Lieren met High Jack

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Maarten

Lieren met High Jack

Bericht door Maarten »

Graag zou ik willen weten wat voor ketting (breekpunt) ik het beste kan gaan gebruiken om met een High Jack te gaan lieren en waar ik die kan halen. En welke lengte is het mooiste (meter of 6??) Zou een gamma ketting volstaan? Of komt dat niet goed?

Ik verneem het graag van jullie, alvast bedankt.
Berrys2a

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Berrys2a »

Als je verstandig bent dan gooi je die high jack weg en koop je een goede hand lier of electrisch bediende lier voor op de bumper.

Die high Jack is in mij ogen een levens gevaarlijk apparaat. En ook als je weet hoe je met zo,n kreng moet omgaan blijft het een onberekenbaar ding.
Als je deze onberekenbaarheid gaat aanvullen met een Gamma ketting dan vraag je denk ik ergens om. Dus wees alsjeblieft verstandig als je toch besluit om de high jack te gebruiken en die dit dan wel met een stukje kwaliteits ketting en niet het goedkoopste wat je kan vinden.

Er zijn genoeg alternatieven in ieder geval.
Exfietser

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Exfietser »

Je moet naar de maximale kracht kijken die je high jack aan kan. Als dat vier ton is moet ook een ketting hebben die dat aankan. En dat geld ook voor de harpsluitingen, haken e.d. Daarvoor zul je toch naar betere maritieme winkel moeten ben ik bang. Gewoonlijk is al dit soort gereedschap nog uitgerust een certificaat ook.

Arnold.
Scratch

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Scratch »

Met een Hi-Farm-Jack-all kun je prima lieren....schiet alleen niet op. Je heb kilo's ijzer in je auto voor die ene keer dat je hem gebruikt heb je vaak ook verlenging nodig, dus je gebruikt je sleeplint (waar vaak ook nog eens een beetje rek op zit)

Dus het kan, maar ik zou voor een alternatief gaan. Zeker als je ziet wat een hatsie batsie lier kost tov een deugdelijke ketting...

--> mod_embed_images_loadimage('605961305a33c33158b75972d55c018b', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fnewimages.fotopic.net%2F%3Fiid%3Dy8z73a%26amp%3Boutx%3D600%26amp%3Bquality%3D70', 'http://newimages.fotopic.net/?iid=y8z73a&outx=600&quality=70', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fnewimages.fotopic.net%2F%3Fiid%3Dy8z73a%26amp%3Boutx%3D600%26amp%3Bquality%3D70', '', 9862130, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Hombourg Budange

gr Eric

laroup4.gif --> mod_embed_images_loadimage('259f2aa85f9c7646f9f85a7ac1259661', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', 'http://img210.imageshack.us/img210/7148/laroup4.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', '', 9862130, 600, 600, 'Loading image ...', false);
herman aarts

Re: Lieren met High Jack

Bericht door herman aarts »

Kun je mij misschien vertellen wat een goede handlier is, waar te koop?
Enkel nodig mocht het eens mis gaan.

gr. herman
RoadRocket

Re: Lieren met High Jack

Bericht door RoadRocket »

google maar eens op Tirfor

blub.jpg --> mod_embed_images_loadimage('73857db62905c859cedb6e7f06b8f61d', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.s43.nl%2Flaro%2Fblub.jpg', 'http://www.s43.nl/laro/blub.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.s43.nl%2Flaro%2Fblub.jpg', '', 9866125, 600, 600, 'Loading image ...', false);

SIII 88 2.25 LPG/benzine - 1977
[boesmanblog.wordpress.com]
Phillip

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Phillip »

Ik heb dat ook een tijdje gedaan, lieren met een high jack. Eerst uitgeprobeerd en toen, bij een botenzaak, een goede ketting gekocht. Je kan geen gamma-ketting gebruiken want er komt ongelooflijk veel kracht op te staan. Ook moeten de harpjes goed zijn. Ik heb er al een paar kromgetrokken.

Ik gebruikte hem totdat ik een keer goed vast kwam te staan in een Belgisch bos. Het was 's nachts 12.00 uur en we zochten een kampeerplek (we kamperen bijna nooit op campings maar zomaar ergens). We zijn los gekomen met behulp van lieren met de high jack maar ik was kapot. Je sjouwt je helemaal een breuk. Ik heb toen besloten een lier te kopen.

Wat wel goed gaat met de high jack: bomen eruit trekken.

Groet Phillip

www.stage-one.nl
stage-one '81, (officiële kampeerauto)
series III, 109 ambulance '80 (om echt in te kamperen maar geen officiële kampeerauto)
Exfietser

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Exfietser »

In plaats van een tirfor zou ik ook een echte lier kopen. Een tifor is een mooi apparaat dat heel goed doet waar die voor is. Ze zijn alleen best duur en onmogelijk zwaar en lomp. Ik heb dacht ik gewerkt met een 3,5 of 4 tons uitvoering en die was groot en weegt iets van denk ik 10, 15 kilo ofzo. Dan komt de staalkabel er nog bij die ook veel ruimte inneemt en het een en ander weegt. Een electrische lier weegt volgens mij minder en neemt geen (kostbare) ruimte in. Up de bumper zit hij niet echt in de weg. Met een tirfor ligt je halve laadbak vol.

Wat dat betreft is een high jack een stuk gunstiger. Een Ketting neemt een stuk minder ruimte in dan een staalkabel die je niet mag knikken en dus op rol met een minimum buigstraal moet bewaren. Meestal rollen ze de kabel in een oude outoband (Een gewone, geen 750R16 o.i.d.) De band samen met de tirfor is een hele berg onhandige zooi die je mee moet nemen.

