dieselpomp tandje verstellen????

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
De Waldpiek

dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door De Waldpiek »

beste mede prikkers,

kun je van de dieselpomp de drie moertjes losmaken , dan de pomp omhoog tillen en vervolgens een tandje verstellen?
ik wil hem iets met de klok mee verdraaien maar hij kan nu niet verder (zie foto)

kleine historie: begon stationair slecht te lopen , bijgesteld.Vervolgens vermogens verlies met een beetje zwarte rook .
vervolgens zeer veel zwarte rook en heel slecht starten (15 sec doorstarten) en komt dan opgang als een stoomlocomotief als die eenmaal draait
blijft die wel draaien maar kracht is totaalweg naar huis gereden met een ieder 300 meter achter mij. De dag daarna wilde die niet meer starten.

opvoerpomp ,dieselfilter , en gloeipluggen vervangen. Verstuivers laten reviseren.olie badfilter schoongemaakt en nieuwe olie erin.Vervolgens goed ontluchten tot en met de verstuivers aan toe (eentje starten en dan ombeurten losdraaien tot er diesel uit komt en dan weer dicht)
Nu draait die weer maar weinig vermogen(brug over kanaal kan alleen in de twee)en nog redelijk wat rook.

de pomp iets verdraait met de klok mee (zie markeer punt foto) toen wilde die al iest sneller starten en de rook is heel ietsie pietsie minder .vermogen is nog steeds zeer slecht.
nu wil ik de pomp nog wat verder met de klok mee draaien maar dit lukt niet want hij wil niet verder.
Kan ik de pomp optillen en een tandje terug zetten en dan verder afstellen of is dit te gemakkelijk gedacht en gaat er vanalles mis??

alvast bedankt groetjes Nimrod

het gaat om een 2.25 diesel uit ,83 (niet geheel origineel:volgens mij zit er een kop op van een 2.5 en het gaat om een staande pomp)
Foto-7MINUPP3.jpg --> mod_embed_images_loadimage('dee5a0b03d4d2b307b2b574bfd1c646c', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-7MINUPP3.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-7MINUPP3.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-7MINUPP3.jpg', '', 9061950, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Yuri 90TDI

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door Yuri 90TDI »

Nee, dat gaat helaas niet.
Het vertande asje kan meer op één manier in de pomp en het blok.
Je kan beter het probleem bij de bron proberen op te lossen.
Waarschijnlijk een flink versleten distributieketting en/of -spanner. deze zaken vernieuwen en vervolgens je nokkenas en pomp weer helemaal op tijd zetten volgens de LandRover procedure.
Is een flinke klus maar dan is de boel weer helemaal 100%. Je hebt oa een meetklok en een brandstofpomp timingsleutel nodig.


succes,

Yuri 90TDI
De Waldpiek

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door De Waldpiek »

er is mij verteld dat het blok in 2007 gereviseerd was , ik ben er nu wel achter dat dat dus niet zo is.(helaas)

ik ben bang dat zodra ik nog meer begin te sleutelen ik nog meer ellende tegenkom.Wel leerzaam overigens

rustig omkijken naar een ander blok lijkt me beter, alleen ik weet nog niet wat daar een goede keuze in is.
hangt ook van de bakken af die ik er onder heb. ik heb de nummers opgeschreven zal eens uitzoeken wat dat allemaal inhoudt.

heeft iemand een lijstje met wat voor motor er in een 110 kan.
voetenbak er uit en lopen is geen optie

groet Nimrod
Dennis101

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door Dennis101 »

De vraag is natuurlijk hoe er gereviseerd is en door wie.
Als het boren/honen en de montage van de krukas door een goed revisiebedrijf is uitgevoerd en de andere werkzaamheden niet, dan is het best mogelijk dat je toch een hele goede basis hebt.
Als je nu de rest goed aanpakt, dan krijg je uiteindelijk een goede motor.
Bij een andere motor moet je dat nog maar afwachten.

Dennis B
De Waldpiek

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door De Waldpiek »

Helemaal gelijk dennis ,

alleen ik heb geen idee wat er met het blok is gebeurd , hij zou de komende jaren zonder noemenswaardige problemen meekunnen.
Helaas is dit niet zo , ik wil alleen niet in vervelende draadjes belanden hier over het verkoop verhaal en dergelijke.

Ik wil er graag achter komen of het de moeite waard is om dit blokje op te knappen of dat er een andere in moet !! Dat is alles

kun je met een kompressie test achterhalen of de motor nog ok is ?
en dan eventueel de rest aanpakken.ik ben alleen bang dat ik van de regen in de drup kom .

wanneer ik van alles ga vernieuwen ben ik euro technisch gezien al aardig op weg naar een tweedehands motor.
Daar komt nog bij dat mijn motor kennis nul was/is , en om hem nu helamaal uitelkaar te halen vindt ik al wat link, (ik leer dan wel veel natuurlijk)

er schijnen bedrijven te zijn ,ik meende eentje in emmeloord, die motoren verkopen met garantie.
bijvoorbeeld motoren uit schade auto's .

