/thermostat/Water_System_Mods.htm

Ook in de Hayes Manuel staat beschreven hoe de koeling kan worden aangepast. Er staat mij iets bij dat de externe thermostaat een BMW onderdeel is, maar weet het niet zeker mee.

Apke
Beheerder PrikkersWinkel

larrie-nu.jpg --> mod_embed_images_loadimage('9c2bb8551c7ce95423a4af7a93290a8e', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', 'http://www.matteman.nl/images/larrie-nu.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', '', 16228448, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Larrie - Serie III 109 Stawag (in onderhoud)
Duck - Disco 2 TD5 (voorlopige naam)
G-men (Gargamel)

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door G-men (Gargamel) »

Met LPG wordt het nog een tikje kritischer idd.

Part nummers zijn volgens mij :

Part Number Description
LVB000320L Cylinder head gasket kit
PEL000040 Thermostat blanking plate
PEF10010 Thermostat seal
PCH001190 Hose assembly (including thermostat)

Zijn zo te zien alles nog gewoon leverbaar by de bekende leveranciers...
LRdirect : [www.lrdirect.com]

Voor meer details [www.myfreelander.co.uk]
Aan de slang kun je eenvoudig zien of de kit er wel of niet op zit....

[img PCH001190.jpg --> mod_embed_images_loadimage('3676c5a4d679aec701f8d82d3aa98b6c', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.rimmerbros.co.uk%2FItemImages%2FLarge%2FPCH001190.jpg', 'http://www.rimmerbros.co.uk/ItemImages/Large/PCH001190.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.rimmerbros.co.uk%2FItemImages%2FLarge%2FPCH001190.jpg', '', 16228480, 600, 600, 'Loading image ...', false); [/img]

Hoest met torretje ?

Gerrit

>> Landrover => Changing drivers into mechanics for over 60 years !! <<



2 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 04/01/2013 19:32 door G-men (Gargamel).
Marc-my-Words

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Marc-my-Words »

Maarrrr als je op gas wil gaan rijden dan komt diesel toch net zo goed in aanmerking ?
Of je moet naar landen gaan waar gas veel goedkoper is en diesel duur.

En dan dus de vraag hoeveel de 1,8 drinkt met een caravan aan de trekhaak. Gewoonlijk neemt het rendement stevig af als een motor aan de grens van zijn kunnen moet presteren - dus extra meer-verbruik, en dus ook extra warmte-productie. Een rit naar Noorwegen en terug is best een end (ik herinner me "rondjes" Noorwegen-Zweden van 6000 km, en dan ben ik nog niet verder dan halverwege geweest).

Marc
richard78

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door richard78 »

Ok, ik geeft het toe. Ik heb nog niet goed rond gekeken;D

bedankt!

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('d406e9e9a26b7cc22a8b8d87741f2f32', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 16228532, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Pamela

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker?

Bericht door Pamela »

diesel of gas, scheelt toch wel aardig in de motorrijtuigenbelasting en ten op zichte van benzine heb je dat binnen enkele tankbeurten terug verdient, ja ik rijd niet dagelijks met de caravan dus op momenten dat ik zwaarder moet trekken zoals met de caravan kan ik hem overschakelen op benzine. Gas en Dieselprijs scheelt toch ook nogal wat aan de pomp, ik rijd nu ook gas en lach me vaak suf aan de pomp. En de wagen die ik op het oog heb, heeft het al enige tijd dus blokje zal er denk ik wel geschikt voor zijn, de aanpassing zou ik idd moeten controleren.
Marc-my-Words

Re: Freelander 1.8 als caravantrekker? <berekenend>

Bericht door Marc-my-Words »

Diesel rijdt toch weer een stuk zuiniger, en gas verbruik je ± 10% extra ....

Hoe het precies uitpakt bij een Freelander weet ik niet, je moet de rekenmodellen zo realistisch mogelijk invullen, en vervolgens bekijken op de berekende waarden rond de verwachte kilometrages .... en dan vooral ook kijken wat kleine wijzigingen doen aan het eindresultaat (iets meer of minder kilometers, iets meer of minder afschrijving, het meerverbruik bij het caravantrekken, en bijv. ook de extra kosten van deeltijd benzine bij een gas-auto). Kijk dan niet alleen naar de berekende kilometerprijs maar ook naar gewoon de totaal-kosten (want een verschil van 1 cent per kilometer is bij 17.000 km/j nog geen 15 €uro per maand

Het zou me niet verbazen als je rond het "kantelpunt" zoals ik eerder al schreef een lange zone hebt waarin in de grafiek de verschillende krommes langere tijd vrijwel gelijk oplopen. De kilometer-kosten verschillen dan niet werkelijk, en het resultaat is dan vooral gevoelig voor kleine (vaak niet echt hard te maken) inschattingen. Het is dus verstandig een kantelzone te definiëren, het gebied waarbinnen de kosten binnen een bepaalde bandbreedte "gelijk" zijn, en dan te kijken wat er slim is ... slim qua toepassing, slim qua kosten en slim qua "gevoeligheid" voor afwijkingen van de vooronderstellingen.

Mbt die gevoeligheid: Je ziet soms dat iemand heel berekenend een benzine of gas-auto gekozen heeft en dat hij ineens vanwege werk, zieke ouders, of een 2º huisje of een boot ver weg duidelijk meer moet gaan rijden en daardoor een stuk duurder uitkomt, omgekeerd kan ook natuurlijk. Als je vooraf ook hebt doorgerekend hoe je uitkomt bij (on)voorziene maar op zich realistische afwijkingen van je rekenmodel dan ben je pas echt berekenend.

Marc

PS Ik zou dus vooral óók willen weten hoe een diesel Freelander als caravan-trekker uitpakt
Plaats reactie