grrr waterpomp

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
richard78

grrr waterpomp

Bericht door richard78 »

Hallo allen,

Vandaag na een tijdje weer eens lekker kunnen sleutelen aan de landrover. Ik heb de nieuwe hulpstuurhuis gemonteerd, een sleuf geslepen in het series 2a frontje voor de stuurstang, de killswitch voor de diesel gemonteerd.
DSC_4235.JPG --> mod_embed_images_loadimage('2108ba217a55b693eb080ab92aba028e', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Flandrover.opaqueonline.com%2Fopbouw%2Fslides%2FDSC_4235.JPG', 'http://landrover.opaqueonline.com/opbouw/slides/DSC_4235.JPG', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Flandrover.opaqueonline.com%2Fopbouw%2Fslides%2FDSC_4235.JPG', '', 12570109, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Ook ben ik begonnen met de motor van vloeistoffen te voorzien omdat ik toch een keertje de motor wil gaan starten.
Ik ben begonnen met het koelvloeistof en helaas zat daaral een lek in. Het lekte bij de waterpomp. Onder de pomp zit een klein gaatje waar het uit lekte. Dat betekent dat de seal van de as lek is. Dus ik de pomp gedemonteerd en gekeken wat ik er aan kon toen. Gelukkig zat de rotor best los, maar toen ik deze eraf probeerde te halen bleek deze nogal breekbaar te zijn. Of te wel deze is gebroken.

DSC_4239.JPG --> mod_embed_images_loadimage('7abe5fa6790f7ecc0550dc08b09655a9', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Flandrover.opaqueonline.com%2Fopbouw%2Fslides%2FDSC_4239.JPG', 'http://landrover.opaqueonline.com/opbouw/slides/DSC_4239.JPG', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Flandrover.opaqueonline.com%2Fopbouw%2Fslides%2FDSC_4239.JPG', '', 12570109, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Dat betekent dus een nieuwe pomp en dat duurt weer even voordat ik de motor kan starten. Hebben mensen nog adviesen?
Mijn oude motor is ene civiel dus de pomp past niet. Misschien kan ik de rotor wel overzetten maar dan meot het spul wel uit elkaar zonder meer te breken. En dan moet ook nog de seal gemaakt worden.
Kan ik misschien alsnog de motor proberen te starten. Als ik weet dat deze loopt kan ik namelijk ook de achterbak eropzetten en verder gaan met de opbouw van de buitenkant.

Groeten,
Richard78

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('de19f06fd20dec6801a89f21e1207bf2', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 12570109, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Roy Bruurs

Re: grrr waterpomp

Bericht door Roy Bruurs »

Even een paar seconden laten lopen zonder pomp kan geen kwaad. Heb dit laatst ook gedaan om te controleren of de D-riem goed gemonteerd was. Meende eerst dat dit niet ging maar mijn buurman (altijd in de motorrevisie gezeten) zei dat dit geen kwaad kon. Alleen niet te lang laten lopen, dan kan het natuurlijk wel kwaad
G-men (Gargamel)

Re: grrr waterpomp

Bericht door G-men (Gargamel) »

Hoi richard,
Zolang het spul niet te warm wordt....... met alleen een defecte pomp zou ik zeggen ja. (miss niet langer als 1-2 minuten.)
Maar als de pomp er helemaal afligt kun je hem dus ook niet afvullen en zit er dus helemaal geen koelvloeistof in.... dan zou ik het persoonlijk niet doen. Je krijgt dan lokaal erg grote temperatuurverschillen.

Heeft een van de bekende bedrijven in de regio geen pomp ???
Daarnaast was ik zaterdag bij Budget (geen aandelen) en daar was iemand met een waterpomp van een santana... ook met een sterk afwijkend pomphuis (1 boutgat zat verkeerd....) en die ging weg met een revisiekit.
Nieuwe lagers, nieuwe rotor, eigenlijk alles behalve het huis en de poelie.
En dan weet je zeker dat alles past. Koste volgens mij niet de hoofdprijs en een leuk motorritje !

Gerrit
Dennis101

Re: grrr waterpomp

Bericht door Dennis101 »

De dieselmotor nooit starten zonder koelwater in het systeem, ook niet voor heel even.
Koop een waterpomp bij Steven (hij heeft er vast nog wel eentje liggen) en daarna kun je pas de motor starten.

Dennis B
Exfietser

Re: grrr waterpomp

Bericht door Exfietser »

Pomp

of

Steven

Arnold. (Enne niet starten zonder koeling.)



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 02/08/2010 18:41 door Exfietser.
110

Re: grrr waterpomp

Bericht door 110 »

Een diesel nooit starten zonder koeling, in dit geval dus koelwater.
Dit in verband met het te heet worden van de verstuivers (als belangrijkste onderdeel), die kunnen snel beschadigen.


Succes

(overigens zou ik niet teveel van deze buurman aannemen...)
Dennis101

Re: grrr waterpomp

Bericht door Dennis101 »

Wie voor zekerheid gaat kiest dan de pomp van Steven, want die zijn zeker van goede kwaliteit.

