ze hebben weer een stok gevonden

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Jan W

ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Jan W »

om de melkkoe met te meppen

[www.nu.nl]
Marc 90

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Marc 90 »

het wordt steeds gekker. stelletje malloten.
Rien (rag-rover)

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Rien (rag-rover) »

Tsja, het is maar hoe je het wil zien!, ik rijd zelf in een RR DSE, daarin zit een 2.5ltr. diesel, ook rijd ik een MB sprinter 312D, hierin zit een 2.9ltr. turbodiesel.
Welke zou nou meer verontreinigend zijn? en als ik niet meer met de RR de stad in mag ga ik met de Sprinter!
Volgens mij is mijn zicht rondom beter in de RR dan in de Sprinter, maar goed........

Rien
badair

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door badair »

als die groene types nu eens er voor zorgen dat je bijvoorbeeld biodiesel kan tanken hier in nederland, dan vervuilen aelf grote autos niet meer, probleem opgelost.
of moeten er meer parkeerplatsen komen voor eco-fietsen.


hippo
arjan van tiel

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door arjan van tiel »

zullen ze bij de parkeer garage onder het holland casino blij mee zijn.
is denk ik hun grootste inkomen mensen met suv,s en 4x4 oja en grotere en zwaardere duitse merken.

maar als ze dit door gaan voeren
ga ik met opzet bij iedere stap die ik zet met de wandel vierdaagse een scheetje laten

gr arjan
die bijna gaat denken dat die groene partijen aan bomen horen te hangen en niet achter bestuurs tafels.
Frank Korver

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Frank Korver »

Het probleem is mensen die dit roepen, zijn jaloers op het feit dat wij wel in deze auto's kunnen rijden en dan zij in hun opeltje de weg op moeten en vaak niet nadenken voordat zij iets zeggen.

grt Frank Korver
defenderik

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door defenderik »

Volgens mij is elke auto schadelijk voor fietsers en voetgangers, alleen als je er bij ons onder komt zit je niet gelijk klem.
Bryan4x2

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Bryan4x2 »

Werkelijk waar ronduit BELACHELIJK!! Waar moet dit naartoe?? Dalijk mag je niet eens meer met minicruisers rijden en moet je allemaal maar lekker op de fiets! Als dit zo door gaat moeten we maar met zn alle een eigen partij oprichen in de regeering en gewoon lekker andere oplossingen gaan zoeken zoals al die dikke mercedes sedans wegdoen.

Even een stelling: Welke wagens rijden vaak bij scholen en maken de meeste kilometers en luchtvervuiling:

A) Dikke leasebakken zoals Mercedes E Klasse, BMW 7 Serie, Audi A4 enz

SUV's en 4x4's zoals Land-rover Defender, Kia Sorento, Suzuki Grand Vitara, Toyota Landcruiser, Hyundai tucson enz.

Met alle kleine autotjes zoals de Kia Picanto, Suz. Alto, Opel Agila enz even niet meegerekend want die verbruiken niks, Is mijn keuze toch echt A!

Gr Bryan 4x2
Bryan4x2

Stelling

Bericht door Bryan4x2 »

ff de stelling apart nemen:

Even een stelling: Welke wagens rijden vaak bij scholen en maken de meeste kilometers en luchtvervuiling:

A) Dikke leasebakken zoals Mercedes E Klasse, BMW 7 Serie, Audi A4 enz

SUV's en 4x4's zoals Land-rover Defender, Kia Sorento, Suzuki Grand Vitara, Toyota Landcruiser, Hyundai tucson enz.

Met alle kleine autotjes zoals de Kia Picanto, Suz. Alto, Opel Agila enz even niet meegerekend want die verbruiken niks
Aad Koene

Vlag dekt de lading allang niet meer

Bericht door Aad Koene »

De maatregelen die men wil treffen en in het verleden getroffen hebben gaan helemaal niet meer over milieubesef en veiligheid.
Het zijn alleen maar niet-steekhoudende argumenten op kostenverhogingen door te voeren en aan prijsopdrijving te doen.

