Stoelen voor '85er 110

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Arnoud

Stoelen voor '85er 110

Bericht door Arnoud »

Hallo allen,

Ik ben toe aan nieuwe stoelen voor in de 110. Het is een vroege 110 met daarin de basic series stoeltjes.

Ik hoop dat jullie me kunnen helpen met wat praktijk ervaring betreffende de kwaliteit en het zitcomfort van de vervangingsmogelijkheden. Ik heb al wat gezocht in het archief en over de opties die ik overweeg wel positieve verhalen gelezen. Dat maakt de keuze dus niet direct makkelijker.

De opties:

1. Defender stoelen (nieuw te duur en gebruikt lastig te krijgen, ik wil ze nl graag in het zwart en in goede staat)
2. Deluxe (Exmoor lijkt me de beste leverancier, Paddock zijn wel erg goedkoop)
3. Exmoor Trakkers Extreme

Deluxe: (per set van 3 eruo 219)
j8fplt.jpg --> mod_embed_images_loadimage('8d3d755c5ba6d6cd28b85729ae3a4112', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi53.tinypic.com%2Fj8fplt.jpg', 'http://i53.tinypic.com/j8fplt.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi53.tinypic.com%2Fj8fplt.jpg', '', 13676647, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Trakkers. (per stuk euro 134)
2uji4x4.jpg --> mod_embed_images_loadimage('437a837949c557d18239fe2431d287eb', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi52.tinypic.com%2F2uji4x4.jpg', 'http://i52.tinypic.com/2uji4x4.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi52.tinypic.com%2F2uji4x4.jpg', '', 13676647, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Is er iemand die met zowel de Deluxe als de Trakkers Extreme gebruikers ervaring heeft? Ik ben 193 cm lang, wellicht dat dit ook nog van invloed is op de keuze voor een van beide.

De site van Brookwell prijst de Trakkers aan als geschikt voor lange mensen. Ik zie echter niet in wat in dit opzicht het verschil is t.o.v. de Deluxe stoelen. De hoogte van de rugleuning is toch minder van belang dan de beenruimte en die lijkt voor alle opties die in het normale Series seat frame passen gelijk.

Ik hoor dus graag wat vergelijkingservaring uit de praktijk.

Bedankt alvast en groet,
Arnoud
Apen-nootjes

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Apen-nootjes »

Ik heb zelf geen ervaring met de deluxe, maar wel met de trakkers, deze heb ik in het zwart. Zijn goed zittende stoelen, heb ze zelf gekozen voor de ingebouwde hoofdsteun, je bent niet zo snel met een landrover (ik rij zelf series), dus als er dan een keer iemand aan het slapen is en achterop klapt is het wel fijn als je een hoofdsteun hebt...
Boelo

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Boelo »

Hoi Arnoud, ik heb geen ervaring met de Trakkers, wel met de luxe Serie stoelen die zitten op zich prima en ik ben ook lang, 1.94m., maar een defender stoel zit veel beter.
Maar heb jij seriestoelen in een OneTen uit 1985? Is dat origineel. Ik weet dat de County uitvoering van een 110 wat luxere bekleding (brushwood) had dan de basic uitvoering, maar de basic uitvoering had toch gewoon dezelfde stoelen maar dan in zwart Skai?
Waarom kies je niet voor (versleten) OneTen/defender stoelen en bekleed je deze opnieuw met een setje van EXmoor in het zwart?
[www.exmoortrim.co.uk]

Groeten Boelo

LR groet,
Boelo
Foto-4WZOB63J.jpg --> mod_embed_images_loadimage('3663b7967cd9e08dcf75f2b9ac9115a7', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-4WZOB63J.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-4WZOB63J.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-4WZOB63J.jpg', '', 13676806, 600, 600, 'Loading image ...', false);

LR 110 CSW V8 1984
RRC V8 1971
disco1992

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door disco1992 »

ik ben 2,02 meter lang en heb in mijn 1983 110 range rover p38 stoelen zitten.

voordeel: zit zeer zalig en goed comfort.

nadeel: je zit vrij hoog en kijkt niet makkelijk naar het stoplicht als je vooraan in de rij staat

disco1992
Michiel

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Michiel »

Bij die stoelen van Paddocks zitten de "runners" er niet bij volgens mij. Dan moet je dus je oude hergebruiken, maar als die 25 jaar oud zijn willen die ook wel eens aan vervanging toe zijn...
Arnoud

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Arnoud »

Bedankt voor de reacties.

