vakantie

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
koekentrommel

vakantie

Bericht door koekentrommel »

Dag larolandgenoten

Rond de bouwvak willen wij met een clubje na Noorwegen of Zweden op vakantie met de 4x4.
Er zijn zeker mensen die dit al gedaan hebben ,wat ze daar aan route gedaan hebben.
Of dingen die we echt zien moeten die zo n indruk maken.
Ik ben benieuwd.
Jack
Marc-my-Words

Re: vakantie

Bericht door Marc-my-Words »

Wat je vooral gezien en gehoord moet hebben: de ruimte en de stilte.
Waar je dan heen móét, dat ga ik je niet vertellen, tenminste niet op de manier van daar of daar in bijv. coordinaten.
Want dan is er juist daar niet meer wat je zoekt en niet had willen missen.
Wat ik zou aanbevelen is Zweden tegen de Noorse grens van noordelijk Värmland, via Dalarna tot en met Härjedalen.
Neem een goede kaart met de kleine wegen en ervaar het zelf.
Er zijn daar ook gekende trekpleisters maar daar vindt je dus juist geen rust en ruimte, daar zie je bijna alleen maar in HumanNature gehulde NLers die tegen elkaar opsnijden hoe ze de belasting hebben getild, en verder bespreken hoe beroerd het restaurant was.

Wat in ieder geval ook een diepe indruk achterliet: het enorme prijsverschil tussen Noorwegen en Zweden: de ICA in Zweden is soms nog goedkoper als de AH alhier, in Noorwegen slaat iedere aankoop een indrukwekkend gat in je portemonnaie.

Marc
Madcap

Re: vakantie

Bericht door Madcap »

Zo'n beetje links boven Munkfors?

[www.terrazzo.nl]
[www.hemmaibackabro.blogspot.com]
Marc-my-Words

Re: vakantie

Bericht door Marc-my-Words »

Willem 'MadCap' Schreef:
-------------------------------------------------------
> Zo'n beetje links boven Munkfors?

Ja zoiets, of gewoon nog 100 km ± recht N, of nog iets verder, 't komt niet zo nauw.

Bedenk overigens wel: hoe mooi de folder dat idyllische meer weergeeft, het is er niet voor niks zo lekker rustig.
Want stil is het er eigenlijk niet: een permanente hum van de muggen ... en dat lijkt dan vaak nog wel mee te vallen als je uitstapt.
Maar tegen de tijd dat je je hebt geinstalleerd .... dan weten die muggen waar ze zijn moeten.

Marc

PS Wat ik nog vergat: Het Noorse brood is welliswaar ook heel duur maar wel een stuk verteerbaarder als het gesuikerde worteltjesbrood in Zweden.
Patrick @ 4x4andmore

Re: vakantie

Bericht door Patrick @ 4x4andmore »

He jack,

Nog steeds in de 4x4 / LaRo?

Je zou ook eens bij Frans Blokdijk 'Motordevil' langs kunnen gaan.
Hij heeft een landgoed inclusief '90' in Zweden.

Zelf zijn we jaaaren geleden naar de Noordkaap gereden, maar daar heb je geen 4x4 voor nodig.

4x4-groeten,
Patrick
www.4x4andmore.com

4x4-groeten,
Patrick
www.4x4andmore.com
"Black Bear": 110 TD5 2002
Pike

Re: vakantie

Bericht door Pike »

Jungle Olya (als ik het goed schrijf) is prima spul tegen de muggen. Een klein groen flesje met muggenafweermiddel, in de Zweedse supermarkt te koop.

Pike

<img src="[s7.photobucket.com];
[www.13afdra.nl]
Frank Geerts

Re: vakantie

Bericht door Frank Geerts »

Heerlijk land. Ben er heel vaak geweest. Ook een bezoek aan de Landstreffen van de onorse LandRover club kan ik je aanbevelen. Leuk en erg relaxed. Zie de site [www.nlrk.no]

Zoek je iets speciaals dan kan je me ook een PB sturen met de specifieke vraag. Noorwegen biedt namelijk alles!

Denk er over om dit jaar ook weer te gaan, de [www.nlrk.no] blijft!

Vriendelijke groeten,
Frank
[home.tiscali.nl]
Marc-my-Words

Re: vakantie

Bericht door Marc-my-Words »

Ja, prima spul, maar je hebt ook prima muggen.
En soms zijn er zoveel dat ze gewoon per ongeluk op je botsen en dan maar prikken met of zonder muggenolie.
Vorig jaar was het zo'n zomer dat er campings dicht gingen wegens de muggendichtheid (er wordt dan zelfs vanuit de lucht aan verdelging gedaan).
En ... jammergenoeg heb ik geen kiekje genomen van de hongerige drommen op de voorruit, je werd er niet blij van.

Marc
Plaats reactie