landrover kopen

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Arno Aaldriks

landrover kopen

Bericht door Arno Aaldriks »

hoi!

ik ben van plan een roadtrip naar china te maken en wi daar een beetje fatsoenlijke auto voor hebben.
is een landrover daar geschikt voor, of kan ik beter kijken voor een toyota oid.
kwam op autotrack een leuke tegen, maar heb geen idee of het een aanradertje is...
[www.autotrack.nl]

iemmand tips?
sjorsboomschors/aka/PP

Re: landrover kopen

Bericht door sjorsboomschors/aka/PP »

tja, dat hangt ervan af qua budget, route, tijd, ervaring, off-on- road. enz.
heb een vriend gesponsord welke met een Landwind via Polen-Rusland-Mongolie naar peking is gereden met enkel 2x een euvel, terwijl ik met een LR110 net de stad uit kom zonder problemen....
en wat wil je: slapen in-op je auto, hotels , tentje mee....
geef even meer info over je voornemens
en btw, zo te zien heeft deze Disco een flinke aanrijding gehad



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 16/08/2010 22:07 door sjorsboomschors.
westfries

Re: landrover kopen

Bericht door westfries »

Naar China in een auto van ong 1500euro
Doe je zelf een plezier en koop een Toyota scheelt een hoop gesleutel en ellende onderweg
richard78

Re: landrover kopen

Bericht door richard78 »

hmmm, vraag je op een landrover forum of een landrover geschikt is voor een expeditie. Krijg je het advies een toyota te kopen

Maar idd. naar China rijden lijkt me niet echt een 'roadtrip' maar een serieus stuk rijden.. Je zal dus meoten kijken naar een geschikte auto voor. Er zijn emnsen die het in een 30 jaar oude series hebben gereden tot in een nieuwe defender of discovery. Maar je moet wel op de auto aankomen (anwb komt niet in China).

Wel zijn er genoeg ervaringsdeskundige hier op het forum.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('00a10b8d209abb2cbd773262b5524fef', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 12645811, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Eric&Betty Boop

Re: landrover kopen

Bericht door Eric&Betty Boop »

Van een disco voor 1100 euro mag je er van uit gaan dat de carrosserie op de gebruikelijke plaatsen is doorgerot.
Deze heeft ook wat voorschade zie ik.
Disco's voor dit bedrag worden meestal alleen gekocht voor het blok,200tdi blokken zijn erg gewild om ze in een vroege 110 te hangen,de bruikbare onderdelen zoals assen,bakken en interieur worden dan doorverkocht en de rest gaat naar de oudijzerboer.

Met een laro die ik zelf uit elkaar heb gehad en weer opgebouwd zou ik zo'n trip wel aandurven,maar niet met een disco van 1100 euro.

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('a501018b8aad9e775749b1fc4d1b508e', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 12645877, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('363d819a6ccbe083b3d36e9258fb59c0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 12645877, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Frits de Bruin

Re: landrover kopen

Bericht door Frits de Bruin »

Ik ben niet zo'n enorme wereldreiziger, maar wel al vaak in europa een stukje gereden met oud spul. Voor weinig geld iets kopen, betekent altijd onderhoud onderweg weet ik nog van de motorfietsen. Er was geen geld en dus op de camping sleutelen (koppakking en zo). Koop dus iets dat je zelf helemaal kan repareren onderweg. Of iets dat een of andere vage monteur met een luciferdoosje (is geen geintje-India) kan fixen zodat je tot de volgende armzalige garage komt gesukkeld.
Lange trips hebben mij in ieder geval geleerd dat knutselen erbij hoort, zeker voor 1100 euro. Heeft zo'n discovery niet al computers en zo? kun je daar onderweg nog wat mee? Misschien ook niet nodig als je hem vooraf geheel hebt nagelopen en onderhouden. Ga eens praten met mensen die zo'n roadtrip gedaan hebben, ik zag dat er ergens binnenkort een Land Rover Dag is, zie DLRS sticky-link.
Qua betrouwbaarheid en ook zeker qua onderdelen beschikbaarheid zit je natuurlijk wel beter met een japanner in Azië. Alles is daar japans, of in China: japanse namaak.
Laat ons weten hoe je voortgang is. succes
Exfietser

