Hulp gevraagd...

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Dablo

Hulp gevraagd...

Bericht door Dablo »

Beste prikkers,

Bij deze wilde ik jullie allen vragen om advies vanuit jullie eigen ervaringen.
Ik ben nu alweer 4,5 jaar besmet met het LARO-virus en eindelijk kan ik serieus beginnen te denken over de aanschaf van een eigen Land....))
Ik moet daarvoor natuurlijk wel het één en ander op een rijtje hebben om te kunnen kijken of dit allemaal financiëel haalbaar is.

Ik wil een Defender 110 StationWagon 200 of 300Tdi. M'n budget is zo'n 10.000euros Ik ben geen ruige offroad ritten van plan, gewoon alledaags gebruik, roadbooks en vakanties.

Hebben jullie tips ivm de aanschaf?
Wat is belangrijk?

Het simpele jaarlijks onderhoud (filters, olie ed) wil ik zelf gaan leren doen. Is dat realistisch? En wat kost het onderhoud zo gemiddeld per jaar?

En nog een practische (rare) vraag.....hoe lossen jullie het parkeerprobleemje op...met zijn hoogte kunnen we niet in de standaard parkeergarages in de steden...valt dit mee in de praktijk?

Bij voorbaat dank voor de hulp prikkers

Dablo
Frank Munneke

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Frank Munneke »

hoi

Kwa budget moet je een heel eind komen, maar had je wel nagedacht over de wegenbelasting? als de plannen doorgaan moet je gewoon voor geel gaan betalen, dwz meer als 1500 euro.

groet Frank
Jan Willem de Winter

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Jan Willem de Winter »

huh waarom een Landrover om mee de stad in te gaan??? Ik heb er een gekocht om juist niet de stad in te gaan.

Klein onderhoud (filtertje, olie, e.d.) is denk best zelf te doen.
grootste kosten post is idd de wegenbelasting en ik denk ik de verzekering.
Wat heb je nu voor wagen ???

Van Peugeot punto naar een LR110 is een aardige aderlating.

Suk6 met je keuzen en ik hoop je binnenkort te mogen begroeten

JW SIII 109D
Dablo

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Dablo »

oeps vergeten te melden....ik ben wel Hollander (Z'meer) maar ik woon in Vlaanderen....dus die prijzen (verzekering en wegenbelasting) ga 'k hier navragen.

In ieder geval bedankt voor het mee denken hè )

Greetz
Dablo
Dablo

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Dablo »

Bijna goed
'k rij nu inderdaad een Peugeot....205...dus best wel een ommezwaai.
Natuurlijk weet ik dat deze twee uitersten niets met elkaar te maken hebben kwa kosten....maar ja 't is je hobby of niet hè....Als je modeltreintjes spaart (whatever) geef je daar ook geld aan uit toch....zo denk ik toch.

Waarom mee de stad in??? 't Zou onze enige wagen worden....vandaar...
Frank Munneke

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Frank Munneke »

Hoeveel km rijd je nu per jaar? en heb je de auto regelmatig nodig om lange stukken mee te rijden?

groet Frank
Dablo

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Dablo »

Nu...euhh zo'n 20.000 Km/jaar. Maar met de Def zou ik natuurlijk wel extra ritjes maken (roadbooks, etc).

Lange tochten....op familie bezoek en de roots terug vinden
Ja toch wel gemiddeld 2x per maand minstens 135km tot 230km enkele reis...

Waarom...ivm Diesel?

PS. zitten we allemaal in de baas z'n tijd of....
Dablo

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Dablo »

'k bedoel dus dat ik op zo'n weekend heen en terug rijd hè....sorry maar het is hier maandag (gisteren nationale vrije dag),....met de bijbehorende foutjes
gurbe90

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door gurbe90 »

Dablo, kosten in Belgie; wegenbelasting ongeveer 110 euro per jaar (Belgisch grijs), verzekering 500 euro per jaar. Je mag zijraampjes. In belgie lagen de prijzen iest lager, maar zullen in Nederland misschien ook wel zakken. Invoeren van een 2e hands auto in Belgie ( als hij niet te nieuw is) makkelijk en goedkoop.

Groeten, Marijke
dablo

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door dablo »

En weetje je ook toevallig de prijs van Belgisch geel haha ik bedoel de gewone....of mag je met een 110 StW zonder aanpassingen al met "grijs" rijden?

Invoeren is inderdaad super gemakkelijk; heb ik met dat ouwe lijkie (peugeot) ook gedaan...in tegenstelling tot alle indianenverhalen geen extra kosten, alleen een papierke van de douane à 10 eurocent en een keuring die dan het hele jaar geldig is (eigenlijk gewoon een APK).

Maar zouden ze hier niet goedkoper zijn dan in Nederland?
Frank Munneke

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Frank Munneke »

nou,

ik vrees dat als alles wat het kabinet wil doorgaat dat dan de prijs van alle landrovers en grijs kentekenauto´s in nederland behoorlijk zal zakken.

groet Frank
dablo

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door dablo »

Ja wie weet....maar dat zal misschien wel meevallen ook. In Frankrijk zijn ze ook al een tijdje aan het emmeren hierover. De burgemeester van Parijs wil zijn verbod net als in Nijmegen(?).

Lees ook mijn stukje hierover van zondag "verbod 4x4" t'is te veel om te herhalen

Dat zijn trouwens ook de reacties die je krijgt als je over Land Rover begint: "gebruik je dat hier dan" etc. erg vermoeiend.

