Wie herkent deze symptomen

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
megamannen

Wie herkent deze symptomen

Bericht door megamannen »

Ik post even een bericht van een Landroverkennis.

Hi Laurens,
Ik heb problemen met de Landrover.Bij het uitrijden van de garage moest ik na het starten remmen i.p.v.gas geven en na een paar meter sloeg de motor af. Kreeg met geen mogelijkheid de kans iets met de pook te doen; noch in de versnelling, noch in de vrij te zetten.Kon niet meer vooruit, achteruit, niks. Stond gruwelijk in de weg; geen auto kon er langs.
Na minutenlang stom voor mij uitstarend, probeerde ik het weer eens en tot mijn stomme verbazing ging alles soepel en vanzelfsprekend en reed ik weg. Dagen daarop, geen last,alles prima.Ik was het bijna vergeten en toen kreeg ik het weer. Wilde vanuit de parkeerplek wegrijden, moest ik weer voluit remmen. Sta je weer hopeloos in de weg, hoop getoeter, muurvaste pook en einde verhaal.
Weer na enige tijd alsof er niets gebeurd is, alles weer als vanouds. Ben toen regelrecht naar de garage XXXXXX gereden , de auto daar gelaten en mijn verhaal gedaan.
De volgende dag werd hij gebracht met het verhaal alles nagekeken, allerlei handelingen waar ik niets van snap verricht, fikse nota, ik blij, auto weer safe.
Had ik gedacht! Daarna heb ik het nog tweemaal gehad en nu heb ik er geen enkel vertrouwen meer in.Hij staat nu weer in de garage sinds eergisteren, weer alles nagekeken, weer niks ontdekt.
Voordat de motor afslaat schudt de auto als een gek en rammelt de versnellingspook.????Dat vergat ik nog te vertellen.
Het gaat altijd allemaal zo snel achter elkaar, zodat ik het niet duidelijk kan uitleggen; temeer daar ik zo weinig van al die technische dingen weet.
De monteur neemt hem vanavond mee naar huis, hij woont in XXXXX , start hem nog een paar keer vanavond en belt mij morgen.

Mijn reactie:
Ik heb het vermoeden dat de koppelingscylinder niet altijd functioneert waardoor ze hem niet meer kan ontkoppelen of koppelen.
Dit verklaart het schokken van de motor nadat ze op de rem trapte.

Heeft iemand dit eerder meegemaakt?
Het gaat om een Ninety 2,5 D uit 85.

Groet Laurens



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 12/08/2012 20:28 door megamannen.
Jup haans-klunder

Re: Wie herkent deze symptomen

Bericht door Jup haans-klunder »

Juppe, is vol verwachting wat hier de oorzaak van is. Ik wacht met smart op de mededelingen, van de mede-Prikkers.
VeeTee

Re: Wie herkent deze symptomen

Bericht door VeeTee »

Jup begint een beetje vervelend te worden. Zo'n antwoord heeft geen betekenisvolle inhoud, voegt niets toe, en is niet eens lollig, maar zorgt alleen maar voor vervuiling. Als elke prikker die het antwoord ook niet weet gaat schrijven dat hij met smart op een reactie wacht, moet de arme vraagsteller straks eerst 386 bladzijden naar beneden scrollen...

Vincent | Defender 110 CSW 300 Tdi | Freelander TD4
freefly

Re: Wie herkent deze symptomen

Bericht door freefly »

als de motor uitstaat, is dan de pook wel te bewegen? Als hij helemaal vastzit lijkt het wel of hij in 2 versnellingen tegelijk schiet....
jan-

Re: Wie herkent deze symptomen

Bericht door jan- »

Ik heb ook gehad dat mijn koppelingscilinder af en toe vast zit. Ik krijg hem dan ook niet in of uit de versnelling.
Enkele ogenblikken later deed hij het weer alsof er geen vuiltje aan de lucht is.
Alleen vraag ik me af of jij hem in de versnelling parkeert? kun je de koppeling intrappen?
Hans N

Re: Wie herkent deze symptomen

Bericht door Hans N »

Naar mijn idee kunnen het 2 dingen zijn.
Of er is een probleem met de master of de slave cilinder van de koppeling.
Kan een gebrek aan vloeistof zijn( lucht) of idd lekkende master of slave cilinder.
Gebruikelijk is de slave versleten en die vervang je eenvoudig.

