poulie v8

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Hans

poulie v8

Bericht door Hans »

Vreemd ik voel als ik mijn waterpomp poulie probeer te draaien dat er een vrije slag van ca 3 mm op zit heen en weer.
bij onderzoek vond ik dat de pouli van de krukas het pont is waar de speling zit. de moer die er op zit lijkt niet te verdraaien.
Nou is mijn vraag of dit kwaad kan.
Ik zal naar mijn idee de pouli niet verliezen maar aandraaien lukt evenmin en je kan niet zonder de radiateur te verwijderen goed zicht krijgen op het geheel.
Hij slingert niet en lijkt er geen last van te hebben.?

Wat moet ik hier mee?

Groet


Hans Noordijk

Serie III 88 lhd
Rangerover V8 3.5 efi rhd
Paul Rasch

Re: poulie v8

Bericht door Paul Rasch »

Beste Hans,

Het geheel bestaat uit een aantal onderdelen. De vibration damper zit vast (?) op de krukas. Deze houdt zijn positie op krukas door een spie en wordt geborgd door de een bout (wat je ziet is een moer met slingermeenemer).
De poulie (daar waar de waterpomp riem over loopt) zit hier met zes boutjes aan vast. Zie het onderdelen boek.
Uit je verhaal lijkt mij het meest waarschijnlijk dat het laatste niet meer goed vast zit. Ik zou dat dan ook als eerste controleren.
Het is van belang om het goed vast te zetten. Het zal niet 123 los komen maar gaat wel rommelen en gaat dus op den duur kapot.

Succes Paul Rasch

1950 80"
1982 109" Stage One
Plaats reactie