hoe groot mogen mijn banden worden?

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
jacob

hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door jacob »

hallo alemaal,

Ik heb mijn defender 1999 td5 4 centimeter verhoogt door middel van ander veren ed.
nu is mijn vraag wat is de maximale banden maat, welke er nu onder zou passen?

zit nu 265 75 16 onder maar die lijken nu weer klein.

Oja ik weet persien wat ik er mee wil doen en zo :-) en wat eventuwel gevolgen zijn:-)
alleen weet ik niet hoe groot er nu maximaal onder kan.

Wie weet dit wel en wil dat vertellen

groetjes jacob
Scratch

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door Scratch »

Leuke vraag, zeker gezien ik de eerste ben

Iedereen gaat je vertellen dat er 7,50x16 onder moeten, maar er past best een grotere band onder, staat beter en rijd ook prima !!
255x85x16 is denk ik wel minimaal wat er onder moet 285x75x16 staat al beter en heeft meer grip in de sporen van de 255ers
35ers passen ook nog als je de achterste wenkbrouwen een beetje bij trimt !! dan kom je echt overal.

Nu rijd een 35er niet zo heel lekker op de weg, dus ik zou het bij een 255 of 285 houden.

gr Eric
Bart van Dessel

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door Bart van Dessel »

Ik schaar me achter Eric, 285 is natuurlijk het mooiste maar qua weggedrag is 255/85 net even wat prettiger. Maar als je niet teveel op de snelweg komt en geen 30.000 p.jr. rijdt dan zou ik voor 285 gaan.

gr bart
Martijn ten Broeke

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door Martijn ten Broeke »



Foto's Amsterdam-Dakar


Groeten Martijn & Heleen & Pieter & Isabelle
Geen Land Rover meer.......

Foto-SUXGAD6L.jpg --> mod_embed_images_loadimage('929b61b40b2658a955d6af9c267464bb', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-SUXGAD6L.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-SUXGAD6L.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-SUXGAD6L.jpg', '', 11995153, 600, 600, 'Loading image ...', false);
jacob

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door jacob »

min dank ik groot ik ga eens shoppen die 285 een suit proberen ander de 255.

mvg jacob
offroadanimal

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door offroadanimal »

Hoi Jacob,

Het klinkt misschien raar maar het klein lijken van de banden komt voornamelijk door de hoogte van de band. Door de hoogte maat, 285-75-16 en 255-85-16 wordt de hoogte als percentage van de band weergegeven. De 255 band is door de 10% extra hoogte zelfs nog iets hoger dan de 285 band waardoor de 255er zeker niet als klein zal worden ervaren.

Persoonlijk zou ik, als ik ook nog af en toe zou gaan terrein rijden, zeker niet voor de 285er kiezen. De 255er zal je in de bagger waarschijnlijk verder brengen, je op de weg minder herrie bezorgen en prettiger sturende auto bezorgen. Als je het niet dik genoeg vind staan, dan kun je deze 255er op een setje stalen acht spaaks laten monteren of kiezen voor de ZU alloy. De 8spaaks zorgt voor een verschuiving van 33mm naar buiten van je wiel en de ZU doet 22mm. Bij de 8 spaak komen je banden dan echt gelijk met de buitenkant spatbordverbreder van de Defender. Daar worden de looks echt beter van.

En als je de vraag stelt hoe groot mogen de banden worden, volgens mij mag in omloop niet meer dan 10% afwijken van de standaard band. Maar daar is geen apk keurmeester die daar naar kijkt, die staan alleen te kwijlen bij de brute looks van de wagen.