Een paar voorbeelden:
- een optimale verbranding wordt verkregen bij 2.500 toeren (dit is voor de meeste auto`s ongeveer 120 km/uur)
- de schoonste auto`s rijden op gas en worden het zwaarst belast
- groene stroom is duurder dan vervuilende stroom
- de meest vervuilende auto`s (die vaak ook nog het meeste verbruiken) zijn kleine stadsautootjes op benzine van 8 tot 15 jaar met een jaar kilometrage van 5.000/7.500 (die vind je juist bij scholen met chauffeuzes die niet kunnen rijden)
- Cobra (Europa`s grootste producent van A- en Bullbars) won in 2002 de Internationale veiligheidsprijs vanwege de verdelende druk van een Bullbar tov de eenzijdige druk van een bumper
- de minst vervuilende auto is er een die op kruissnelheid door kan rijden, waarom staan dan alle stoplichten dan zo afgesteld dat je voor elk stoplicht moet stoppen
- een optrekkende auto is het meest vervuilend, toch staan er dagelijks zo`n 100 á 200 kilometer file met niets anders dan optrekkende auto`s.
- na de ingebruikname van de A12 DenBosch/Eindhoven is de luchtvervuiling met 600% gedaald doordat er geen stoplichten meer stonden en het verkeer doorstroomd.

Zo zijn er nog bergen met voorbeelden te noemen waaruit blijkt dat het helemaal niet om het milieu en de veiligheid gaat maar puur om geldklopperij.

Nederland is ziek, erg ziek.
Nu is het nog wachten op de Hartaanval of Longontsteking die definitief het doek laat vallen.

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.clubs.nl];
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
Anton RumbleRover

Re: Stelling

Bericht door Anton RumbleRover »

Bryan,

Ik moet even niet denken aan al die goedkope huisvrouwen autootjes, die het vaak zonder grotebeurt, met kans op een APK, en bijna altijd op de choke rijdend, opweg naar school rijden.
Zou best categori C mogen zijn.

Ze moeten niet zo zeuren in denhaag. Kap de wegenbelasting, skip de BPM en verlaag de brandstof. Of terwijl sta groei niet in de weg.
Groei betekend investeren, en dat doe je het liefts in een nieuwere auto, die je dan aan hogere mulieu eisen laat voldoen.

Ach, wie luisterd er eigenlijk......

Anton
Bryan4x2

Re: Vlag dekt de lading allang niet meer

Bericht door Bryan4x2 »

Allemaal goede dingen waar je extra voor moet betalen, terwijl ze het willen verbeteren. Raar hoor! Maar bij die kleine stadsautotjes kan je onze laro ook rekenen want dat is eigelijk gewoon een 2e auto. Alleen die slecht chauffeur kan je weglaten .

Gr Bryan
Aad Koene

Re: Vlag dekt de lading allang niet meer

Bericht door Aad Koene »

Bryan,

ik vermoed dat bij 70% van de Laro bezitters dit het hoofdvervoermiddel is.
Zo ook bij ons.


Aad Koene
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.clubs.nl];
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
De Groene Schavuit

Re: Vlag dekt de lading allang niet meer

Bericht door De Groene Schavuit »

hoezo milieuvervuilend mijn laro is 18 jaar en is nog jong vergeleken met een heleboel andere laro's hier op het prikbord. laat er momenteel een andere motor inzetten die zelfs zuiniger is dan de vorige. dit is toch beter dan iedere 3 jaar een nieuwe wagen kopen. en bedenk wel dat zo'n (vaak geleasde) suv ook na 10 jaar helemaal op is en dan vrolijk gedumpt worden. nee geef mij dan maar een laro waarvan ik weet dat ik er over 10 jaar nog steeds inrij

gr Gheert
Bryan4x2

Re: Vlag dekt de lading allang niet meer

Bericht door Bryan4x2 »

En gelijk heb je! De laro van ons is dan wel 29 jaar en hij begint hier en daar wel wat op de raken (Roest, telkens problemen ed.) maar dat op raken is weer te herstellen. Bij onze vorige auto (die van voor de rio, niet de laro) was er al na 8 jaar roest en een hoop problemen dus waar ben je kwa onderhoud nou meer profijt van?

Gr Bryan
Jan Schober

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Jan Schober »

Ik zat laatst in een nieuwere VW golf, jee, wat scheuren die dingen heerlijk, ik vond mij zelf een gevaar op de weg. Ik had gewoon tijd om tussen de drempels weer hard op te trekken, en vervolgens net voor de drempel weer af te remmen. Ook de bochten waren geen enkel probleem, en kon je met een behoorlijke vaart nemen.

