startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Chris

startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Chris »

De startmotor van mijn ninety van 1986 met een 2.5 td krijgt de motor maar nauwelijks in het rond,.
De accu is naar aanleiding hiervan al vervangen, de startmotor is volgens de facturen nog maar 2 jaar oud.
Kan het zijn dat ik hier een massa probleem heb??
Met mooi weer afgelopen zomer kreeg de startmotor de motor ook al moeizaam rond, maar nu met een beetje vorst gaat het niet meer.
Is dit herkenbaar voor iemand, ik hoor het graag.

Gr.Chris
Puffino

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Puffino »

En als je het zelf met het handje doet (met de dopsleutel bedoel ik op de krukaspoulie), hoe gaat het dan? Ik snap dat je daarmee niet gaat starten maar gewoon ronddraaien wel?

Eerst even uitsluiten dat het blokje wel rond WIL. Anders zou je wel eens een massaprobleem kunnen hebben of ergens te dunne bedrading, rotte aansluitingen of zoiets.

Nog even er van uit gaande dat je startmotor inderdaad een goeie is. Maar dat zal wel.

Sander Lelieveld


Snorkel, een 200tdi Symphonie op 24V

Snorkel.Runde.NL
Joep

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Joep »

Zit de accu er pas in of al langer? Ik zou die eerst nog eens door laten eten op start vermogen. Als die goed is weet je ook dat de dynamo voldoende laadt. Vervolgens zou ik de startmotor eens loshalen en schoonmaken.

succes.

Joep
Ninety 2.5D County 24-01-1985
Vlijmen
Foto-L4TPFTP7.jpg --> mod_embed_images_loadimage('8fb94e24e9620fd0b9dcf650e4591aed', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-L4TPFTP7.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-L4TPFTP7.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-L4TPFTP7.jpg', '', 14810751, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Rickske

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Rickske »

sluit inderdaad massa problemen niet uit. net als gecorrodeerde plus-kabels.

Rickske
14444.jpg --> mod_embed_images_loadimage('eb8ef1bffa4812035c9a58167a1efbb2', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/smoelenboek/fotos/landrover/14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', '', 14810771, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Uiteraard kan ik strax in 2014 niet voor beiden de belasting ophoesten..
1978 Series3 109 Stawag 2,25Diesel 5brg "Burro"
1979 Range Rover Classic 3,5L V8 LPG "Amarillo"
JanTD5

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door JanTD5 »

Zoals Joep al schreef kijk naar je accu maar ook of je wel voldoende laad spanning hebt. Als je accu te weinig geladen wordt dan kun je ook het genoemde probleem krijgen. Dus aantal dingen nalopen en dan zou het weer OK moeten zijn.

succes, mvg Jan
RoadRocket

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door RoadRocket »

en toch...ondanks de facturen...vlak de startmotor zelf niet uit....

ik heb ooit eens dezelfde 'dat kan niet' conclusie getrokken omdat ik kort voor mijn problemen zélf een nieuw starter gekocht en gemonteerd had en daardoor lang aan het emmeren geweest met accu's, dynamo en bekabeling (en dus ook massa). Voordeel is dat dat deel nu ook een opfrisbeurt heeft gehad en dat ik nu weet dat het dáár niet aan lag... Nadeel is dat het in mijn geval tóch de startmotor bleek te zijn.

2 nieuwe exemplaren - die mijn oude starter hadden moeten vervangen - bleken allebei sluiting te hebben ...uiteindelijk met 3 exemplaren bij een revisie-bedrijfje terecht gekomen die er 1 goede van heeft gemaakt...

wil niet zeggen dat het daar bij jou ook aan te wijten is, de andere genoemde zaken zijn redelijk snel uit te sluiten en zou ik zeker eerst checken ... maar blijf die starter in je achterhoofd houden als het niet lukt...

robert

blub.jpg --> mod_embed_images_loadimage('a565b16484bb3c4de1a6985946b93cf8', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.s43.nl%2Flaro%2Fblub.jpg', 'http://www.s43.nl/laro/blub.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.s43.nl%2Flaro%2Fblub.jpg', '', 14811319, 600, 600, 'Loading image ...', false);

