27mc antenne volle lengte

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
robbert

27mc antenne volle lengte

Bericht door robbert »

ik zoek daar al zo lang naar.
een mooie cb antenne met een veer en de volledige lengte van de golf.
dat zou dan een antenne van 2.5 meter plus minus zijn.

heet iemand dat nog liggen of weet waar je het kan vinden?

langste wat ik tot nu toe heb gevonden was 2 meter zonder veer.
het heeft niet echt een speciale reden maar vind die lange antennes gewoon leuk staan.

mvg robbert
Henk Krijnen

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Henk Krijnen »

zucht..zucht...., kon ik maar eens een keertje aan een gewone 27mc antenne komen, voor niet al te veel....
robbert

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door robbert »

gewone vind ik niet al te moeilijk om te vinden.
voor 30/40 euro kan je al leuke antennes hebben

cb shop
joost truck shop

ik noem der maar een paar, maar niemand heeft die grote
Yuri 90TDI

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Yuri 90TDI »

Hallo Robbert,

Een hele golf antenne is elektrisch gezien niet echt efficient en zou ook 11meter lang zijn. 27MHz wordt ook wel de 11meter band genoemd. Een 1/2 golf antenne is wel efficient maar heeft andere technische uitdagingen om goed te laten werken en is evengoed 5,5m lang dus dan raak je elk viaduct.

Een reeel haalbare antenne zou een 1/4 golf zijn. Die is dus 2,78m lang. Toch kom je die weinig tegen. Zelf maken is een optie. Overigens is de (elektrische-)lengte waarmee geadverteerd wordt behaald dmv verkortings-spoelen. Dit is een oplossing maar bij verkorten lever je ook efficientie in. Wel begrijpelijk natuurlijk.

Over het algemeen geldt; Hoe langer hoe beter (fysieke lengte dus) met een maximum van 1/2golflengte.

Goede adres met ruime keus aan antennes is:

www.jbe.nl

of eventueel:

www.conrad.nl


Succes,

Yuri 90TDI
robbert

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door robbert »

dan zat ik een beetje miss met me volle lengte xd
dus dan wordt het de 1/4 om het een beetje reeël te houden.
ik zal is kijken dan bij jbe. conrad en vele andere ben ik al geweest en niemand kwam boven de 2 meter
bagpiperob

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door bagpiperob »

Ik heb eentje staan van 2,7 m geloof ik maar gebruik hem niet.
robbert

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door robbert »

kijk dat is interresant.
ik stuur wel even een pm
Apke

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Apke »

Volle lengte voor de 27 mc is 11 meter (het is ook de 11 meterband).

Ik ben bang dat je in een grote boog van voorbumper naar achterbumper moet gaan om dat een beetje kwijt te kunnen op je auto. Misschien zou oprollen een optie zijn

Goed, de volle lengte is niet haalbaar voor een auto, 1/4 wel.
Verder moet je de antenne zoveel mogelijk in een vrije omgeving opstellen met een goed grondvlak.
Het mooiste zou zijn midden op het dak, maar als ik uitga van mijn series (die 2 meter hoog is), dan wordt het geheel nog steeds te hoog.
Verder moet de antenne zo vertikaal mogelijk staan, vrij lastig met een lange spriet als je rijd

Om te zorgen dat je antenne zo efficient mogelijk werkt:
Kies voor een plek, het liefst midden op het dag.
Stel je antenne goed af (met een staande golf meter).
Gebruik goede antenne kabels met goede connectoren ivbm verliezen.