Daar waar ik met een golf 40 door smalle straatjes rijd, rijd ik met een landrover stapvoets.

Jan Schober
peter 109D

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door peter 109D »

dus toch maar met z`n allen verhuizen ????
naar mooiere oorden
peter109D
Ploertje

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Ploertje »

Ja Jan,

Onze buren hebben het er nog over, over die maniak die zo met die golf door de buurt scheurde......

Irene
Marc

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Marc »

Tja,.....

... dan mogen stadsbussen, trams en vrachtwagens dus helemaal niet meer ???

De zin ontgaat me weer compleet :-~

Marc
leo

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door leo »

Zo langzamerhand begin ik het gevoel te krijgen dat de muur niet afgebroken is maar verplaatst is naar de duinen en dat wij er nu achter wonen.Ongelooflijk....dit moet een vrij land voorstellen.....Je mag niet eens meer kiezen in welke auto je wilt rijden....

Ik zit veel op de weg in mijn Larootje en het valt mij op dat de meest vreemde capriolen uitgehaald worden in bedrijfsbusjes.....Auto's die wat gewicht betreft niet veel onder doen voor terreinauto's.....Maar ja ...die zijn vaak weer eigendom van bedrijven
en het bedrijfsleven schijnt heilig te zijn in dit land
Jan Schober

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Jan Schober »

Irene,

nee, dat was een oudje, ik heb ook in een nieuwe gezeten (nou ja, 2000 of zo)

Jan
MtheG

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door MtheG »

Persoonlijk verbaas ik me iedere keer weer aan de willekeur van dergelijke maatregelen.
Een goede regel is op alle autos van toepassing.

Ze gebruiken twee argumenten om het te rechtvaardigen.
1. milleu
2. Veiligheid

Milleu

Mijn RR 200tdi verbruikt 1 op 12 dus dan moet je ook alle autos die 1 op 12 of slechter gaan verbieden en dat zijn er nogal wat ! (heb je wel meteen het file probleem opgelost).

Veiligheid.

Als mijn RR zo gevaarlijk is door de massa van het voertuig en ze ook de kleine Suzuki in dat rijtje scharen die 1100 Kilo weegt moet dus ook ALLE autos van dat gewicht en meer verbieden.

Dit riekt toch heel er naar " some animals are more egual then other animals ".

Verder vind ik het ronduit bizar dat ze in den Haag het liever hebben dat beide partijen in een ongeval er verkreukeld uit komen.
Ja het geeft mij een veilig gevoel dat ik in een auto rij die tegen een stoot kan zover ik weet is de veligheid van je auto een heel groot verkoop argument en nu is de slogan "Samen uit , Samen dood"

Om nog een stap verder op het argument veilighied door tegaan vraag ik me toch nog wat anders af.
Ik weet dat het wat riskant is om te vragen en het is niet de bedoeling iemand te kwetsen of op zere wonden te staan maar ik kan niet anders dan vragen.

Hoeveel van ons allemaal hebben in hun 4x4 geschiedenis kinderen bij scholen omver gereden?
Edward Donkers

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Edward Donkers »

Huh, bedrijfsleven heilig? Hebben we het over Nederland?
Jan W

Wat zij kunnen, kunnen wij ook...

Bericht door Jan W »

Ik zat eens te denken.....

Die mafketels in Den Haag en andere lokale bestuurders hebben zeer weinig te doen en verzinnen de meest grote onzin (althans heel vaak)

Bijv de grijskenteken regel.
Wij (althans vele) komen in actie om de maatregelen teniet te doen, of minstens af te zwakken.
Het zal er op neer komen dat er een compromis gevonden gaat worden wat ons eigenaren zeer zeker geld zal gaan kosten. Okay minder dan de eerste opzet maar meer dan het huidige.

Dit is telkenmale het geval. Ze roepen de "Burgerij" moet € 100, 00 meer gaan betalen voor dit en dat. Wij bleren dat het niet eerlijk is en mogen dus € 50,00 meer gaan betalen. En dan zeggen ze nog doodleuk. JA maar wij hebben water bij de wijn gedaan en dus moeten jullie ons zien als toffe gasten die alles doen om NL leefbaar te houden. Ja mijn Hol.....


IK Stel dus voor...... Maar dan moet eigenlijk iedereen meedoen (en dat is nu juist de moeilijkheid en daar gokken zij op) .