Qua veiligheid (de hoofdsteun) vraag ik me af of de Trakkers echt meerwaarde hebben boven de Deluxe. Tot hoe hoog komt de hoofdsteun als je 193 cm bent? Ik heb altijd begrepen dat het voor de veiligheid van belang is als de hoofdsteun ook daadwerkelijk steun aan het hoofd biedt. Vaak komen zelfs de verstelbare niet hoog genoeg. Afgaande op de maten op het plaatje lijkt het er op dat de "hoofdsteun" net boven mijn schouders zal uitkomen.

@Boelo: ik heb inderdaad Series stoelen en geloof dat dat origineel is. Ik heb het Model van 84, begin 85 (lift up deuren, draairamen, gegalvaniseerde strips + voorbumper) Zeker weet ik het niet, het zou kunnen dat de originele stoelen ooit verwijderd zijn.

Die retrim kits zijn een leuke optie, maar kosten toch nog 75 euro ex btw. en daarmee vervang je dat ook bijna direct de hele stoel. Dat betekent dat dit alleen een goede optie is als ik ergens een setje slechte stoelen + rails voor weinig kan vinden anders worden het toch weer dure stoelen met nog eens het werk om de boel zelf weer netjes in elkaar te klussen. Denk dat het wel een goede optie kan zijn als ik alles voor een redelijk bedrag zou kunnen vinden.

@disco1992: ik heb idd ook aan andere stoelen gedacht, maar dat zit idd vaak hoger dan de standaard stoelen (niet gewenst) en beperkt ook nog de toegang tot de ruimte in de seatbox. Tevens is het dan ook nog lastig iets te vinden in het zwart. Ik vind het wel zo leuk als het interieur er een beetje netjes uitziet.
Arnoud

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Arnoud »

Nogmaals @ Boelo: welke Deluxe seats had/heb jij dan? De goedkope (zoals van Paddock) of de duurdere variant van Exmoor?
Boelo

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Boelo »

Arnoud Schreef:
-------------------------------------------------------
> Nogmaals @ Boelo: welke Deluxe seats had/heb jij
> dan? De goedkope (zoals van Paddock) of de
> duurdere variant van Exmoor?


Ik weet het eigenlijk niet meer, het is al even geleden en het wasvoor mijn eerste lr.
Waarschijnlijk bij Rega of Paddocks gekocht. Maar denk eigenlijk bij Rega en ik weet niet waar zij inkopen.
Groet Boelo
Boelo

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Boelo »

hi Arnoud,

Ik zie toch regelmatig stoelen van een defender of zelfs uit een OneTen inclusief rails voor een zacht prijsje op de PM of MP voorbij komen, met een re-trim setje padddocks, [www.paddockspares.com]
, ben je voor €120 klaar.
Ik ben wel benieuwd of iemand weet of er in de eerst basic OneTens Serie stoelen zaten, ik heb een CSW uit januari '84 en daar zitten iig al wel "defender" stoelen in.

@disco1992: Ik kijk zittend op de originele stoelen al tegen de zonnekleppen aan, hoe doe jij dat met 2,02 m en hogere zittingen? Krijg al pijn in mijn nek als ik er aan denk

Groeten Boelo
G-men (Gargamel)

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door G-men (Gargamel) »

De 110 is vanaf het begin geleverd met de voorstoelen die ook in de defender zitten. Ook in de 83-84 dus; vaak wel met een wat luxere bekleding.
In gargamel (1983, serienummer 80) zitten stoelen met brushwood bekleding. Zijn de originele stoelen; in mijn geval voorzien van een re-trim kit van exmoor. (nieuw schuim & bekleding)
Enige verschil tussen de 83-84 en 85 onwards is dat de eerste modellen een hard-plastic paneel aan de achterkant van de stoelen hebben. vanaf 85 niet meer.