Verder weet ik dat er zelfs zendamateurs zijn die de antenne kabel een exacte lengte laten zijn om de (staande) golf exact op het juiste punt in de antenne te krijgen.
Vaak gaat dit veel te ver voor ons "eenvoudige" bakkenisten die het ding alleen als lulpijp gebruiken, maar een goed afgestelde en geplaatste antenne kan soms net het verschil maken tussen je noodkreet wel of niet horen als je vast zit

Zelf ben ik eigenlijk nog op zoek naar twee antennes die er qua uiterlijk en lengte ongeveer hetzelfde uitzien. 1 voor de 27 mc en 1 voor de radio. Of ik het ooit zal vinden ....... zoeken is ook leuk

Apke
Beheerder PrikkersWinkel

larrie-nu.jpg --> mod_embed_images_loadimage('2d4bc91c0aec7a7b0bca3982886de33a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', 'http://www.matteman.nl/images/larrie-nu.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', '', 14561438, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Larrie - Serie III 109 Stawag (in onderhoud)
Duck - Disco 2 TD5 (voorlopige naam)



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 14/09/2011 22:23 door Apke.
robbert

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door robbert »

vol op de bullbar is toch ook goede aarde?
en snap wat je bedoelt ik zou graag 2 van die lange op de hoeken van me bullbar zetten bakke en radio.
ik had op de sortout een antenne gekocht van 2 meter maar der zat geen voet bij en die is dus eigenlijk niet meer te vinden voor die antenne
Exfietser

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Exfietser »

Als je het leuk vind om te knutselen is er zo veel mogelijk. Dit is een website waar heel veel ontwerpen opstaan. je kunt je helemaal uitleven. Er staan antennes op voor meerdere banden. Je moet dus even opletten op de kreten CB-antenne of 27MHz of 27MC of 11 meterband. 10 meterband antenne werkt ook op de 27MC als je de antenne iets langer maakt als beschreven.

Antenne link.

Je kunt dingen maken als deze:

loop7.jpg --> mod_embed_images_loadimage('86e38fcd450a661a8caf915a2fb1c32a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.laud.no%2Fla6nca%2Floop%2Floop7.jpg', 'http://www.laud.no/la6nca/loop/loop7.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.laud.no%2Fla6nca%2Floop%2Floop7.jpg', '', 14561642, 600, 600, 'Loading image ...', false);

loop8.jpg --> mod_embed_images_loadimage('a9630b4b7820057ee7145a48b118a0d3', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.laud.no%2Fla6nca%2Floop%2Floop8.jpg', 'http://www.laud.no/la6nca/loop/loop8.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.laud.no%2Fla6nca%2Floop%2Floop8.jpg', '', 14561642, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Arnold.
Tom_RRC

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Tom_RRC »

Hey Henk,

Ben je in Maart toevallig in Furstenau met wat rrc en ene Kees?

Voor een goede 27mc antenne kan ik de Wilson1000 aanraden. Bijna 2mtr lang en een super bereik..

Grt Tim
Henk Krijnen

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Henk Krijnen »

Ja, geweldig! Wanneer gaan we weer? Begreep dat jullie begin november weer iest gaan doen. Jammer, kan dan niet mee...een volgende keer maar weer.
Ddaip

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Ddaip »

Een goed werkende (verkorte 1/4 ) mobiele antenne van 2.5 meter lang is de Pro-Am 10. Het is een 10 meter antenne die prima werkt op de 11 meter oftewel CB band. De antenne kost 25 euro zonder voet (3/8 aansluiting die je op de auto monteert) De antenne voet en andere opties zoals bumpermast en veer voor een 3/8 aansluiten worden geleverd door verschillende fabrikanten.
Ik heb zeer goede ervaringen met deze antenne!
Echter het is geen praktische antenne als je gaat terrein rijden of door bosgebied rijdt. Dan is DV27 of de verkorte versie de ideale antenne (en niet duur). Deze antenne werd al geproduceerd vanaf de 70 jaren en was destijds zeer populair.

de Pro-am is te koop bij transonic is Zwolle
[www.transonic-electronics.nl]

Groet, Johan
Ddaip

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Ddaip »

Aanvulling:
Ik zie zojuist op de site dat de Pro-am antenne ook leverbaar is voor de 11 meter.