Eerst maar eens goed over nadenken wat ik ga doen

groet Nimrod
Martin88LW

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door Martin88LW »

Hoi Nimrod,

Ben het met Yuri eens. Ik denk ook dat de distributie aardig fout staat. 't Is idd een aardige sleutelklus, maar op een zaterdag we te doen. Meetgereedschap om de nokkenas op tijd te zetten en de afstelsleutel voor de brandstofpomp mag je van me lenen.
Stuur ff een pm als je er gebruik van wilt maken. En anders suc7!

groeten,
Martin
Yuri 90TDI

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door Yuri 90TDI »

idd een compressietest doen en als die goed is zou ik de distributie klus-aanpakken.

grtz,

Yuri 90TDI
Hans 109

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door Hans 109 »

Begin eens met een compressiemetinig.
Volgende stap is je distributieketting goed zetten, je hebt een distributie tandwiel met 6 nokjes die enigzins ten opzichte van elkaar verschoven zijn. die moet verdraaid worden.
Zei hij simpel.....

( Radiator eruit, waterpomp eruit, een hele lastige moer op je krukas aan de buitenkant eraf, heel veel geduldig instelwerk.....Qua geld is het niets, maar je bent wel een dagje bezig! )

Ik denk niet dat er verder wat mis is met je motorblok. Als het alleen nu een berg rook is, wat uit je uitlaat komt, zou ik nog geen ander blok erin lepelen, maar eerst bovenstaande eens doen.
Exfietser

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door Exfietser »

Als je compressietest goed is zou ik het blok goed maken. Een versleten injectiepomp kan deze problemen ook veroorzaken hoor. En het reviseren van dat ding hoeft niet de wereld te kosten. En zelfs als je pomp niet versleten is, is het echt de moeite waard om de pomp te laten doen.

Heeft de motor wel goed gedraait? Het is niet erg waarschijnlijk dat je distributie verloopt namelijk. Als dat wel is gebeurt moet je ook wel een paar rare geluiden uit het vooronder hebben horen komen. En je kunt dat vrij simpel testen door de injectiepomp er af te halen en daar de afstel sleutel op te zetten. Het vliegwiel moet dan op de merktekens staan en de markering van de sleutel moet bij het metalen pijltje staan. Als dit klopt hoef jij niets aan je distributie te doen. Je kunt even met de slinger de motor een beetje verdraaien en kijken hoe het met de speling in je distributie zit. Bij mij was destijds de spanner in de distributie afgebroken. De ketting bungelde losjes over de twee overige tandwielen. Toch liep de motor nog. Welliswaar zonder power en een boel rook. Door de motor even heen en weer te draaien zou je kunnen voelen of je distributie nog strak staat.

De verdere oorzaken kunnen zijn:

Slechte distributiepomp.
Belemmering in luchtinlaat. (Gaat de klep in de luchtinlaat wel open als je gasgeeft?)
Problematiesche klepstoters, tuimelaars,rollers etc. (Door aan de slinger te draaien en tegelijkonder het kleppendeksel te kijken kun je gewoon zien of dit goed werkt.)

Met een compressietest kun je volgende problemen eventueel uitsluiten:
Kapotte koppakking.
Slecht sluitende kleppen. (Kan ook als de motor inderdaad niet op tijd staat.)
Versleten motorblok.

Door wat simpele testen kun je al heel veel uitvinden over je motor probleem. En bij de aanschaf van een andere motor weet je ook niet wat je koopt. Mischien wel weer een probleem geval. Wat voor de een revisie is, is dat niet voor een ander namelijk. Bij mij wordt het pas een revisie als het blok helemaal uit elkaar is geweest en de boel is opgeboord en gehoond naar de een overmaat, er nieuwe zuigers inzitten, alle lagers en oliekeringen zijn vervangen, en verder alles wat enigsinds is aangedaan is vervangen voor nieuw. Een gereviseerde motor is in principe een nieuwe motor.

Als er alleen nieuwe zuigerveren zijn ingezet en gehoond is dat voor sommige een revisie. Persoonlijk vind ik het een reparatie. Niet dat het slecht is ofzo. De reparatie kan heel goed uitpakken. Het is gewoon een verschil in definitie.

Nog even voor de goede orde. Onder je injectiepomp zit een haaks tandwiel op je nokkenas. Dat wordt op zijn plek gehouden door een boutje dat zich in de zijkant van het blok achter de flens van je oliefilterhuis bevindt. Dat tandwiel zou je een tand kunnen verzetten. Alleen weet ik bijna zeker dat je motor dan in het geheel niets meer doet. Je injectie pomp past dan ook niet meer op de drie sleufgaten. Dat tandwiel kan er op 14 manieren in. (Zeven tanden + 2 standen van het nokkenas.) Bij een tand verzetten schuif je het hele systeem dus ongeveer 25 graden op. Dat is dus veel te veel.
Ik raad je ook ten zeerste af om dit tandwiel los te halen. Het is al een vreselijk klus om dat tandwiel er weer in te krijgen als het blok uit de wagen is gehaalt. Laat staan als het er nog inzit.

