220.000 op een freelander diesel (di)

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Paul KampeerRover + SI + SI

220.000 op een freelander diesel (di)

Bericht door Paul KampeerRover + SI + SI »

Zag zojuist een interessante vraag over een km stand op een RR.
Ik vraag mij af wat jullie mening is over een freelander diesel met iets meer dan 200.000 op de klok.
Ben benieuwd.


groet, Paul
plaetje 88 -2.5d

Re: 220.000 op een freelander diesel (di)

Bericht door plaetje 88 -2.5d »

een goed onderhouden diesel gaat 500.000km mee en dan met een kleine revisie nog eens 300.000km

jo
www.jo-forster.nl
Camperchris

Re: 220.000 op een freelander diesel (di)

Bericht door Camperchris »

heb je er nog niet genoeg, Paul??

Ik kan weinig zinnigs zeggen over de Freelander, weet alleen dat het koelwatervolume wat onderbemeten is, waardoor bij een klein beetje verlies de kop al onvoldoende koeling krijgt en krom kan trekken. Oh, en de viscosekoppeling, die niet zo goed tegen verschillende diameters tussen de voor-en achterwielen kan, maar dat heeft beiden niets te maken met de km-stand..

gr, CamperChris
www.opwielen.nl
Dennis101

Re: 220.000 op een freelander diesel (di)

Bericht door Dennis101 »

In het expansievaatje gaat net zoveel koelvloeistof als bij de meeste andere modellen, wie die (geschatte) 1,5 liter ongezien kwijtraakt heeft niet regelmatig gecontroleerd.
Hetzelfde vaatje is vaak de oorzaak van koelvloeistofverlies, want onder de plastic ring met waarschuwingen blijken ze (bijna) altijd scheurtjes te vertonen. Voor dit vaatje is als vervanger een verbeterd model gekomen met moment begrenzde dop (kun je dus nooit te vast aandraaien).

Verschillende diameters tussen de voor en achterbanden is bij elke permanent 4 wiel aangedreven auto niet aan te bevelen, bij vervanging van een paar banden moeten ook de nieuwe banden aan de achterkant gemonteerd worden bij de Freelander. Dit staat overigens ook in het instructieboekje.

De hoge kilometerstand hoeft geen probleem te zijn, een vriend van mij heeft al meer als 300.000 km op de teller van zijn 2.0di en hij doet het nog prima zonder noemenswaardig olieverbruik.

Dennis B.
badair

Re: 220.000 op een freelander diesel (di)

Bericht door badair »

- multiriem spanner moet vervangenzijn
- viscokoppeling
- lekage achter dif. en ophanging.
- wat bochten draaien met maxmaal stuur uitslag, mag alleen wat moeilijker gaan lopen.
-speeling op de versnellings pook.

motor hoest bij vaak hoge toerentallen wat olie in het lucht systeem. kost alleen wat pk's, ja turbo???, maar de motor is zo goed als de monteur die hem onderhoud. wordt deze goed onderhouden dan loopt hij wel.

-onderhoudsboekje en of rekening
Paul KampeerRover + SI + SI

Re: 220.000 op een freelander diesel (di)

Bericht door Paul KampeerRover + SI + SI »

kan ik behalve aan de ongelijkmatige slijtage van de achterbanden t.o.v. de voorbanden, nog ergens anders aan merken dat de visco slijtage vertoond?

groet, Paul
Dennis101

Re: 220.000 op een freelander diesel (di)

Bericht door Dennis101 »

Het zgn. cuppen van de achterbanden is met name bij de vroegere modellen een normaal verschijnsel, vandaar dat er een bulletin is verschenen om de achterbanden elke 10.000km van links naar rechts te wisselen. Behalve overmatige slijtage beperkt dit de geluidsproductie van de achterbanden.
De latere modellen hebben hier door de gewijzigde overbrengingsverhouding tussen de voor en achteras minder last van.

De visco is te testen door de auto te zekeren tegen wegrollen (niet op de handrem), de auto in een versnelling te zetten (bij een automaat in P zetten) en 1 achterwiel vrij van de ondergrond te brengen. Het vrije achterwiel moet nu rond te draaien zijn, zij het met moeite. Als het achterwiel niet rond te draaien is of met schokken gaat dan is minimaal de visco defect.

Dennis B.
CamperChris

Re: 220.000 op een freelander diesel (di)

Bericht door CamperChris »

Je kunt een aankoopkeuring overwegen bij een landrover-specialist. mijn "vrienden" in Amersfoort (ik moet nodig eens aandelen kopen) hebben ook aardig wat ervaring met freelanders. Los van een keuring kunnen ze je mischien ook wel iets over slijtage aan de viscosekoppeling vertellen.

Zoek ook ff op het forum op de lrch-site, daar is laatst ook 't een en ander over de Freelander langs geweest.

gr, CamperChris
www.opwielen.nl
Plaats reactie