De achterbankjes van de 1983-1984 zijn vergelijkbaar met die van een series CSW; echter wel met luxere stof en wat dikker schuim.

Ik ben dik tevreden zoals de stoelen nu zijn. en je kunt nog makkelijk bij de accu en opbergruimte onder de stoelen...
Ikzelf heb de kit bij Daams gekocht, maar ook Budget levert tegenwoordig exmoor trim. Beetje bellen voor de prijs loont !!

Gerrit
Geert Oude Luttighuis

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Geert Oude Luttighuis »

Zou zelf direct voor Scenic-stoelen gaan, eens kijken bij advertenties van schade-auto's of sloperijen?
Eric&Betty Boop

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Eric&Betty Boop »

Ik heb in Pepé twee lederen Volvo stoelen,ik weet alleen niet uit welk model Volvo ze komen maar ze zitten iig heerlijk.
Ik heb ze niet op rails gemonteerd,maar met alu hoekprofiel rechtstreeks op de zitbak en zover mogelijk naar achteren.
Met mijn lange lichaam heeft het toch geen nut om de mogelijkheid te hebben om ze verder naar voren te zetten.

Ik heb nog ff in mijn foto's gezocht maar ik heb er jammer genoeg geen foto van dat ze ingebouwd zijn en die kan ik nu ook niet maken omdat Pepé momenteel een grotendeels kaal chassis is.

Edit: In Betty zitten stoelen van een Honda CRX en die zitten ook erg lekker moet ik zeggen.
Deze zitten wel op rails.
Als je wil kan ik hier wel een foto van maken.

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('62eb52bd989979a6d07b152ce29771d0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 13679736, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('1951e3c71cbb813de39c3fcb377ae720', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 13679736, 600, 600, 'Loading image ...', false);



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 02/03/2011 21:56 door Pepé le Pew&Betty Boop.
sander "one10"

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door sander "one10" »

hallo

ik heb 2 recaro stoelen op de kop getikt voor 50 euro
die heb ik erin gezet , gezien mijn lengte 2 meter !
het zijn recaro's met lange rugleuning en ze zitten supercomfertabel
en goede zijsteun , moest wel een kleine aanpassing maken ivm de accu
maar met bestaande rails en daarop een mooi frame gemaakt en kan nog prima bij de accu
kan de bijrijdersrugleuning om klappen en dan de gehele stoel naar achteren klappen dmv scharnierpunt
en heb me eigen stoel iets verder naar achteren gezet heb ik wat meer beenruimte....
ik vond de bestaande stoelen die erin zaten niet fijn , de leuning was gewoon tekort en met
lange ritten die ik elk weekend maak (140 km en terug dus 280 km) was de beslissing voor mij simpel
heel snel goede stoelen gezocht en erin gezet....

succes met je keuze en zoektocht naar juiste stoelen

groetjes

sander
mirza.denhond@hotmail.com

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door mirza.denhond@hotmail.com »

Heeft er al iemand de zitbakken waar de stoelen op gemonteerd staan verlaagd om zo meer ruimte te creëren in de hoogte? Ik kijk ook altijd op de zonnekleppen van mijn LR 109.
Rickske

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Rickske »

ik heb gewoon de zonnekleppen er af gehaald en een zonnebril in de auto gelegd..

Rickske
14444.jpg --> mod_embed_images_loadimage('6cdc205054659fbe715500a7906d444c', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/smoelenboek/fotos/landrover/14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', '', 13681769, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Uiteraard kan ik strax in 2014 niet voor beiden de belasting ophoesten..
1978 Series3 109 Stawag 2,25Diesel 5brg "Burro"
1979 Range Rover Classic 3,5L V8 LPG "Amarillo"
Bauke 110

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Bauke 110 »

Kennis van mij heeft leren Volvo S60 stoelen in zijn auto gezet, het zit onwijs lekker en passen zonder veel moeite in de auto.
plus je kunt dan genieten van verwarmde stoelen.!

