waar of niet waar?

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
misha90

waar of niet waar?

Bericht door misha90 »

Ok, ik reed zojuist in mijn LaRo en was me weer aan het bedenken wat er nog allemaal moest gebeuren. Ik vroeg me het volgende af;

De vorige eigenaar van mij 90 was het principe van 'uitlijnen' onbekend met als resultaat twee schuin afgesleten voorbanden. Ik heb toen de (nog wel goede) achterwielen met de voorwielen verwisseld en de auto opnieuw laten uitlijnen.

De schuin afgesleten banden liggen nu dus achter. Ik vroeg me af of deze banden na verloop van tijd weer een recht(er) loopvlak zouden krijgen doordat de druk op het gedeelte van de band waar het meest profiel op zit groter is en dat de band daar dan harder zou kunnen slijten. (mooie zin he!)

Denk ik nu klink klare onzin of niet?! Het is niet zo dat ik de banden zo lang wil houden, maar het is gewoon iets dat ik me afvraag..

ik ben benieuwd naar de reacties..

gr Misha90
Noël

Re: waar of niet waar?

Bericht door Noël »

Ik heb hetzelfde probleem als jij, heb namelijk van een vriend 4 Mud-banden gekregen waarvan er een schuin is afgesleten (andere 3 zijn goed) Ik wilde deze ook achter leggen. Volgens mij wordt hij vanzelf weer recht, maar ik weet niet of het goed is voor je wiellagers en dergelijke. (Als mijn band weer recht is hij wel kaal )
arjan van tiel

Re: waar of niet waar?

Bericht door arjan van tiel »

en als je hem hard genoeg oppompt komt het profiel ook nog terug.


nee ik denk niet dat een band recht word van stil liggen.
het profiel dat is weggesleten is echt weg en komt niet terug.

groetjes arjan
999 stukjes SIII 109 1980 benzine
Noel

Re: waar of niet waar?

Bericht door Noel »

Hij wordt ook niet recht van stilliggen nee , maar als je wielen goed zijn uitgelijnd dan zou hij weer recht moeten slijten als het ware.
Jan F.

Re: waar of niet waar?

Bericht door Jan F. »

Volgens mij waar, alleen houd je geen profiel meer over.

Groet, Jan F.
arjan van tiel

Re: waar of niet waar?

Bericht door arjan van tiel »

en ik denk dat de band een rond loopvlak krijgt
door de druk die op de band komt zal toch ook de versletten kant weer de weg raken.

je kunt iets langer met je schuin afgelopen banden doen maar goede banden worden het nooit

groetjes arjan
999 stukjes SIII 109 1980
Plaats reactie