Re: landrover kopen

Bericht door Exfietser »

Oude landrovers en defenders zie je bijna niet in china. Je ziet er meer van het type hse sports en daar zie je er dan ook heel veel van. Verder zie je veel toyota, nissan enz.
Verder mag je niet zomaar zelf rijden in China. Het kan wel maar niet zomaar. Informeer hier eerst over b.v. de ambassade enzo. Vraag het ervaren reizigers. Ook voor de andere landen waar je doorheen moet. Verder is China geen onveilig land en heeft zeer vriendelijk mensen waar je echt geen woord mee kunt wisselen. In de grote steden als Sjanghai en Bejing, Quanzou enz kun je met engels en Russisch terecht en is communicatie geen probleem. Op het platte land kun je niets lezen en echt niemand verstaan. In Bejing zijn zelfs de verkeersborden in het engels. Dat is voor de olympische spelen gedaan.

Maar even tussen haakjes: Het is prima te doen met een landrover. Maar dan wel een goede. Die van 1100 euro lijkt mij een slechte keuze. Edele delen zijn waarschijnlijk verrot. De 200tdimotor is een hele goede die je zonder problemen heen en weer kan brengen als hij in orde is natuurlijk. Als je erg veel hele slechte wegen krijgt is de kans groot dat de ophanging van de veren en schokbrekers als eerste de geest gaan geven omdat er wat edele delen verrot zijn. Geen probleem in China kunnen ze echt alles aan elkaar lassen. En ze hebben er ook echt alles.

0007077654.jpg --> mod_embed_images_loadimage('5de39c659ea60337a230f85d17724421', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fmedia.autotrack.nl%2Fcar-images%2Fof01%2Fs054%2Fafm6%2F0007077654.jpg', 'http://media.autotrack.nl/car-images/of01/s054/afm6/0007077654.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fmedia.autotrack.nl%2Fcar-images%2Fof01%2Fs054%2Fafm6%2F0007077654.jpg', '', 12646352, 600, 600, 'Loading image ...', false);

In tegenstelling tot wat veel mensen denken is China absoluut geen ontwikkelingsland of zo. De meeste mensen zijn behoorlijk geschoold en kunnen in ieder geval bijna allemaal lezen schrijven. Mannen en vrouwen zijn gelijk en er zitten in China meer vrouwen in typische mannen beroepen dan in Nederland. Een vrouwlijke ingenieur electronica of een lass-ter is daar gewoon. In Nederland ben ik ze nog niet tegen gekomen.

Landrover onderdelen zijn daar denk ik niet makkelijk te krijgen. Waarschijnlijk alleen via de dealers. En alleen voor de nieuwere wagens. Dat laatste geld overigens ook voor toyota enzo. Ik heb daar alleen maar zeer recente modellen gezien. China heeft heel veel eigen automerken die alleen aan de binnenlandse markt leveren en die wij dus niet kennen. Veel van die merken zijn overigens groter als landrover. En die auto's zien er helemaal niet slecht uit overigens, en zijn ook niet oncomfortabel. het autorijden in China is relaxed en veel rustiger als hier. Agressie in het verkeer zie je daar bijna niet. Ondanks dat chinezen hele rare dingen doen in het verkeer. Op de snelweg tegen het verkeer inrijden als het makkelijker is b.v. Helaas gebeuren daardoor veel ongelukken en is het autorijden gevaarlijk. Vrachtwagenchaufeur wordt in china gezien als een slecht, gevaarlijk en asociaal beroep. Er zijn namelijk geen rijtijden (of geen toezicht daarop). Sommige rijden dus gewoon een week lang door zonder te slapen ofzo. Met alle gevolgen van dien.

Welke auto je moet nemen is niet te zeggen. Voor onderdelen onderweg misschien een lada niva of een aro ofzo. Daar heb je vast wel onderdelen voor in de voormalige oostbloklanden. Oudere niet Chinese auto's zijn er gewoon bijna niet omdat de Chinese markt gewoon nog niet zo lang open is voor die auto's.

