knipperlicht schakelaar lw

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
musketier

knipperlicht schakelaar lw

Bericht door musketier »

dacht ik even snel een piepertje te zetten aan de knipperlichtschakelaar aan de plus draad die daar van af gaat en naar het lampje in het dashbord gaat. schroef ik het klepje los, verwacht een in draad, twee uitdraden voor de lampen en 1 uitdraad voor het lampje, zie ik zo'n berg draden dat ik het klepje maar weer snel dicht heb gemaakt.
Wie weet welke draad ik moet pakken om een piepertje aan te sluiten, want ik vergeet telkens de knipperlichten uit te zetten.


musketier
Aad Koene

Re: knipperlicht schakelaar lw

Bericht door Aad Koene »

Musketier,

het makkelijkste is de draad van het controlelampje nemen, dit is er maar één.

Aad Koene,
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.clubs.nl];
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
musketier

Re: knipperlicht schakelaar lw

Bericht door musketier »

dat weet ik, maar als ik het gewone licht aan heb, lijkt het net of het kontrole lampje heel zwakjes brand, dus ergen loopt daar een lekstroom naar toe, en als ik daar mijn piepertje op zou zetten, zou deze continu afgaan, omdat dit piepertje enkele mili amperes verbruikt bij een spanning tussen 2 en 30 volt. vandaar dat ik dus ook nog eens wou kijken waar de lekstroom vandaan komt, en beginnen bij de schakelaar.
Frans

Re: knipperlicht schakelaar lw

Bericht door Frans »

Lekstroom is hoogstwaarschijnlijk een slechte massa ergens achter het dashbord.

Frans Bonnes
Yuri

Re: knipperlicht schakelaar lw

Bericht door Yuri »

nee hoor, geen massaaprobleem. dat is normaal bij deze antieke clignoteurs.
ik heb het ooit gemeten; de ruststroom van je richtingaanwijzer circuit is ongeveer 40mA. je kan idd in het donker het lampje zien gloeien.

succes,

Yuri
SIII 109D
X

Re: knipperlicht schakelaar lw

Bericht door X »

Yuri.

Leg mij dat eens uit.
Als de richtingaanwijzer uit staat gebruikt hij toch ook geen stroom, hoe kan het dan dat er toch stroom vloeit.
Volgens mij moet er dan ergens toch kontaktgemaakt worden.
Of denk ik nu onlogisch.

Frans Bonnes
Yuri

Re: knipperlicht schakelaar lw

Bericht door Yuri »

als je je hoofdschakelaar voorzichtig aan zet hoor je achter je dash het/een relais in je clignoteur opkomen. het ding staan dus idd niet echt uit als hij niets doet.
bij de minder complexe schakelingen; civiele series en moderne (electronische) clignoteurs loopt idd GEEN stroom omdat er simpelweg geen verbinding is als je geen richting aangeeft. op een 24V mil clignoteur zit bv ook een continue plus en een massa draad aangesloten.

deze mil 24V dingen schijnen monsterlijk duur te zijn. als die van mij de geest geeft ga ik er een moderne electronische inzetten natuurlijk met wat aanpaswerk.
maar ja, ik heb zelf al een nieuwe draadboom gemaakt dus dit is gewoon een kleine modificatie. :-)

grtz,

Yuri
SIII 109D
Plaats reactie