Onderdruk motor

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Hendry Warnier

Onderdruk motor

Bericht door Hendry Warnier »

Hoi,

Kan mij iemand vertelen wat onderdruk is? En hoe kan je dit herstellen?
( landrover defender 3 serie 109 bwj 1977 )

Groet,

Hendry.
Eric&Betty Boop

Re: Onderdruk motor

Bericht door Eric&Betty Boop »

Je bedoelt waarschijnlijk carterdruk.
Dit is geen onderdruk maar juist overdruk in het carter en dit onstaat doordat er druk van boven de zuigers(bij de ontbranding) langs de zuigers naar beneden in het carter kan komen door versleten zuigerveren en/of ovaal geworden cilinders.

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('f7232164b923afa2442af62a7fa3d292', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 16201157, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('5dcee73cfbf860e8d9752a02e291e5ef', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 16201157, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Chris

Re: Onderdruk motor

Bericht door Chris »

En van de neergaande beweging van de zuigers, tijdens de arbeids en inlaat slag.
Het is dus niet zo dat je geen Carter druk mag hebben.
Hij moet alleen niet blazen want dan is er meer aan de hand..
Niet alleen kommer en kwel dus.

Chris
Hendry Warnier

Re: Onderdruk motor

Bericht door Hendry Warnier »

Dankjewel voor de info,

Wordt een behoorlijke klus denk ik.

Groet hendry.
Wim Janssen

Re: Onderdruk motor

Bericht door Wim Janssen »

Als er twee zuigers omlaag gaan, waarvan een in de arbeidsslag en een in de inlaatslag, gaan er tegelijkertijd twee zuigers omhoog, waarvan een in de compressieslag en een in de uitlaatslag. Per saldo wordt daardoor dus geen noemenswaardige druk opgebouwd. Behalve als de druk uit die compressieslag gedeeltelijk langs de zuigerveren weglekt richting carter, zoals Eric al aangeeft.

Met vriendelijke groeten
Wim Janssen

Land Rover 110 CSW V8 1983 "William"
Land Rover Series II 1959 "The Mrs"
[picasaweb.google.com]
Wim Janssen

Re: Onderdruk motor

Bericht door Wim Janssen »

Het wordt pas een klus als je die overdruk duidelijk constateert en liefst onderbouwd met een compressiemeting met bijbehorende slechte compressiewaarden.

Met vriendelijke groeten
Wim Janssen

Land Rover 110 CSW V8 1983 "William"
Land Rover Series II 1959 "The Mrs"
[picasaweb.google.com]
Eric&Betty Boop

Re: Onderdruk motor

Bericht door Eric&Betty Boop »

Gaat het om een benzine of diesel?
Blow-by heb je altijd want ook gloednieuwe zuigerveren in gloednieuwe cilinders sluiten niet 100% af.
Een diesel heeft ook altijd meer carterdruk dan een benzinemotor. Ook wel logisch want de compressieverhouding is ongeveer 3 keer zo hoog.

De 2,25 en 2,5 Landrover dieseltjes hebben ook als ze in prima staat zijn behoorlijk wat carterdruk.
Bij de 2,5 loost de vaccuumpomp van de rembekrachtiger ook nog eens zijn lucht in het carter. Op zich geen probleem want als hij de bekrachtiger vaccuum heeft gezogen is er geen lucht meer om in het carter te lozen,maar als het membraam van de bekrachtiger lekt dan blijft de vaccuumpomp lucht in het carter pompen wat dan ook de carterdruk omhoog brengt.

Zoals Wim dus al aangeeft. Eerst een compressietest doen en dan weet je meer over de staat van zuigerveren/cilinders en kleppen.

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('b9ef65e051299ed8b5d1549e662b775d', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 16202649, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('3481ffe893bdf7097cbb2969387516cc', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 16202649, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Plaats reactie