Welke auto je ook kiest, met auto van 1100 euro zonder dat je er eerst nog een x aantal keer dat bedrag in stopt denk ik niet dat je het gaat halen. Ook niet met een toyota.

Er zijn hier op het forum mensen die zonder problemen met een 40 jaar oude series2a een retourtje Bejing gemaakt hebben. Met zo'n wagen betekend het wel dat je onderweg allerlei dingen als het smeren van de verschillende onderdelen en verversen van de verschillende vloeistoffen regelmatig zelf moet doen. Vroeger dus bij oudere auto's moest dat gewoon om de 5000 of 10000 km. In de praktijk moet je dus 1 of twee wekelijks als deze dingen doen. Bij moderne auto's kunnen die intervallen langer duren als je tenminste de juiste kwaliteit smeermiddelen te pakken krijgt.

Hier nog een leuke link, die zich afspeelde in de Gorbi jaren 80:

Vladivostock

Nog een plaatje dat ik gemaakt heb van de wegenwacht in china:
Foto-DNDBPCYM.jpg --> mod_embed_images_loadimage('004242a65db353cea1d1bea28ae971de', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-DNDBPCYM.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-DNDBPCYM.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-DNDBPCYM.jpg', '', 12646352, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Arnold.



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 17/08/2010 09:24 door Exfietser.
Lucas van Lierop

Re: landrover kopen

Bericht door Lucas van Lierop »

Een Disco is een hele fijne auto maar als je er een in goede staat wilt hebben voor zo'n reis (geen roest, goede versnellingsbak etc) ben je dat bedrag wel 10x kwijt.
Laten we wel wezen een auto van van 2000 kg voor 1150,- dat is 'bij wijze van spreken' een oud ijzer prijs. Je kan volgens mij van geen enkel merk iets voor de prijs krijgen dat in orde is.
Zo'n reis maken is volgens mij ook gewoon duur. Ik zou bv wel eens willen weten wat Afrika reizigers hier op het forum kwijt waren aan hun trip inclusief voorbereiding.

Niettemin succes met je keuze en ik hoop als je wat meer informatie hebt gelezen en wat meer budget hebt verzameld je het alsnog gaat doen! (in een laro?)

Groet
Lucas
richard78

Re: landrover kopen

Bericht door richard78 »

De kosten voor onderweg liggen ongeveer op 5000,- voor 3 maanden in afrika. Dit in incl eten, drinken, brandstof en slapen. Althans dat is wat ik een keer gevonden heb. Natuurlijk kan je het zo duur maken als je wilt. De voorbereiding (visa, auto, prepareren etc) is hier niet in mee gerekend.

Maar een reactie van ervaringsdeskundige is altijd welkom natuurlijk!

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('b7530c124f728f4a12f8444c0263ca54', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 12647079, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Huub

Re: landrover kopen

Bericht door Huub »

Heb zelf wat reiservaring met 300 tdi disco's door Afrika, is een goed alternatief, maar voor 1100 Euro koop je niet zo veel (normaal gesproken) Voor ongeveer 3 a 4000 Euro moet het wel lukken om een goed onderhouden betrouwbaar exemplaar te kopen die de reis aankan. Met een geschikt roofrack, Heavy duty veren, verse schokbrekers en een goede wat grotere bandenset op stalen velgen is het prima te doen. Ik rij al weer 9 jaar 110 maar voor dit soort, niet extreme trips is een goede disco tegenwoordig een goedkopere en veel komfotabelere keus, in de auto slapen is echter moeizaam.En als je echt landurig het superzware terrein op wil gaan zoeken is een defender daar beter tegen bestand.
Ben in Afrika wel wat oudere disco's tegen gekomen war de carrosserie langzaam over het chassis heen aan het zakken was. Overgens rijden overal in de wereld de lokals met veel minder zware voertuigen over terrein waar wij een dikke 4x4 voor nodig vinden.

Ofwel, met een bestelbusje kan je ook prima in China komen.

Just my two cents worth.

Huub
huub

Re: landrover kopen

Bericht door huub »

Trip van 6 weken met twee personen naar Ghana en auto in de container terug en terug vliegen kost ons ongeveer 5500 Euro.

