banden advies

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Tom MWL

banden advies

Bericht door Tom MWL »

Hoi allemaal,

Mij zijn nieuwe banden aangeboden van het merk Cooper en het betreft het type 'Discoverer Radial STT'
dit zijn mudterrain banden.
de maat is 245-75-16 en ze zouden per stuk 115 euro incl. moeten kosten.Ze moeten op 7 inch velgen komen.
Is de prijs ok of te duur en zijn dit goeie banden? in het terrein lijken ze me wel goed maar hoe lopen ze op de weg en is de levensduur ok?
wie heeft er ervaring mee...
Ik weet wel dat BF goodrich MT banden erg goed zijn maar die kan ik volgens mij nergens kopen voor dat geld en ik wil niet meer uitgeven en ook geen gebruikte banden.
Misschien dat iemand van jullie ook andere nieuwe en betaalbare MT banden weet van die maat zo tussen groningen/emmen
Ik hoor het graag.

groet, tom
Jan Aart

Re: banden advies

Bericht door Jan Aart »

Bel eens met Simon van Elephant off road , Oosterend (friesland)

tel. 0515-33 12 50

www.elephantoffroad.nl
Serious IIa

Re: banden advies

Bericht door Serious IIa »

Neem een setje General Grabbers Mud of een setje Kumho Mud deze zijn relatief goedkoop en prijskwaliteit prima! En probeer het eens bij Kuil banden ((even melden zonder btw en bon ed scheelt nogal ) Kuil banden Engelbert (groningen)

Cheers bowy
Eric Brinkman

Re: banden advies

Bericht door Eric Brinkman »

Prijs is niet geheel verkeerd, in het terrijn gaan ze wel goed,op de weg maken ze nogal wat lawaai( in mijn geval veel meer als een bredere goodyear mtr ) op de weg moet je er rekening mee houden dat het een 90 % terreinband is.

Voor als nog dit is gebaseerd op mijn ervaring

Succes Eric Brinkman Die de coopers ooit eens verkocht heeft aan Bowy
Foxhunters Anton

Re: banden advies

Bericht door Foxhunters Anton »

ik heb goede ervaring met die band.
geen lawaai, prima in het terrein, Wel vind ik de slijtage groot. (nog maar een mm of 5 tot 6 over na zo'n 60.000 kilometer, (is dat veel?)
Wel heb ik grote problemen om de band bij lage spanning op de velg te houden (discovelg). Monteren van een binnenband, of de band verlijmen aan de velg zou een optie zijn. Ik vind de stevigheid van de wangen redelijk. na diverse stevige ritten door rotsachtige omgeving nog geen insnijdingen. Helaas laatst wel een band stuk gereden op een verstopte grindtegen. Maar dit had ook met een veel te lage bandenspanning te maken.
De prijs was indertijd ook voor mij doorslaggevend om voor cooper te kiezen.
het blijkt dat schoppen wil helpen, ik wilde na drie maanden bij mijn setje van vier een reserve band kopen, bleken ze op dat moment weer een actie op BFG banden te hebben.

Hendry van Vliet heeft nog wel is een partij BFG voor redelijke prijs.

Anton
Serious IIa

Re: banden advies

Bericht door Serious IIa »

En daar rijdt Moddergoose sindsdien prima op rond, uiteindelijk is dat toen gekochte setje 33's een tijdje op mijn landrover beland en daareen paar maandjes op rond gereden. Maar inmiddels al op mijn 8ste setje banden oid durf wel te beweren dat ik weet waar ik over praat

Cheers Bowy
Disco

Re: banden advies

Bericht door Disco »

Ik heb er welliswaar st onder maar ik heb wel ondervonden dat je twee weken moet wachten als je er een verrot rijd.
Ik vind ze te zacht(met name op de wangen)
Ze hebben weinig rolgeluid
Bij mijn verhoogde Disco geven ze zeker geen extra stabiliteit
Ik heb er binnenbanden in met name bij 4X4 bedrijven iets normaals,alleen een normale banden boer gruweld hiervan
245/75/R16 past niet zonder aanpassingen onder een Disco

<img src="[sc.groups.msn.com] & Big Spender<img src="[sc.groups.msn.com];

Groeten

Theo Kaufmann
the-dude

Re: banden advies

Bericht door the-dude »

7 inch velgen?
Das kleiner dan me swiffer en die zijn al klein.
Toevallig iets vergeten

Groet,
Martijn
[landrover.mine.nu]
Tom MWL

Re: bedankt voor de tips!

Bericht door Tom MWL »

Jongens bedankt voor de vele bruikbare tips.
Dat met die zachte wangen van de cooper band vind ik dan weer niet zo goed aan die band...Ik ga eens bij de aangegeven bedrijven informeren.
en martijn,ik doelde inderdaad op 7 inch velgbreedte en niet 7 inch diameter ;-) meer wat voor onder een autoped.
De banden moeten onder een disco 1 als terreinsetje.er zitten nu ook 245-75-16's onder van bfg-all terrain en die kunnen er probleemloos zitten.
groet, tom
Plaats reactie