Wie niet weet hoe het in om in de winter in de binnenlanden van IJsland rond te kijken kan dit wat shockerend vinden, deze trip is wat "creatief", zo af en toe. Ik was er zelf niet bij (ik deed deze reis twee weken eerder). Wij hadden het iets minder heavy geloof ik. Ik moet de verhalen nog horen van Edwin (IJslandrover).
Maar omdat de platen wel erg lekker zijn om naar te kijken, post ik ze maar, ik weet dat er nogal wat fotojagers hier zitten.... Het begint midden in het fotoalbum, kijk lekker vanaf daar verder voor de Land Rover gerelateerde plaatjes. De wel erg grootbandige grijze Land Rover 130 die je voor ziet komen is overigens de meest gemodificeerde Land Rover van IJsland, ik heb er ook in gezeten, het is niet meer heel erg herkenbaar als Land Rover.... Onderstel, inrichting, alles is volledig op IJsland aangepast, om het meest extreme te kunnen halen uit deze wagen. En zelfs dan nog komt ie niet overal door
Ha ha, dat ziet er mooi uit Sander.
Het heeft ons 12,5 uur gekost om een afstand af te leggen van 35 kilometer en ik heb van mijn leven nog niet zo vast gestaan in de slush puppy als toen. De Econoliner brak al vrij snel in het begin een steekas en de lieren hebben overuren staan draaien om die bak de steile hellingen op de sjorren toen die op drie poten liep. Aan het begin van de avond brak Beggi's voorste cardanas dus hadden we een 2 WD erbij, o ja we hadden ook nog een trailer bij ons . Nou je we kwamen om 4 uur ´s nachts in Reykjavik aan dus net op tijd voor de groep om te vertrekken, ha ha toen kon dat gewoon nog :-).
Geweldige foto's En errug gaaf, die 130!!! Ik heb niet eerder een 130 in Ijsland configuratie gezien; het staat hem goed hoor, die ballonbanden.
Alleen wat ik niet begrijp (Edwin, mischien kun jij deze beantwoorden
P1040447.JPG --> mod_embed_images_loadimage('2f6acb7154078e0f1eeae081b8c09df0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Flh6.ggpht.com%2F_WHXNqOwuYGg%2FS8TAQIn5g8I%2FAAAAAAAABq4%2F_Mudv9iXF8Y%2Fs512%2FP1040447.JPG', 'http://lh6.ggpht.com/_WHXNqOwuYGg/S8TAQIn5g8I/AAAAAAAABq4/_Mudv9iXF8Y/s512/P1040447.JPG', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Flh6.ggpht.com%2F_WHXNqOwuYGg%2FS8TAQIn5g8I%2FAAAAAAAABq4%2F_Mudv9iXF8Y%2Fs512%2FP1040447.JPG', '', 11971150, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Waarom neem je in deze winterse omstandigheden toch 4 grote koelboxen mee?? Is het om etenswaar vorstvrij te houden??
Ik heb dezelfde reis twee weken eerder gedaan. En weet dus ook het antwoord op die koelbox vraag wel.
Dat is inderdaad om dingen koel maar niet bevroren te houden. Helaas werkt dat niet perfect, de melk en "yoghurt" was bevroren bij terugkomst na een paar dagen, maar OK, dat hoort bij IJsland.
Die 130 is GEEN 130 in IJslandconfiguratie, hier is vrijwel NIET Meer origneel aan. Ik heb er onder gekeken, er in gezeten, het is niet echt Land Rover meer.... HELEMAAL ondersteboven gesleuteld. Ongelofelijk. En die banden, best wel huge.... Ik weet de maat niet meer, was het 47"? Iets geks. Ik kan me herinneren dat het groter was dan 44. Wat tot voor kort "de grootste" was. Overigens zijn ze niet alleen groot, ook superbreed.
Allemachtig, Edwin, 12,5 uur??? GEkkenwerk, dit gaan jullie volgend seizoen denk ik vast wel anders aanpakken? Hoewel het voor ons als afnemers een van de vele hoogtepunten is, lijkt het me voor de organisatie een tikkie... duur.
Oja, het eten was echt ONWIJS goed, zeker als je bedenkt waar je op dat moment zit... En de reis is zeker niet zwaar, een aanrader voor mensen die eens wat anders willen om te sneeuwschoenen. Wel moet je goed tegen wind+kou kunnen.
Sander Lelieveld
Snorkel, een 200tdi Symphonie op 24V
Snorkel.Runde.NL
1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 19/04/2010 18:59 door Puffino.
Voor de verzamelaars verder:
Edwin (IJslandrover) geinterviewd door Nosjournaal: [nos.nl]
Gisli, zijn zoontje, geinterviewd door Jeugdjournaal: [static.nos.nl]
Als iemand nou nog echt behoefte heeft een dergelijke ook van zijn vrouw nog te zien/horen, die is er ook, van SBS.
Edwin, bedankt voor deze tip over die interviews. Ik had ze niet gezien.
Veel heb ik er ook niet gezien. Ze waren vooral in de zuid-west hoek te zien. Daar waar de toeristen zich ook bevinden Maar ik ben alweer een tijdje geleden in Ijsland geweest (2002). Tijd om nog eens terug te gaan.
Groet Bob
Ninety 1985 2.5D n/a 200TDI Disco powerrrrrrrr