afstellen rempedaal SIII

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Cor

afstellen rempedaal SIII

Bericht door Cor »

Hoi, weet iemand of het mogelijk is het rempedaal van een SIII af te stellen?
Probleem is dat ik bij de 1e x trappen niet voldoende remdruk krijg.
Heb al van alles gedaan om dit te verhelpen: remcylinders vervangen, remvoering vervangen, hoofdremcylinder vervangen, olie vervangen, alles tig xxx afgesteld en ontlucht (ong. 3 ltr DOT3 door het systeem gespoeld met 3 bar overdruk.

Zie geen andere oorzaak meer anders dat dat het rempedaal niet goed staat afgesteld waardoor de zuiger van de hoofdrem cylinder niet voldoende slag maakt om de druk op te bouwen.

bedankt voor iedere tip, nieuwigheid...

Cor
Frans Mien Mesjien

Re: afstellen rempedaal SIII

Bericht door Frans Mien Mesjien »

Hangt er vanaf of het systeem bekrachtigd is (denk ik), maar bij mijn remsysteem kan het rempedaal worden afgesteld door de moeren op de as van de hoofdremcilinder ter verdraaien waardoor de slag anders wordt.
Ik heb een single line, onbekrachtigd remsysteem.
Freek

Re: afstellen rempedaal SIII

Bericht door Freek »

Is de ontlucht nippel van de slave cilinder (de onderste) naar boven of naar onderen gericht?
Bij mij was dat dus verkeerd en kreeg hem ook niet goed. (hij moet dus in het bovenste gat zitten)
plaetje

Re: afstellen rempedaal SIII

Bericht door plaetje »

zitten de rem schoenen goed, zitten de veren goed, is daarna de afstelling goed gedaan.
En het belangrijkste ben je begonen met ontluchten bij het wiel dat het verste van de hoofdremcylinder af is.
je moet namelijk blokerende remmen kunnen krijgen bij 3a4 cm intrappen van het pendaal. en de eerste is dan vrije slag.

plaetje
een leven, leef het
Freek

Re: afstellen rempedaal SIII

Bericht door Freek »

sorry mijn fout Ik heb het over de koppeling.
Freek

Re: afstellen rempedaal SIII

Bericht door Freek »

Heb daar ook enkele dagen over gedaan om het goed te krijgen.
Uiteindelijk gelukt, ik heb de remvoeringen met een lijm tang volledig terug geperst en toen weer ontlucht.
Dat was bij mij de oplossing
Marcel

Re: afstellen rempedaal SIII

Bericht door Marcel »

Hoi,

Ook zelfde gehad na vervangen achterste remcilinders. Bij 1e maal rempedaal intrappen ging deze bijna tot de bodem, bij de 2e maal was het pedaal hard.
Gisteren de ruststand van de remschoenen afgesteld zoals in het handboek staat vermeld. Als de remschoenen te ver van de trommel staan is moet er vrij veel remolie naar de remcilinders worden gepompt voordat de remschoenen tegen de trommel aan komen. Door slijtage komen ze steeds verder van de trommel te staan en moet het rempedaal steeds dieper worden ingetrapt. Door de remschoenen correct af te stellen hoeft er slechts een beetje olie verplaatst te worden, en is er maar een kleine slag van het rempedaal nodig.
Bij mij was het de oorzaak, het rempedaal is nu ook de volgende dag nog volledig hard. Voorwaarde is wel dat alle goed ontlucht is.

Groet,
Marcel
Eric&Betty Boop

Re: afstellen rempedaal SIII

Bericht door Eric&Betty Boop »

Hoe staat het met de remtrommels?
Ik lees nergens dat je die ook vervangen heb dus meet eens wat de binnenmaat is,als ze te ver versleten zijn kun je afstellen wat je wil maar krijg je nooit een hard pedaal bij de eerste trap.
De slijtagegrens staat in het WPhandboek.

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('d88830891743dd26d6916a9d4bb889c2', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 10697514, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('3063c056b8f024382600d097be5c96bb', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 10697514, 600, 600, 'Loading image ...', false);
WillemNoord

Re: afstellen rempedaal SIII

Bericht door WillemNoord »

klopt,
Ceck dit goed voorkomt een hoop zoekwerk

Groet
Willemnoord
Plaats reactie