Ik heb me laten vertellen dat ik nu voor ongeveer 10.000,- een Def 110 300Tdi uit '97 heb....maar dat moet ik nog checken hoor...

Hebben jullie trouwens ook nog 2e wagens (de zogenaamde boodschappenwagens) of alleen maar Laro's? En hoe bevalt dat?

Nogmaals....THANX
Jan Schober

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Jan Schober »

Ik rijd alleen maar lr, heb nog nooit parkeerproblemen gehad, maar ik moet zeggen dat je daar wel een beetje rekening mee houdt (een plaatsje voor een Smart zie je niet eens). Ik pas meestal precies in de parkeergarages (met auto dus)

een 200 TDI is de verbeterde 2,5 n/a 300 TDI is geheel vernieuwd. De 200 TDI schijnt iets eenvoudiger te zijn in het onderhoud.

10.000,- voor een 300 TDI uit 97 is wel netjes. de 200 TDI is wel een stukje goedkoper.

Onderhoud is prima zelf te doen, de kosten zijn nog al uiteenlopend, dit ligt helemaal aan de staat waarind de auto verkeert, en hoe er mee om word (werd) gegaan. Persoonlijk verwacht ik weinig problemen met een auto uit 97, dan zullend de kosten niet zo hoog oplopen, ik denk iets duurder als een peugeot (als je er dus net zo mee om gaat). De banden zijn duurder, meer olie te vervangen, de tandriem van de 200 TDI roept nog wel eens, (begint te piepen). maar dat zijn geen onoverkomelijk kosten.

Gewoon doen, en als ie niet bevalt verkoop je hem gewoon weer, want ze zijn behoorlijk waardevast. maar ik verwacht dat je een jaar later je 2e koopt.

Groeten Jan Schober
Landrover 127 "Futo Dut Wau"
Serie IIa 88 "Johnyboy"
dablo

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door dablo »

Dankje Jan

Hier heb ik wat aan!
Ik hoop echt dat het haalbaar is want het "jeukt" van binnen...

Weet iemand hoe dat precies zit met grijs kenteken voor een 110? Zijn ze standaard geschikt, of moet de achterbank eruit...?

Nog meer tips? msschn ivm met aankoop.....

Thnx
Dablo
Roald

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Roald »

een 200 TDI is de verbeterde 2,5 n/a 300 TDI is geheel vernieuwd. De 200 TDI schijnt iets eenvoudiger te zijn in het onderhoud.

Jan,
een 200 TDI is een nieuw ontwikkeld blok het lijkt totaal niet op een 2.5N/A of op de 2.5 TD omdat de Land Rover al bezig was een TDI te ontwikelen tentijde van de de 2.5NA maar dit project niet optijd klaar had hebben ze voorzolang maar een turbo op een 2.5NA geschroefd.

later toen de emissie eisen strenger werden zijn ze gekomen met de 300TDI dit is een verbeterde versie van de 200TDI maar nu met een elektronische "geregelde" inspuiting uiterlijk verschillen een 200 een 300 alleen op details.

roald
Jan Schober

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Jan Schober »

Ah, dank, maar een 200 TDI is dus wel makkelijker steutelbaar door de mechanische inspuiting?

Ik dacht dat de 200 TDI enkel wel geschikt was gemaakt voor een turbo in tegenstelling tot de 2,5 TD. weer iets geleerd.

hebben de 300 tdi en de td5 ook nog overeenkomsten? of is dit een totaal ander blok (uiteraard afgezien van de 5e cilinder)

Jan
Aad Koene

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Aad Koene »

De 200 en 300 Tdi blokken zijn doorontwikkelingen van de 2,5NA
De laatste 2,5NA blokken waren al zover doorontwikkeld dat ze om te bouwen zijn naar een 200Tdi.
Na de start van de 200Tdi is het blok verder verbeterd tot uiteindelijk de 300Tdi op de markt is gebracht.
De Td5 is een volledig nieuw blok, althans voor Land Rover.

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.clubs.nl];
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
gurbe90

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door gurbe90 »

Dablo, Belgisch grijs= achterbank eruit.

Ik rij met 2 zijruiten en een gewoon dak.
Marijke
roald

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door roald »

Jan,
de 200 en 300 zijn bijna gelijk de 300 heeft ook mechanische inspuiting
alleen zitter er een paar sensortjes op om de EGR te regelen (kan er zo af als het niet meer goed werkt)

de TD5 is een totaal nieuw ontwerp met pompverstuiver techniek

roald
Dablo

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door Dablo »

Dus....als ik het goed begrijp moet de gewone achterbank eruit (niet die laterale)...en de zijruiten achteraan ook dicht....dan krijg je toch eigenlijk gewoon een Hard Top?

Of begrijp ik je dan verkeerd misschien?

Mijn intentie is gewoon een Land waarin het gezinnetje past...dus voor 2 plaatsen en een achterbank....de laterale bankjes zijn bijzaak. Kan dit op grijs of moet ik dan gewoon de volle pond betalen?

Wat betreft die 200 en 300Tdi...'k zie wel wat er op mijn pad komt hè, ze zijn allebei erg betrouwbaar dus....

Bedankt!!!!!

Dablo
gurbe90

Re: Hulp gevraagd...

Bericht door gurbe90 »

Achterbank en toch lichte vracht kan alleen als je een vrij nieuwe, ik geloof vanaf 2001 landrover 110 hebt.

Kijk anders even op het Belgische forum, daar wordt dit regelmatig behandeld.

[www.lroc.be]

Marijke
Plaats reactie