Huub
richard78

Re: landrover kopen

Bericht door richard78 »

hoeveel was je daarvan kwijt voor de vlucht en container?
caligaris987

Re: landrover kopen

Bericht door caligaris987 »

dat was/is echt een super verhaal

las het al enkele jaren geleden

toen was een weddenschap nog een weddenschap blijkbaar !!!!

gr bert
D&G

Re: landrover kopen

Bericht door D&G »

Wilde je zelf gaan lopen dan? Of jezelf in de container verstoppen omdat je zo verknocht bent aan je 109" dat je hem niet alleen wilt laten reizen.

Nu ik het me zo bedenk? Heb je het beestje al een naam gegeven?

D&G
richard78

Re: landrover kopen

Bericht door richard78 »

Als de weg nog niet op is maar je vakantie dagen wel dan is verschepen een goede optie natuurlijk. Zelf dan met het vliegtuig voor de optimale cultuurshock
En ja ik heb al een naam, maar die zeg ik lekker nog niet

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('69d6609cf6fda29fe2dca7261c1a5d7e', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 12653754, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Marc

Re: landrover kopen

Bericht door Marc »

Ik ben een paar maal in China geweest.
Volgens mijn mag je nog steeds niet rijden tussen steden.
Landrovers heb ik er nooit gezien.
Daar tegenover rijden er heel veel toyota landcruiser’s van uitvoering, (de grootse zie je in Nederland bijna nooit).
Onder anderen de leger politie rijdt er mee.

In China hebben normale mensen geen auto ze rijden met taxi of fiets.
Onder kant van de rijken rijdt in Chinese of Europese auto’s.
Rijken dit ziin mensen die makkelijk 10.000 euro op een dag verdienen of meer, zij rijden BMW, Toyta Landcruiser, Lexus, Range Rover, Mercdes of RR.
Toyta onderdelen is makkelijk aan te komen in China. Chinezen nemen vaak onderdelen (namaak) mee naar het buitenland.

Als het mechanische is zul je het overal kunnen laten maken.
Chinezen zijn handig en zien altijd een oplossing gaat het niet links om dan rechts om.

Hoop dat je hier wat aan heb.

Groeten
Marc
Arno Aaldriks

Re: landrover kopen

Bericht door Arno Aaldriks »

zo te lezen is een landrover dus niet de meest ideale optie.
wellicht is een terreinwagen zelfs overbodig. wel zie ik dat ik way too less verstand van auto's heb!

jullie roadtrip/reis ervaringen zijn wel heel erg waardevol! dank daarvoor

dus iemmand nog alternatieve tips voor een leuke wagen om een flinke afstand mee te rijden?
Marijn & Simba

Re: landrover kopen

Bericht door Marijn & Simba »

Heb nog wel een Fiat Punto voor je goedkoop in onderhoud en verbruik. Heeft me al 2x de wereld om gereden afgelopen anderhalf jaar met alleen de 30.000km beurtjes.
Mag weg voor weinig

Marijn & Simba & Serious

Since I've got my Land Rover, my other car needs therapy.

prikavatar.jpg --> mod_embed_images_loadimage('beff940e814cf82730ff3893c49d778c', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi777.photobucket.com%2Falbums%2Fyy53%2Fatmosferic%2FLand%2520Rover%2520-%2520Simba%2Fprikavatar.jpg', 'http://i777.photobucket.com/albums/yy53/atmosferic/Land%20Rover%20-%20Simba/prikavatar.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi777.photobucket.com%2Falbums%2Fyy53%2Fatmosferic%2FLand%2520Rover%2520-%2520Simba%2Fprikavatar.jpg', '', 12705946, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Grumpy Old Sil

Re: landrover kopen

Bericht door Grumpy Old Sil »

Arno,
de auto die jij gezien hebt is een 300 TDI. Als deze voor vertrek goed nagekeken wordt en goed onderhoud krijgt hoeft er geen probleem te zijn. Zowel de 200 als de 300 TDI zijn betrouwbare motoren. Allicht zal er wel het een en ander zijn doorgeroest maar dat zegt niets over de technische staat van de auto. Wat kan jou die roest schelen als de auto verder technisch in orde is en niet uit elkaar valt? Dit is ook wel afhankelijk van wat je verdere wensen zijn: komt de auto ook weer terug? Wil je hem blijven rijden? Als ie alleen maar naar China hoeft te rijden is de roest niet echt belangrijk. Neem wat reserve onderdelen mee en met wat handigheid heb je een geweldige rit.