Dennis B
Rogier 88 SIII

Re: grrr waterpomp

Bericht door Rogier 88 SIII »

landro.nl heeft ze normaal ook maar die heeft een maand vakantie...

mtvgr: rogier
VervatC

Re: grrr waterpomp

Bericht door VervatC »

Richard,

Hoe ga je (als je de waterpomp gemaakt/vervangen hebt) de pomp aanbrengen.
Papieren pakking of uit een tube? Ik ga van de week aan de slag maar hoor verschillende verhalen over wat je ertussen moet doen.

Groetjes,

Cees
Dennis101

Re: grrr waterpomp

Bericht door Dennis101 »

Gewoon een papieren pakking gebruiken Cees.
De pakking eerst even inwrijven met wat vet om hem soepel en wat plakkerig te maken en daarna de pomp met pakking monteren.
Als de pasvlakken schoon zijn zal het echt niet gaan lekken.

Dennis B
richard78

Re: grrr waterpomp

Bericht door richard78 »

Heren bedankt voor de goede adviesen.


Zonder koeling starten was ik ook zeker niet van plan! Maar eventueel even te kijken of alles nog start kan met koelvloeistof erin en de slechte waterpomp. Dan kan ik morgen snel verder.
Ik ga kijken voor de pomp van Steven. (Arnold bedankt voor de link and Dennis bedankt voor het advies). Gerrit een tripje op de motor naar Budget is idd een mooi tripje .Maar deze week houd ik de tijd liever voor het sleutelen. Daarnaast verzamel ik liever onderdelen die ik moeten kopen. Anders ga ik zo vaak heen en weer en meot ik weer aan mijn motor gaan sleutelen

De vorige keer had ik gewoon een papieren pakking gebruikt. Wel goed de vlakken schoonmaken.

Richard78
Die morgen verder met sleutelen gaat.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('7bae77f1aeb3d920be3b9da727f20613', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 12571263, 600, 600, 'Loading image ...', false);
G-men (Gargamel)

Re: grrr waterpomp

Bericht door G-men (Gargamel) »

richard78 Schreef:
-------------------------------------------------------
> Heren bedankt voor de goede adviesen.
>
>
> Zonder koeling starten was ik ook zeker niet van
> plan! Maar eventueel even te kijken of alles nog
> start kan met koelvloeistof erin en de slechte
> waterpomp. Dan kan ik morgen snel verder.
> Ik ga kijken voor de pomp van Steven. (Arnold
> bedankt voor de link and Dennis bedankt voor het
> advies). Gerrit een tripje op de motor naar Budget
> is idd een mooi tripje .Maar deze week houd ik de
> tijd liever voor het sleutelen. Daarnaast verzamel
> ik liever onderdelen die ik moeten kopen. Anders
> ga ik zo vaak heen en weer en meot ik weer aan
> mijn motor gaan sleutelen
>
> De vorige keer had ik gewoon een papieren pakking
> gebruikt. Wel goed de vlakken schoonmaken.
>
> Richard78
> Die morgen verder met sleutelen gaat.

:-) I ken het probleem..... je kunt echter niet alles voorzien ;-)

Overigens gebruik ik bij een papieren pakking altijd aan beide zijden een heel klein beetje vloeibare pakking.
Mijn ervaring met alleen papieren pakkingen op anders dan nieuw materiaal is niet geweldig.
Ben ermee eens het zou dicht moeten zijn, maar heb nu al 3x de oliepomp van de (oude) V8 open gehad vanwegen een lekkende papieren pakking.......

We een klein beetje.... heb ook blokken gezien die ermee dichtgesmeerd lijken.... en dat gaat nergens over, het is geen wondermiddel.


Gerrit
richard78

Re: grrr waterpomp

Bericht door richard78 »

Ik kan niet in alles voorzien maar ik gezien het bij de koelvloeistof al mis ging verwacht ik nog meer als ik de rest van de vloeistoffen erin gooi! Dus eerst even problemen sparen

Bij mijn mazda had ik ook koelproblemen. daar heb ik wele vloeibare pakking gebruikt gezien er putjes in de vlakken zaten. Deze vlakken zagen er goed iut dus verwacht ik ook geen problemen bij enkel een papieren pakking. Maar als je het gebruikt wel de juiste epakking. Gewone vloeibare pakking lost op in koelvloeistof. Been there, done that and failed miserably!

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('d63fd7d8add163114fb2629ea6f1c490', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 12571733, 600, 600, 'Loading image ...', false);
110

Re: grrr waterpomp

Bericht door 110 »

Ik gebruik een papieren pakking, in combinatie met pakking verbeteraar van Loctite.
werkt prima.


Succes
dirk

Re: grrr waterpomp

Bericht door dirk »

zo lang je het niet zo doet moet het kunnen toch


groet dirk
Plaats reactie