Groet, Sjoerd
Scratch

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door Scratch »

Hoi Sjoerd,

Omloop mag niet meer bedragen als 4%, en idd geen APK meester die daar naar kijkt.
En het klopt dat 255 is even hoog is als 285, maar mijn ervaring is dat ik er in het terrein er verder mee kom dan 255. Je heb tenslotte toch meer oppervlak op de grond Verder is het denk ik een kwestie van smaak. De een vindt een smalle band "beter" de ander breed. Maar ik vind een 285 nog steeds geen "Jeep" band

jeep1.jpg --> mod_embed_images_loadimage('dc159fdfe6f813a990caf07a8ca01e67', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fhome.pacbell.net%2Fwnparent%2Fjeep1.jpg', 'http://home.pacbell.net/wnparent/jeep1.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fhome.pacbell.net%2Fwnparent%2Fjeep1.jpg', '', 12005993, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Zelf geef ik in het terrein de voorkeur aan 35ers, dit is ook een smalle band, maar dan groot !!

gr Eric

laroup4.gif --> mod_embed_images_loadimage('70bb1dbcca557ac04770021d6b77e2f4', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', 'http://img210.imageshack.us/img210/7148/laroup4.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', '', 12005993, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Jurriaan

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door Jurriaan »

255/85/16 is net zo hoog als 285/75/16. Verschil in hoogte is echt marginaal, de 285 is echter wel 3cm breder.


Jurriaan.
J. Smoor

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door J. Smoor »

Hallo,

ik heb nog 5 st Goodyear Wrangler MT/R LT305/70R16 kompleet met spoorverbreders. ziet er supper uit.
mail maar op zandrover@aol.nl als je interesse hebt.
Jurriaan

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door Jurriaan »

Is er nog wat in 35/10.5/16 aan AT'tjes? 285/75/16 is het dan weer net niet als de 35" Simexen eraf gaan... En die Simexen weer waardeloos op de weg uiteraard.


Jurriaan.
jacob

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door jacob »

Dank voor de toe liching. Fijn dat julle mij helpen.

Het met de een band net even veder komen dan met de ander band. licht helaars echt aan de ondergrond. waar je op dat momnet op staat en de bestuurder. Gisten nog een 4x4 crucus geven met simex extreem op los zand. nau zelf met lagen bande spanning. kon ik beter graven met die auto dan ik met mijn kraan kan laat staan dat de cursiten van hun plek kwamen. Dus waarde loos. mijn defender kwam toch echt een heel eind veder op veel kleiner bantjes.
(gelukkig hebben wij meerder banden en auto's de cursiten hebben zich uitstekent vermaakt maar dat te zijde)

maar goed dat was ook indedaart mijn vraag niet. ik wilden graag weten wat er wel en niet onder paste.
gewoon als ik een keer op een dagje banden wil wisselen of als ik nu een paar nieuwe wil aan schaffen moet het wel passen.

En dan als tip voor de banden verkoper dat Wrangler vint ik persoonlijk maar niks onder een landrover
ik ken de band en vind hem over het algemeen redenlijk presteren het is een iets grover versie van een AT daar presteert die ook naar. echter kwa prijs veel te duur.

een band die er mischien iets minder mooi uit ziet maar het zeker zo goed doet.
zo wel op de weg sneeuw en modder zelf op los zand is de Maxxis Buckshot Mudder
deze bant is veel goed koper dan de ander bekende merken. ja hij mag niet hader dan 160 km per uur gereden worden.
maar dat halen de meeste defender en landrover tocht niet.

nogmaals dank jullie allen mijn vraag is zo goed als beandwoord.
Mischien heeft iement nog een foto tje van die bij geknipte wenkbrouwen

groetjes jacob





.
Scratch

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door Scratch »

Hoi Jacob,

Simex is ook geen zand band, maar echt iets voor de modder. Probleem van tegenwoordig is dat de meeste 4x4 terrein liggen in voormalig zand win terreinen. Daar ligt dus veelal zand. In dat geval zou ik je gewoon All-Terrains aanbevelen.

gr Eric
jacob

Re: hoe groot mogen mijn banden worden?

Bericht door jacob »

hoi erik,


dat ben ik het helemaal mee eens.

mvg jacob
Plaats reactie