Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
laro

Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door laro »

Hallo,wie weet waar een gloeispiraal is te krijgen voor in de luchtinlaat te plaatsen,moet dienen voor een 2-cil motor beter te laten starten waar geen gloeispiralen in zitten.
G-men

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door G-men »

Wordt bij oudere motorfietsen gewoon een gloeilamp voor gebruikt. geeft 98% warmte
Kost weinig en als 1 te weinig is.....

Gerrit
Cees spithoven

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door Cees spithoven »

iedere landbouwmeganisatie bedrijf
gloeispiraal is veel toegepast op de oude ford en david brown modelen en hebben ook een diesel aansluiting met bijbehorend potje wat tussen de rotour in komt als voorraad vaatje (0,01 liter), zonder diesel aansluiting ken ik ze niet.

Cees Spithoven
xg

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door xg »

[www.agrikoop.nl]
xg

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door xg »

[www.histoparts.com]
Joost88

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door Joost88 »

hoe werkt zo'n systeem precies?

mijn renault heeft dat ook, de spiraal wordt wel roodgloeiend maar er komt geen diesel.
Met het gevolg dat hij dus slecht start. Heb gedacht om er een elektrisch pompje tussen te maken maar nog niet aan toe gekomen.

Als ik zou begrijpen hoe het moet werken dan kan ik het misschien maken.
Cees spithoven

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door Cees spithoven »

door de warmte gaat er een klepje open waardoor er diesel over de hete gloeispiraal loopt en vliegt in de brand

Cees Spithoven
Puffino

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door Puffino »

deze zijn ook in diesel standkachels in gebruik van webasto.

Oa te koop bij leveranciers van Webasto onderdeeltjes, zoals De Jong Technovaria te Leiden.

Sander Lelieveld


Snorkel, een 200tdi Symphonie op 24V

Snorkel.Runde.NL
jeroen

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door jeroen »

De oudere perkins motoren hadden dat ook standaard erop zitten.
Vlamstart werd het ook wel genoemd.
Joost88

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door Joost88 »

dus dat klepje moet dan in de spiraal zelf zitten?

bedankt voor de tip, toch er maar eens uithalen dan en inspecteren.
landrover500

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door landrover500 »

Om bij het LR thema van dit forum te blijven: Defensie 24 Volt 109 hebben een weerstand aan het schutbord om de spanning te verlagen voor de gloeistiften.
Dit is een spiraal weerstand die in serie staat en ongeveer de helft van de 24V omzet in warmte. Aan een 12V accu kan het vast wel dienen als voorverwarmer.
laro

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door laro »

Hoi,zou weerstanddraad ergens per meter te koop zijn ?
Eric&Betty Boop

Re: Gloeispiraal voor in luchtinlaat

Bericht door Eric&Betty Boop »

Waarom dan niet gewoon een voorgloeistift van een 2,5NA in de inlaat fabrieken?
Ik ga er van uit dat die twee cilinder gewoon 12V is.
Waar gaat het eigenlijk over? Benzine of diesel? Motorfiets,auto,trekker,grasmaaier?

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('b1493bad70acabe1e4bb62d6a33bdc93', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 14968621, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('4b518fe87040a92a4d4adfa475461835', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 14968621, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Plaats reactie