Vanaf volgend jaar betalen wij (massaal) nog maar een kwart van de wegen belasting........ Zij gaan lopen bleren dat dat niet eerlijk is enzo....... En dan betalen we uiteindelijk maar de helft......... Dan zijn WIJ de TOFFE GASTEN



Zo koffie is op ik ga weer centjes verdienen

JW
Bryan4x2

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Bryan4x2 »

áls we dan toch gaan verhuizen verhuizen we naar een land met veel mooie terreinen, en waar landrovers geaccepteerd worden en waar hel heerlijk warm is zodat je naast laro rijden ook nog lekker op het strand kan gaan liggen, of rijden...
Martin Merts

Re: ze hebben weer een stok gevonden

Bericht door Martin Merts »

Sorry, ik heb nog geen kindertjes bij school plat gereden.
Ik krijg dagelijks de kans, ik woon namelijk tegenover een school.
Dat is inderdaad wel gevaarlijk al die huismoeders in van die kleine rokende, rammelende gammele opgevoerde boodschappen karretjes die de kids komen brengen. Daar moet je voor oppassen, die rijden je zo plat, parkeren spontaan midden op de weg en doen erg vreemde dingen.
Ik ga maar sparen voor een vouwfiets oid want als de regering hun zin krijgt mag ik dan niet meer bij mijn huis mijn auto parkeren en moet die een aantal straten verder staan. Waarschijnlijk jat ik een huismoedermobiel (die staan hier regelmatig midden op de weg et draaiende motor terwijl moeders de kids aan het zoeken is) om die paar straten te rijden, en dat mag best want dat is in het belang van onze aller veiligheid.

Martin
De Groene Schavuit

Re: Wat zij kunnen, kunnen wij ook...

Bericht door De Groene Schavuit »

strak plan hier ben ik wel voor te vinden

gr Gheert
defenderik

Re: Wat zij kunnen, kunnen wij ook...

Bericht door defenderik »

Ik kom beroepsmatig geregeld bij aanrijding, en in mijn loopbaan ben ik nog nooit een landrover tegengekomen maar wel meermaals bedrijfsbusjes en grote leasevolvo's die kleine autootjes aan snot rijden.
Mischien moeten we in nederland allemaal maar in een smart gaan rijden.
Marc 90

Re: Wat zij kunnen, kunnen wij ook...

Bericht door Marc 90 »

Ik rij voor de zaak een frod transit, die 1 op 7 diesel rijd, 3300 kg weegt en rij dagelijks langs scholen op. Ik ga morgen een bakfiets aan mijn baas vragen.

Als een terreinwagen te zwaar en te vervuilend is, wat zijn de bedrijfsbussen dan wel niet! En dan het milieu als argument. Altijd maar de kleintjes pakken en de grootverbruikers maar met rust laten.

Ik ruim voor mijn werk regelmatig aangereden lichtmasten op. En nog NOOIT is dat gebeurt door een 4wd.

Gegroet een bijzonder boze marc, want Groen Links heeft het voorstel in nijmegen er door heen gedrukt.
Henk T

Re: Wat zij kunnen, kunnen wij ook...

Bericht door Henk T »

Ik denk dat ik maar een Hummer ga kopen en ga verhuizen naar Nijmegen.
En dan die l.l van groen links platrijden, want parkeren mag niet dus ik moet wel blijven rijden.

Henk,

Ps ik blijf toch maar in Almere met de LW 88
Gerard

Re: Wat zij kunnen, kunnen wij ook...

Bericht door Gerard »

Marc 90 schreef:
>
> Gegroet een bijzonder boze marc, want Groen Links heeft het
> voorstel in nijmegen er door heen gedrukt.

Voor wagens groter dan 500 x 190 en een Defender 130 is 495 x 180 ...
Sinds wanneer zitten wij er mee dat Emiel Ratelband uit het centrum van Nijmegen wordt geweerd? ... :-)
Aad Koene

Re: Wat zij kunnen, kunnen wij ook...

Bericht door Aad Koene »

Daar zit op zich waarschijnlijk niemand mee.

Maar waar het om gaat is de enorme betutteling die in Nederland woekerd als onkruid, waar we notabene ook nog zelf voor mogen opdraaien.

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.clubs.nl];
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
Plaats reactie