Alleen zoals gezegt kan een high jack gevaarlijk zijn. Maar als je hem nooit gebruikt en voor extreme noodgevallen bij je hebt zit hij minder in de weg dan een tirfor.

Arnold.
Phillip

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Phillip »

Waarom laat dit forum de berichten niet in de juiste volgorde zien? Ik vind die verandering niet echt een verbetering.

Groet Phillip

www.stage-one.nl
stage-one '81, (officiële kampeerauto)
series III, 109 ambulance '80 (om echt in te kamperen maar geen officiële kampeerauto)
pp!

Re: Lieren met High Jack

Bericht door pp! »

heb er totaal geen ervaring mee, maar ik vraag me af: met een bumperlier ga je vooruit, maw. richting de plek waar je vast bent komen te staan, met een lier/hi-jack trek je je LR achteruit richting plek waar je zo-even niet vaststond, wat me een logische stap lijkt, of zeg ik nu iets stoms?? ( heb een degelijke handlier & een hi-jack, met een tweetal hijslussen)
Marc-my-Words

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Marc-my-Words »

Arnold,

Een 1600 kg handlier komt op iets boven de 10 kg excl de kabel, en zo'n lier is nog niet al te groot. De echte Tirfor is een dure (en zwaardere), maar en zijn aanmerkelijk goedkopere merken, de techniek is nogal basaal, dus zolang het maar geen gelegenheidsmerk is heb je niet zo gauw een miskoop.
Voor de kleinere handlieren heb ik wel gehoord dat je de kabel in een kruiwagenband kon opbergen, of dat met de 11mm kabel voor een 1600 kg versie ook nog gaat? Let wel: 1600 kg is het hefvermogen - incl extra veiligheid - sjorren doet ie dan tot 2600 kg.
Alternatief is nog verder bezuinigen op de handlier en een 800 kg versie kopen (sjorren tot 1300kg), en een extra klapblok en extra kabel kopen. Ik weet niet hoe goed moderne kunststof kabel met klapblokken combineert maar dat maakt het wel lichter en kleiner (en duurder).
Blijft een knelpunt dat ik tot nog toe alleen midden in een (kampeer) weiland aan een lier iets gehad had ware het niet dat 1) ik er geen heb, en 2) er geen bomen stonden (daarom dus geklooi met de LR-krik, en een stukje rij-rooster en een stevige zak -- het ging ... maar pas na de 5de poging, de tent stond inmiddels al, en het eten was ook al achter de kiezen).
Ik blijf dus twijfelen: een elektrische lier is ook niet gratis, weegt ook niet niks, en als je hem ongeveer nooit gebruikt ... waarbij dan komt dat een handlier in ongeveer iedere richting inzetbaar is (zolang er een ankerpunt is).

En dan wat betreft dat ankerpunt: wie heeft er ervaring met een grondboor gevolgd door een stevige pijp? Mochten er zoveel stenen in de grond zitten dat je met de boor niet ver komt dan moet je hopen op houvast van de pijp tussen de stenen (of anders heb je pech) meestal is daar waar je vast komt te staan de bodem ook wat dieper ... (dat was nl het probleem).

Marc
RoadRocket

Re: Lieren met High Jack

Bericht door RoadRocket »

...en dit verduidelijkt ook een hoop..

[www.landroverclub.net]
Marco de Lange

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Marco de Lange »

Ik heb alles geprobeerd en kan je het volgende schrijven:

Lieren met een hi lift is waardeloos, misschien dat het je lukt 50cm per keer op te schuiven maar doordat je eerst de boel op spanning moet krijgen ben je al halverwege je jack. Verder vind ik de hi lift een prachtig ding, goedkoop en multi functioneel als je er zorgvuldig mee om gaat.

Handlier, ik heb een Brano 1600, ooit gekocht in Engeland. Goedkoper dan een Tirfor. Zie dit artikel op een van mijn sites: [www.landroverweb.com] Weet niet of ze nog bestaan.
Per saldo werkt het goed maar als je meer dan 10 meter moet lieren ga je het fysiek zwaar krijgen. Voordeel, je kunt het ding voor veel meer gebruiken dan alleen je auto (voor en achter, zijkant etc.) B.v. met snatch blok als motortakel, hijskraan etc..

Daarna een X9 Superwinch op de bumper, veel makkelijker en veel sneller. Een vaste lier is voor lieren aan de voorkant gewoon de beste optie.

Groeten,
Marco
[www.marcodelange.nl]
Exfietser

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Exfietser »

Mooie plaatjes. Dat ding waar ik toen mee werkte was wel wat groter moet ik zeggen. Het was alleen al vervelend om dat ding uit de wagen te tillen. En het bandje met de staalkabel was een autoband van een gewone auto. Wat grootte en gewicht betreft onhandig maar het werkte wel heel goed.

Arnold.
Frank B

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Frank B »

Kijk hier eens, daar staat precies hoe het werkt.

Frank B
<a href="[www.solidebolide.nl">www.solidebolide.nl<];
<a href="[www.solidebolide.nl"><img] src="[www.solidebolide.nl]; BORDER="0"></a>
Marc-my-Words

Re: Lieren met High Jack

Bericht door Marc-my-Words »

Frank B Schreef:
-------------------------------------------------------
> Kijk hier eens, daar staat precies hoe het werkt.


Da's een solide uitleg. Die kettinghaken zijn een uitvinding.

Je heb dus wel aardig wat kettingwerk nodig, en dus verder elbow-grease.

T.o.v. een "kabeltrekker" heb je met een Jack dan als winst: een "lier" die erg handig als krik werkt.

Marc
Plaats reactie