plong plong.....3.5 EFI

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Ron

plong plong.....3.5 EFI

Bericht door Ron »

Vandaag wat auto's met een 3.5 EFI wat heen en weer geduwd maar wilde kort daarop niet meer starten. Startmotor ging heel traag en hoorde, bij het contact uitzetten ; "plong plong" alsof er een stuk blik hol en bol kwam te staan (inlaatpakking?) Na een paar uur weer starten geen vuiltje aan de lucht maar wederom als ik het contact uitzet, hoor ik weer dat "blik". Bekent fenomeen of iets heel vreemds?
Jos Daalmans

Re: plong plong.....3.5 EFI

Bericht door Jos Daalmans »

Hoi,

Kijk eens naar de kleppendeksel ontluchtingen. De "plong-plong" (zelf ook gehad) kan van de dalpakking komen die onder druk komt te staan omdat de ontluchting helemaal dicht zit.
De pijpjes op de kleppendeksels willen wel eens helemaal dichtslibben en dat koekt helemaal vast.
Controleer ook de slangen en het inlaatpijpje in het spruitstuk (of luchtkamer).
Een en ander komt doordat er gewoonweg geen onderhoud is uitgevoerd. Op die van mij (V8 carb) waarschijnlijk de laaste 24 jaar niet, totdat ik hem kocht.

Succes,

Jos
Plaats reactie