SIII 88 2.25 LPG/benzine - 1977
[boesmanblog.wordpress.com]
Edwin

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Edwin »

zou idd een massa probleem kunnen zijn maar ik zou toch even de startmotor uit elkaar halen en goed schoonmaken.
Misschien zitten je borstels vast of zijn ze iets vettig
Schoonmaken kan goed met een in( was)benzine vochtig gemaakt doekje.

gr Edwin
Hans 109

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Hans 109 »

Je accu laden met een externe lader, start ie dan wel goed dan heb je een laadstroom/dynamo probleem; start ie niet goed dan is er een startmotor probleem.

mvg Hans
sjeroens

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door sjeroens »

startmotortest:
- met een accukabel directe massa aanleggen
+ met startkabel van de plus accu direct op de aansluiting na je solenoid.
zorg dat accu vol is en schik niet van de vonken.....
tis maar een idee.....
sccs,
jeroen
G-men (Gargamel)

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door G-men (Gargamel) »

Je kunt heel eenvoudig uitvogelen of het een overgangsweerstand is door gewoon op de + aansluiting van de startmotor en het startmotorhuis te meten.
(Niet de aansluiting op het startrelais dus !)

Typisch kun je zeggen dat de accuspanning tijdens het starten (met koude motor/accu) niet inder de 10-9,5 volt mag komen. En die spanning moet ook op de startmotor staan.
Eventuele massa weerstand kun je eenvoudig checken door een startkabel tussen - van de accu en motorblok te zetten. Dan heb je een alternatief circuit voor de stroom.

Laadspanning zou tussen de 13 en 14,2 volt moeten liggen bij iets boven stationair toerental.
Chris

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Chris »

Wat een reacties binnen een dag, bedankt voor het meedenken in ieder geval.
Let op wat is er gebeurt.
Heb deze auto gekocht in de zomer.
Toen ik de motor eens flink onder de loep genomen heb zag ik een losse massa draad aan de startmotor hangen,beetje functie loos dacht ik, tenslotte starte hij ook zonder deze kabel.
Vandaag heb ik deze draad opnieuw gemonteerd, van de startmotor naar het chassis, daarna alle massa kabels vanaf accu naar chassis los gemaakt en schoongeschuurd en opnieuw gemonteerd, lekker ingespoten met tectyl.
Daarna sleutel omgedraaid minutje gloeien en wroem draaien.
Bedankt allen.

Chris
Joep

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Joep »



Joep
Ninety 2.5D County 24-01-1985
Vlijmen
Foto-L4TPFTP7.jpg --> mod_embed_images_loadimage('0638c2aa9e104927a49ff7cf049aa73b', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-L4TPFTP7.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-L4TPFTP7.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-L4TPFTP7.jpg', '', 14813022, 600, 600, 'Loading image ...', false);
JanTD5

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door JanTD5 »

Toppie, perfect gedaan

Mvg Jan
Edwin

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Edwin »

Het is niet altijd moeilijk.....maar meestal wel

goed gedaan

gr Edwin
sjorsboomschors/aka/PP

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door sjorsboomschors/aka/PP »

wat ook weleens mis kan: ( net bij m'n Fiat Excudoooo) de tijdrelais van de voorgloeidinges had het begeven.... en dus geen Tdi, maar een N/A.... lang starten, veel rook, ( oplossing is ether in inlaatspruitstuk spuiten, of remmenreiniger )
gloeien hoeft eigenlijk niet ( mijn 200tdi pas bij -10´ Celc.) maar met deze temp. soms wel
Patrick Nieuwenhuis

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Patrick Nieuwenhuis »

ik had zelf met mn cadillac een nieuwe varta gekocht en na 2 maanden was hij kapot,nieuwe gehad de gaf ook de geest na 3 maanden ,toen maar een goedkoop merk die bleef t jaren doen,
conclusie :een nieuwe accu kan ook stuk gaan
Rickske

Re: startmotor krijgt motor maar moeizaam rond!

Bericht door Rickske »

In dat geval zou ik toch als eerste de dynamo eens HEEL GOED nameten.

Rickske
14444.jpg --> mod_embed_images_loadimage('3eda3969927c2e2253306868557b43de', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/smoelenboek/fotos/landrover/14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', '', 14814742, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Uiteraard kan ik strax in 2014 niet voor beiden de belasting ophoesten..
1978 Series3 109 Stawag 2,25Diesel 5brg "Burro"
1979 Range Rover Classic 3,5L V8 LPG "Amarillo"
Plaats reactie