Wim/Sil
handtekeningserie88.jpg --> mod_embed_images_loadimage('a0dcdb91d3d930df53cc4902c6adcf34', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.dewisser.nl%2Fimages%2Fhandtekeningserie88.jpg', 'http://www.dewisser.nl/images/handtekeningserie88.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.dewisser.nl%2Fimages%2Fhandtekeningserie88.jpg', '', 12706193, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Restauratie Land Rover Serie III
Joost Nouwen

Re: landrover kopen

Bericht door Joost Nouwen »

Hallo Arno,
Als het geen terreinwagen hoeft te zijn dan zou ik kijken naar de route en de landen die jij gaat nemen.
Kijk welke wagen daar goed voorkomend is , ook omtrend onderdelen.
Zo min mogelijk electronica! , liefst geen buiten de lampen en evt ontsteking(benzine)
Je zult zelf ook het een en ander moeten leren omtrend autotechniek , kan ook wel onderweg , maar hoe meer je weet des te weiniger problemen je gaat hebben.
Misschien is een bejing wel wat , meest klotewagen die ik ken maar wel altijd te maken .
Vanaf het oostblok tot in china kennen ze die wagen.
Het gaat ook allemaal goed met een laro , welk model , type dan ook , je krijgt toch wel je problemen , welke wagen je ook rijdt.
Maar daar gaat het ook om , anders boek je toch een georganiseerde reis of je koopt een ticket.
Heb zelf ook een aantal Minsken(russische motors) gehad in Vietnam , iedere 200 kilometer de knipperlichten er weer op zetten en de verloren bouten weer kopen en terug zetten als ze essentieel waren.
Ken mensen die in turkeye met 3 gebroken steekassen (laro) verder moesten.
Allemaal leuke verhalen maar het jouwe moet je zelf schrijven.
sjorsboomschors/aka/PP

Re: landrover kopen

Bericht door sjorsboomschors/aka/PP »

heb een boek over een stel dat met een T2 naar China is gereden, erg leuk, ook de mankementen onderweg ed.
ik zou het in elke bak doen mocht ik daar zin in hebben, al ga ik dan waarschijnlijk voor een Volvo 245
BEN110

Re: landrover kopen

Bericht door BEN110 »

Ik snap niet waarom en landrover afgeraden wordt ik heb en dicovery gereden en veel kilometers gemaakt 45000 in en jaar 2jaar achter elkaar ( 300 tdi ) zonder problemen ik, zeg niet dat het en probleemloze auto was maar hij werkte altijd en niet moe na en lange rit soms 600 km op en dag ( veel voor Nederlandse snelwegen ) zuinig met de diesel ik zeg geschikt
Goed onderhoud is voor alle auto's belangrijk dus ook voor en landrover
richard78

Re: landrover kopen

Bericht door richard78 »

Als ik de adviezen voor auto's zo lees denk ik ook dat een landrover goed past. Makkelijk te repareren, simpele techniek etc etc. Een landrover is ook redelijk vaak gebruikt voor overland tochten. Ik dnek dat de adviesen eerder gelden voor Arno zelf. Ongeacht de auto zal je onderweg problemen krijgen met je auto. Je moet daar dus op voorbereid zijn.

Zo'n reis meot je goed voorbereiden wat de reis zelf is al avontuurlijk genoeg. Als je op de bone fooi gaat kan het natuurlijk goed gaan, maar ook goed fout.

Wat er dus eerder gezegd word is: ongeacht de auto die je kiest bereid je goed voor.


