Vacuum V8i, hoeveel?

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
bas

Vacuum V8i, hoeveel?

Bericht door bas »

Wie kan me vertellen hoeveel onderdruk er in het plenum zou moeten zijn tijdens het starten met gesloten gasklep van een 3,9 V8i?

Bij mij is het 0.. vandaar dat hij niet wil starten...

Alle slangen etc. gecontroleerd, maar kan geen grote lekken vinden, weet iemand een goeie truuk? ik zat zelf te denken aan rook erin blazen en kijken waar het weer tevoorschijn komt..

Alvast bedankt!

Bas.
GeraRRCd

Re: Vacuum V8i, hoeveel?

Bericht door GeraRRCd »

Heb je achterin de plenum een extra luchtventiel (soort bypass) zitten voor stationairloop?
Die schijnt ook wel eens de geest te geven.
groet, Gerard
bas

Re: Vacuum V8i, hoeveel?

Bericht door bas »

Hoi Gerard,

Bedankt voor je reactie, ik heb inderdaad zo'n bypass airvalve of steppermotor of hoe zo'n ding ook genoemd wordt. Ik heb hem schoongemaakt met remmenreiniger en ingespoten met wd40, maar hem naderhand niet meer getest, dat zal ik morgen maar even doen.

groeten, Bas
bas

Re: Vacuum V8i, hoeveel?

Bericht door bas »

Even een update,

Die bypass klep hoort helemaal open te staan. Bij het uitzetten stuurt de ECU hem helemaal open, zodat hij bij de volgende keer starten vast open staat.. Pas als hij aanslaat (bij mij niet dus..) wordt hij in stappen teruggestuurd tot hij ca. 700 toeren stationair loopt.

overigens heeft hij ook nauwelijks vacuum als ik de bypassklep afsluit. ik zal maar beginnen het plenum te demonteren, alle aansluitingen en slangen controleren. misschien kom ik dan wel het e.e.a. tegen..

Groeten, Bas.
Plaats reactie