T kan ook zijn dan wanneer je m in de versnelling parkeert ( niet doen dus voorlopig) , de sychromess ringen bij het ontkoppelen onvoldoende "vrij"komen.
Dat kan ook een gevolg van een versleten koppelingsplaat zijn maar het kan ook zijn dat er om een andere reden (verkleven door te weinig of verkeerde olie of slijtage)

Ik hoop voor je dat het een defecte slave cilinder is.
Dat is namelijk een leuk ( vet) klusje om zelf kennis te maken met landrover klussen.

Groet,

Hans N
bram-rrc

Re: Wie herkent deze symptomen

Bericht door bram-rrc »

Volledig mee eens. super irritant dit.
Mag Juppe thuis niks zeggen of wa..
Roel

Re: Wie herkent deze symptomen

Bericht door Roel »

Een heel verhaal waar ik nu niet echt wat uit kan halen. Wellicht kun je nog eens kort omschrijven wat jij doet en wat er precies gebeurt op het moment dat je remt en de motor afslaat.
Kun je daarna de koppeling nog intrappen (als de motor is afgeslagen)? Voel je verschil in pedaaldruk tov anders?
Dat de pook rammelt lijkt erop dat jij remt zonder ook de koppeling in te trappen en daardoor de motor afslaat. Dat de pook dan rammelt als een gek is -bij uitzetten van je motor op die manier- vrij normaal
Heb je in je stress niet én de rem én de koppeling ingetrapt en probeer je dan te schakelen, kan namelijk ook zijn dat je aandrijfglijn op spanning staat en je daarom niet kunt schakelen. Loslaten van de rem zodat de auto vrij kan rollen zou dat probleem moeten oplossen.

>Dit verklaart het schokken van de motor nadat ze op de rem trapte.

Als je niet ook direct de koppeling intrapt schokt de motor waarna hij afslaat. Het is geen automaat neem ik aan he?

Wat ik uit je verhaal lees is het geen mechanisch gebrek in je voertuig, maar heeft het iets te maken met jouw manier van noodstop en de daarbij behorende handelingen. Als het in een van je koppelingscilinders zou zitten zou je dit ook moeten kunnen simuleren want onder het rijden heb je geen last, alleen bij een noodstop/schrikreactie.

Groet

Roel (0475)
'83 One-Ten V8 LHD
Hendrik "Blue-Box"

Re: Wie herkent deze symptomen

Bericht door Hendrik "Blue-Box" »

Als de boel niet ontkoppeld,
en ze dus met remmen de motor "dood trapt"
de auto nog in de versnelling staat,
op een parkeerdek,
dat zou dus ook een helling kunnen zijn ?????????
snap ik dat deze niet uit de versnelling te krijgen is door de druk op de aandrijving.

Ik gok op een Master cilinder, als het de Slave is, was het systeem al leeg geweest..........

Met groet,
Hendrik “Blue-Box”

veel foto's van onze nieuwe plek in Frankrijk: www.swane.fr
En natuurlijk de Land Rover foto's

mini5.jpg --> mod_embed_images_loadimage('085adccaacaeae09763e9eff7e200442', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', 'http://www.swane.nl/Hendrik/foto/bluebox/mini5.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', '', 15813382, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Thimo

Re: Wie herkent deze symptomen

Bericht door Thimo »

Wat bij mij opkomt is dat het differentieellock in de bak staat ingeschakeld waardoor er torsie is de versnellingsbak komt en daardoor de bak niet meer schakeld zoals het moet.
Maar ik kan mij vergissen ( heeft iets te maken met menselijkheid ).

Mvg Thimo.
Hendrik "Blue-Box"

Re: Wie herkent deze symptomen

Bericht door Hendrik "Blue-Box" »

De "torsie", het wringen is vanaf het diff-lock (in de tussenbak) naar de wielen toe.
De versnellingsbak is hier geen onderdeel van.

Met groet,
Hendrik “Blue-Box”

veel foto's van onze nieuwe plek in Frankrijk: www.swane.fr
En natuurlijk de Land Rover foto's

mini5.jpg --> mod_embed_images_loadimage('819743f6bfa1f7f8ccb8e92a5c2fc882', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', 'http://www.swane.nl/Hendrik/foto/bluebox/mini5.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', '', 15814720, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Plaats reactie