Richard78

ps laat je door de negatieve antwoorden niet tegenhouden om de reis te maken! Het is de reis van een leven en velen zullen hier jaloers zijn! Maar we willen graag de verhalen van je avonturen horen en daarvoor moet je ook veilig terugkomen.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('d949a7e8fc438c91e328e4ba2ad3e5c0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 12709130, 600, 600, 'Loading image ...', false);
sjorsboomschors/aka/PP

Re: landrover kopen

Bericht door sjorsboomschors/aka/PP »

een LR wordt niet afgeraden, maar wel een auto van € 1250/€1500,-
kan natuurlijk allemaal goed gaan, maar als je iets meer zekerheid wil zijn ze aanmerkelijk duurder.
en voor dat budget kun je m.i. beter een Volvo oid kopen, die zijn wat goedkoper nl.
bareld

Re: landrover kopen

Bericht door bareld »

Zou ook mijn advies zijn bij zo'n budget.
Volvo240
zeer degelijk en betrouwbaar en door "iedereen" te repareren. Onderdelen ook goedkoop en makkelijk verkrijgbaar.

KlikKlik



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 28/08/2010 11:28 door bareld.
Arjan

Re: landrover kopen

Bericht door Arjan »

Lucas,

De kosten voor een afrika trip zijn niet voor iedereen gelijk.

wij waren met twee personen voor de west route 45 euro per dag kwijt
en voor de oost route rond de 50 euro pd

dit is incl brandstof eten overnachtingen visum`s boot tochten ect ect.

De grotste variabel is de snelheid waar je mee reist.
Brandstof is de grootste uitgaven
dus als je 1 week over 1000 km reist die 100 km in twee dagen dit verandert je dag budget enorm.
Ook is je visum geldig voor bijvoorbeeld 1 maand maar je kunt natuurlijk ook maar 1 week blijven waar door je maand visum gedeelt moet worden door 7 dagen
Wat ook een klein verschil kan maken is de euro dollar koers.

Wat de uitgaven zijn in de voorbereiding is helemaal per persoon anders.
Ga je met een 1100 euro disco of een 500.000 voledig uitgeruste Unicat.
Dit is dus erg afhankelijk aan je eigen wensen.

En een andere kosten post kan het thuis front zijn zoals een eigen huis met een hypotheek en geen huurders.

Al met al om een exakt kosten plaatje tekrijgen zul je een eigen berekening moeten maken naar je eigen wensen en eigen budget.
Al je uitgaven in de voorbereiding zijn vaste gegevens dus zelf te calculeren.
Voor de uitgaven in afrika kom je met 2 personen en 55 euro per dag een heel eind


Gr Arjan
www.houdoe-overland.nl
Arjan

Re: landrover kopen

Bericht door Arjan »

Land rover toyota lada een alle andere merken die voor bij komen.
Zullen een deel van je avontuur zijn.
Wat betreft betrouwbaarheid is onderhoud belangrijker als merk of type.
Wat stukken en onderdelen betreft heeft landrover het voordeel tegen over toyota dat ze betaalbaar zijn, en over de hele wereld makelijk te verzenden zijn.

Houd er ook rekenig mee dat ook je uitrusting en aanpasingen aan de auto een flinke uitgaven zal zijn.
En ook hier voor telt dat kwaliteit telt je wilt natuurlijk met zo min mogelijk problemen van je reis genieten.

Maar daar tegen over staat dat stukken aan je auto of uitrusting je plan veranderd je ander mensen ontmoet op andere plekken komt en je een ongepland avontuur beleefd.

Dus relax en geniet van de reis en avonturen met of zonder pech

Oja geen reclame.
Maar als je nog een disco zoekt die uitgerust is voor een lange reis
Kijk dan even op markt plaats
pagina markt
of op www.houdoe-overland.nl hier vind je ook meer info over de reis die wij hebben ondernomen ( en ja ook wij hebben stukken gehad v bak cilinder kop en divers kleine dingen en dit was best leuk)

Gr Arjan
Pekinees

Re: landrover kopen

Bericht door Pekinees »

Mijn Pekinees (SIIa) van 1964 heeft in 1997 Parijs-Peking gereden zonder noemenswaardige problemen.
Kostte wel veel benzine 1 op 6.

Groeten
Rien
Plaats reactie