Nog een plaatje van mijn distributie toen die stuk was.
<img src="[www.mijnalbum.nl];
De linker compressietest is die van de motor met kapotte distributie. Je ziet dat cilinder 1 een veel lagere compressie heeft dan de andere cilinders. Die cilinder had dan ook kapot krukaslager.
<img src="[www.mijnalbum.nl];
De rechter test is die van de motor na een revisie. Zoals je ziet zijn de waarden een stuk hoger. Bij een goede motor moeten de waarden volgens de boeken tussen de 30 en 33 bar liggen. Maar met waarden van 20 tot 25 bar rijdt de wagen ook nog gewoon zonder problemen hoor.

Hopelijk kun je hier wat mee.

Arnold.
Paul Stroink

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door Paul Stroink »

Zelf zou ik nooit aan reparatie beginnen. Ook al is de rest van het blok goed, het blijft een 2,25. Dat is voor een series al geen snelle motor maar voor een 110 is hij eigenlijk gewoon te licht. Een 110 is zwaarder en heeft ook nog eens permanente 4x4. Het is niet voor niets dat al vrij snel na introductie van de 110 de 2.5 werd gebruikt, en die is al een beetje aan de licht kant.
Ik zou er een 200/300 tdi in bouwen, rij je stukken prettiger en is je auto meteen meer waard en beter/sneller te verkopen als je er ooit weer van af zou willen.
Voor keuring hoef je tegenwoordig niet meer langs Lelystad. Je bak kan je gewoon weer gebruiken, je hebt alleen een andere tussenbak nodig. Als je een complete disco zou kopen voor de motor kan je eventueel daarvan de tussenbak gebruiken. Die heeft officieel een iets te lange overbrenging maar dat gaat prima, zeker als je geen 3 ton aan extra accesssoire gewicht op je auto hebt geknutseld.
De Waldpiek

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door De Waldpiek »

motor heeft wel gelopen niet met veel power maar dat klopt waarschijnlijk wel , had wel wat rook (zwart)maar niet veel
van weinig tot veel rook gebeurderde eigenlijk binnen drie korte ritjes achter elkaar in drie dagen tijd daarna deed die niks meer.
hij rijdt nu wel weer, alleen zo'n wild west trein wordt toch wel een beetje jaloers als die onze rook zou kunnen zien

we zitten zelf toch wel aan een andere motor te denken , en dan het liefst in 1 keer goed natuurlijk.
we zijn dan namelijk van een hoop ellende af en hij levert dan ook wat betere prestaties.

(in Duitsland op de autobahn heuveltje op scheurden ons drie defenders voorbij al toeterend en zwaaiend terwijl wij met moeite al terugschakelend omhoog kwamen met 4 personen en 1 hond + bagage) heeft ook z'n charmes natuurlijk , je bent allang blij als je aan de andere kant weer naar beneden rolt!!

al het andere kan ik wel uit proberen om erachter tekomen wat het nu is voor storing (ik ben wel nieuwsgierig wat er aan de hand is eigenlijk !!
en verder kan ik mijn motor kennis wat op een hoger peil proberen te krijjgen, je wordt er nooit minder van.


alvast bedankt voor de reakties (en ook voor reakties die er eventueel nog bij komen) we nemen alles in overweging.
al klussend kijken we rustig om ons heen en houden de pagina markt en dergelijke in de gaten!!

groeten Nimrod



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 14/07/2009 18:35 door De Waldpiek.
Exfietser

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door Exfietser »

Bij jou kan er een 2.5 NA in. Als je een lt77bak en een vooras met homokineten hebt kun je er over denken om een 300tdi uit een disco te plaatsen.

Arnold.
mkruizinga

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door mkruizinga »

hoi, ik ben op zoek naar een afstelsleutel voor de dieselpomp. Martin88lw wil je contact met me opnemen voor het lenen of iemand die ook een sleutel heeft en deze uit wil lenen of verkopen
Strange Rover

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door Strange Rover »

Hoezo niet naar Lelystad met meer dan 40% vermogen? Iets nieuws?

Strange Rover
ton.loeff

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door ton.loeff »

Beste Nimrod,

In de afgelopen maanden werd de rook van mijn Series III uit 1974 steeds dikker en grotere wolken. Twee weken geleden brak mijn distributieketting en door het inhuren van Aad is alles hersteld. De tandwielen zagen er nog net niet uit als bij de vorige reactie.
Nu rijdt de laro perfect en zonder rook!

Groeten en succes, Ton.
Huub Pennings

Re: dieselpomp tandje verstellen????

Bericht door Huub Pennings »

Disco kopen en 300 of 200 tdi inbouwen, goedkoopste oplossing met beste resultaat. Heb je meteen ook stuurbekrachtiging, dubbele hoeveelheid vermogen aan de wielen en een lager verbruik (bij gelijk blijvende rijstijl)


Huub

(Die net weer op de weg is na een soortgelijke manouvre)
Plaats reactie