Gr Bauke

Land Rover One-Ten 1984 2.5NA [Restauratie] naar 300Tdi
Land Rover Series 3 109 Ex-Defensie 2.25D
Geert Oude Luttighuis

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Geert Oude Luttighuis »

Stoel moet officieel voor de APK wel in meerdere standen te zetten én te vergrendelen zijn, dus dat is dan wel iets om rekening mee te houden (of het origineel bewaren en voor de keuring terugbouwen)?
110_county

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door 110_county »

Mijn auto moest en zou origineel blijven, echter ik had dusdanig veel last van mijn rug in de standaard stoelen dat ik het helemaal zat was. Met de wetenschap dat ik meer dan 10.000km per jaar rijdt heb ik zelf twee lederen stoelen met stoelverwarming van een Z4 ingebouwd. Helemaal super!
Dennis101

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Dennis101 »

Lees de keuringseisen nog maar eens goed en dan met name de wijze van keuren.

Dennis B
laro

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door laro »

Zit al jaren in mijn terreinautos in Honda CRX stoelen,hebben veel zijdelinkse steun,zitten als gegoten,nooit geen last meer gehad van mijn rug.
Arnoud

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Arnoud »

Bedankt voor alle stoel-suggesties!! Dit topic is mooie verzameling van de diverse opties geworden.

N.a.v. hiervan ben ik inmiddels benaderd door een prikker waarvan ik een setje "defender stoelen" (in zwart zoals gewenst) kan overnemen. Dat lijkt me voorlopig de beste optie voor plug-and-play verhogen van het zitcomfort waarbij de originele look bewaard blijft (...of in mijn geval zelfs verbeterd wordt omdat mijn stoeltjes dus niet origineel blijken te zijn in mijn auto)

@ Gerrit: uit jouw verhaal blijkt dus dat mijn interieur niet origineel is zoals ik dacht. Alle bankjes en stoelen passen bij elkaar. In het midden de 3 vierkante stoeltjes, in delen opklapbaar, voor de basic vierkante series stoeltjes met losse kussens. Ik zal eens een foto plaatsen, ben benieuwd of de midden stoelen dan wel origineel zijn. Ik heb trouwens nog steeds op de planning staan om nog eens bij je langs te rijden voor het versnellingsbak tikje dat is ontstaan na montage van de OD. Ik blijft het een rot geluidje vinden. (met het koude weer van de afgelopen dagen, was het er bijna niet trouwens)

Met veel groeten,

Arnoud
Mud Machine

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Mud Machine »

Ik heb al diverse One Tens gezien die de series stoelen (eerste foto) erin hadden (geen militaire versie). Dus wel zonder de Defender stoelen geleverd.
Weet iemand overigens of de eerste types stoelen met de harde achterkant door zo'n Paddock retrim kit te bekleden zijn?
Michiel

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Michiel »

Klopt ook.

Volgens mijn "Land Rover 110 1983 to 1986 Parts Manual" was er destijds keuze uit een "Basic type", "De-Luxe type" en "County type" stoelen.

De Basic en De-Luxe lijken op de Series stoelen (foto 1 boven in topic lijkt op De-Luxe). De "County type" stoelen zijn de stoelen zoals die daarna volgens mij standaard geworden zijn in de Defender-achtigen (tot de TD5?)
Arnoud

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Arnoud »

Aha, hiermee is dan de kwestie van de originele stoelen ook opgelost. Zo leer je nog eens wat.
Mud Machine

Re: Stoelen voor '85er 110

Bericht door Mud Machine »

Maar weet ik helaas nog niet of de retrim kits van Paddock ook te gebruiken zijn voor het type defender stoelen met harde achterkant

Niemand die ooit opnieuw bekleed?

De nieuwe stof wordt techno en zo'n bruin achterkantje past daar niet echt bij
Plaats reactie