help alle lampjes branden en morgen wintersport

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
crazy mud

help alle lampjes branden en morgen wintersport

Bericht door crazy mud »

Hallo prikkers,

Van mijn disco TD5 uit 2001 gaan opeens het SRS, de ABS, het remlampje en downhillcontrollampje tegelijkertijd branden.
Hij is net voor een beurt geweest want morgen moeten we naar de wintersport en in de garage hebben ze de remblokken voor vervangen.

Ik dacht ook een paar keer rechts voor een schurend geluid te horen maar dat kan ook vallende sneeuw zijn geweest.

Morgenavond zouden we afreizen naar de Franse Alpen, maar met die kerstboom durf ik dat toch niet.

Met oude serie's ben ik best handig, maar al die elektronica zegt me niet zo veel, wie weet wat er mis kan zijn?

groeten,

Peter
Scratch

Re: help alle lampjes branden en morgen wintersport

Bericht door Scratch »

Controleer eerst de remmen voor op montage en aansluiting van de kabels.

gr Eric

laroup4.gif --> mod_embed_images_loadimage('3fd0982b45fb66b332c39a01817d2a0f', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', 'http://img210.imageshack.us/img210/7148/laroup4.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', '', 10418213, 600, 600, 'Loading image ...', false);
crazy mud

Re: help alle lampjes branden en morgen wintersport

Bericht door crazy mud »

Ga ik morgen doen zodra het licht is, maar klopt het dan dat werkelijk bijna alle lampjes gaan branden en de ABS en SRS ook daadwerkelijk niet werken (dat was makkelijk te controleren in de sneeuw).
Marc-my-Words

Re: help alle lampjes branden en morgen wintersport

Bericht door Marc-my-Words »

Kijk maar eens bij de concurrent www.lrch.nl dan het techniek=forum en dan "3 amigo's probleem (abs hdc tc)".

't Is een meervoorkomend en hardnekkig probleem zo lijkt het.
Dennis101

Re: help alle lampjes branden en morgen wintersport

Bericht door Dennis101 »

Alleen de combinatie met het SRS (airbag) lampje begrijp ik in dit geval even niet.

Dennis B
Bram109

Re: help alle lampjes branden en morgen wintersport

Bericht door Bram109 »

Heb je nu de auto van voren in elkaar liggen, dat je weet dat de airbag (SRS) het niet doet?

Bram
Dennis101

Re: help alle lampjes branden en morgen wintersport

Bericht door Dennis101 »



Dennis B
Bart van Dessel

Re: help alle lampjes branden en morgen wintersport

Bericht door Bart van Dessel »

"The three amigo's"....bekend probleem bij Discovery's TD5. Als er een storing komt in je ABS systeem (kan van alles zijn) dan gaan deze 3 lampjes tegelijk branden. Kan een ABS sensor zijn, ergens een kabelbreuk, los contact etc etc. Enigste manier om er achter te komen is het systeem laten uitlezen door iemand die een nanocom heeft of bij een specialist. In mijn geval is het de "shut off valve" in het ABS verdeelblok. Op Google is er heel veel info te vinden over de amigo's. Bij mijn TD5 branden ze ook, ik weet dat het in het ABS blok zit, ik ga binnenkort een repair kit bestellen.
Je kunt gewoon rijden met de auto, ik zou er lekker mee op vakantie gaan, alleen je t.c. werkt niet en je ABS werkt niet. Vroeger kenden we deze systemen niet eens, dus in de sneeuw wel opletten, want je wielen blokkeren gewoon. Je remsysteem is gewoon volledig in werking, behalve het gedeelte ABS dus.

Groetjes, Bart
crazy mud

de lampjes zijn uit

Bericht door crazy mud »

Vanmorgen terug geweest bij de garage die de blokken had vervangen. Daar bleek één van de veertjes die de blokken naar voren duwen door het gaatje van de remklauw te steken. Dat was snel opgelost en omdat het toch open lag ook meteen de ABS sensoren schoon gemaakt. Hierna de boel gereset met zo'n uitleescomputer, die overigens aangaf dat het mis was bij het andere voorwiel.
Inmiddels lekker in de sneeuw gespeeld en zowel ABS als tractioncontrol zijn werk laten doen en er komen geen lampjes terug.
Wat me overigens opviel is dat jullie het alleen over de oranje lampjes hadden maar bij mij ook het rode remlampje brandde, misschien heeft dat veertje contact gemaakt als was het remblok versleten.

Bart je schrijft dat alles werkt, dat is wel zo maar mijn TD5 heeft geen tussensper, dus als de tractiecontrole niet werkt ben ik alle voortstuwing kwijt zodra er één wiel slipt. Dat gaat denk ik niet goed bergje op in de sneeuw met maar een setje sneeuwkettingen. Of zie ik dat verkeerd?

Bedankt voor alle informatie, ik ga lekker skieen.

Peter
Lucas van Lierop

Re: help alle lampjes branden en morgen wintersport

Bericht door Lucas van Lierop »

Een normale auto heeft ook geen tussensper en die komen ook op de wintersport toch?, hoop dat er verder niks misgaat

Geniet van je vakantie!

Groet
Lucas
Bart van Dessel

Re: help alle lampjes branden en morgen wintersport

Bericht door Bart van Dessel »

Hoi Peter,

betreft je aandrijving heb je gelijk, bergje op zonder sper kan een probleem zijn, een Disco 2 heeft geen middensper, althans, hij is vanaf fabriek niet in gebruik, zit er stiekem wel op, er zijn setjes voor om 'm electrisch wel in en uit te schakelen. Maar als alles nu weer goed is dan wens ik je een hele prettige vakantie toe!

groetjes, Bart
Marc-my-Words

Re: de lampjes zijn uit

Bericht door Marc-my-Words »

Dag Peter,

Toch mooi dat de kerstboom niet meer brand.
Echter .... slechts één paar sneeuwkettingen lijkt mij verkeerde zuinigheid.
Met een middensper kan je, als je echt alleen op serieuze sneeuw rijdt, nog net aan uit de voeten: dat wil zeggen mechanisch gaat het goed maar het rijdt niet geweldig want je komt nl al heel ver zonder kettingen. Zonder middensper zullen de achterwielen hetzij iets vaker rond willen vanwege de kleinere omtrecht zonder de kettingen, en bij een paar procent verschil grijpt de ABS/ETC in, of ze draaien nog vaker rond vanwege een gebrek aan grip, en dan grijpt de ABS/ETC dus zeker in.
Als de ABS/ETC te lang aan het werk moet dan schakelt ie uiteindelijk alsnog af wegens overwerkt .... Helling op loopt dit alles wel los (hoewel het ABS/ETC ingrijpen natuurlijk wel vermogen wegneemt). Helling af wordt lastiger, want je wilt liever niet dat je achterwielen tenonrachte geremd worden, die willen je dan van de weeromstuit weer inhalen. Doe je dan de kettingen achter ... en dan heb je weer geen stuur. En tenslotte: zelfs met een gesperd diff-lock wil je ook liever vier kettingen: als je nl de kettingen nodig hebt dan ben je inmiddels al zo ver dankzij de 4x4 dat je met slechts 2 kettingen slechts weinig verder komt.
Maar als we het een beetje optimistisch bekijken: met wat geluk heb je de kettingen helemaal niet nodig.

Marc



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 19/12/2009 20:17 door Marc-my-Words.
Plaats reactie