Gloeibougies van een 300 TDi vervangen

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Eduardbee

Gloeibougies van een 300 TDi vervangen

Bericht door Eduardbee »

Hallo,

Heeft iemand ervaring met het vervangen van de gloeibougies van een 300 TDi motor. Ik hoor allerlei verhalen van muurvast zittende gloeibougies die bij demontage afbreken, vooral bij Mercedes is dat kennelijk een euvel. Bestaat het gevaar bij de 300 TDi ook?

Alvast bedankt

Eduard
Ploertje

Re: Gloeibougies van een 300 TDi vervangen

Bericht door Ploertje »

Ik heb de gloeiboegies zonder problemen kunnen vervangen.

Maar ieder geval is weer anders, spuit eerst een goed in met WD40.

Lukt het niet met een koude motor, probeer dan eens met een warme motor.

Succes,
Richard
Bart van Dessel

Re: Gloeibougies van een 300 TDi vervangen

Bericht door Bart van Dessel »

Nooit problemen mee gehad, kwartiertje werk,

gr, bart
Mud Machine

Re: Gloeibougies van een 300 TDi vervangen

Bericht door Mud Machine »

Pas gelden gedaan en er brak er inderdaad een af
"Gelukkig" niet in de kop. Hij doet het nu met 3 nieuwe.
WD40 kan mogelijk helpen en ga dat in het vervolg zeker doen. Maar gezien de goede ervaringen die ik met mijn Discovery had heb ik dit niet gedaan bij mijn Defender. De gloeibougies waren kurkdroog terwijl ik bij mijn Discovery altijd een likje vet gebruik.
De 3 nieuwe zitten er nu ook in met een likje vet en op het juiste aanhaalmoment.
Mark(110)

Re: Gloeibougies van een 300 TDi vervangen

Bericht door Mark(110) »

Even verder hierover. Nou heb ik de gloeibougies eruit (3 van de 4 waren kaduk) en nou moet ik de nieuwe gaan monteren. Kan ik deze het beste even een likje kopervet geven op de draad? of juist niet.
Wat zijn jullie meningen hierover?

Foto-ALOSRUTY.jpg --> mod_embed_images_loadimage('ca0e3562c381ca9a1893e092bdb619ba', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-ALOSRUTY.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-ALOSRUTY.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-ALOSRUTY.jpg', '', 10739480, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Catootje: Landrover 110 County Station Wagon 2.5NA diesel '85
Mud Machine

Re: Gloeibougies van een 300 TDi vervangen

Bericht door Mud Machine »

Dat zou ik zeker doen en met het voorgeschreven aanhaalmoment monteren.
Plaats reactie