Johan
Ddaip

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Ddaip »

> Zelf ben ik eigenlijk nog op zoek naar twee
> antennes die er qua uiterlijk en lengte ongeveer
> hetzelfde uitzien. 1 voor de 27 mc en 1 voor de
> radio. Of ik het ooit zal vinden ....... zoeken is
> ook leuk

Waarom 2 antennes? kijk o.a even aar deze link [www.truckerswereld.nl]

Groet, Johan
Edward

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Edward »

Ddaip Schreef:
-------------------------------------------------------
> > Zelf ben ik eigenlijk nog op zoek naar twee
> > antennes die er qua uiterlijk en lengte
> ongeveer
> > hetzelfde uitzien. 1 voor de 27 mc en 1 voor de
> > radio. Of ik het ooit zal vinden ....... zoeken
> is
> > ook leuk
>
> Waarom 2 antennes? kijk o.a even aar deze link
> [www.truckerswereld.nl]
> 24/709/rm-antenne-splitter-radio-cb
>
> Groet, Johan

Werkt maar zeer matig. Heb er hier één liggen die gratis af te halen is....
Exfietser

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Exfietser »

Anders hangt de wagen scheef natuurlijk.

Maar van dit ding:
709-1108-rm-antenne-splitter-radio-cb.jpg --> mod_embed_images_loadimage('9bec62c8f92186cb03da05ecbd754056', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.truckerswereld.nl%2Fmedia%2FwebShop%2FproductImages%2Flarge%2F709-1108-rm-antenne-splitter-radio-cb.jpg', 'http://www.truckerswereld.nl/media/webShop/productImages/large/709-1108-rm-antenne-splitter-radio-cb.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.truckerswereld.nl%2Fmedia%2FwebShop%2FproductImages%2Flarge%2F709-1108-rm-antenne-splitter-radio-cb.jpg', '', 14564415, 600, 600, 'Loading image ...', false);
moet je niet al teveel verwachten.

Een gewone autoradio antenne is ongeschikt om op te zenden. Waarschijnlijk werkt het beter als je de auto radio antenne vervangt door een echte 27Mc antenne. Je ontvangt dan radio op de 27 antenne en dat gaat wel. De vraag is alleen of dat kastje daar geschikt voor is. Vermoedelijk niet. Maar er bestaan ook antennes die voor beide geschikt zijn.

Hier is een combi antenne: combi

Dit is een betere optie: link
Dit is gemaakt om een echte 27mc antenne aan te sluiten en die ook te gebruiken als radio antenne.
ar-1a.jpg --> mod_embed_images_loadimage('b20968873284d2cc67ec3e158ef88ed1', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.bellscb.com%2Fproducts%2Fantennas%2FFirestik%2FImages%2Far-1a.jpg', 'http://www.bellscb.com/products/antennas/Firestik/Images/ar-1a.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.bellscb.com%2Fproducts%2Fantennas%2FFirestik%2FImages%2Far-1a.jpg', '', 14564415, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Hier een linkje over het inbouwen van dit ding: lin

Arnold.
robbert

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door robbert »

ik heb al contact gehad met bagpiperrob voor zijn antenne.
maar dan zo'n pro am inclusief een veer voor op de andere kant van de bullbar zou wel leuk staan denk ik
is dan ongeveer de zelfde lengte.

ps nog allemaal bedankt voor de reacties ik heb weer heel veel geleerd

edit de pro am is geen 250 maar 200cm



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 15/09/2011 21:26 door robbert.
Oscar

Re: 27mc antenne volle lengte

Bericht door Oscar »

Robbert,

Ik ben ook al een poosje op zoek en nu (n.a.v. dit draadje) ook weer 'ns aan het rondkijken.

Bij Comrod is ook het een en ander te vinden, weet er alleen niet genoeg vanaf om te zien welke geschikt zijn.

De VHF27512CEF-HP valt in het bereik volgens mij, is in totaal 2.66m lang met NATO voet eronder.

Oscar
In dienst : SIII 88", One Ten Tithonus, FL2 TD4 hse aut.
Uit dienst: One Ten V8 ex-mod, 110 td5 sw, FL1 td4 sw

www.verroen.org
www.tithonus.org
www.blrc.nl
Plaats reactie