bouten achteras/remplaat

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
ro koster

bouten achteras/remplaat

Bericht door ro koster »

Hoi Allemaal,

Kan ik de 6 bouten van mijn serie III 88' achteras/remplaat vervangen door bouten en moeren met een sterkte van 8.8 ? Zo nee, welke sterkte moeten ze dan hebben?

Die originele bouten heb ik jaren geleden (bij het begin van mijn restauratie) vervangen door 8.8 maar het heeft nooit echt lekker gezeten in mijn hoofd. Nu ik bijna klaar ben en aan het rijden kan slaan wil ik het toch nog even zeker weten.

Graag antwoord. Hartstikke bedankt alvast.

Groet Ro.
Erik750SF

Re: bouten achteras/remplaat

Bericht door Erik750SF »

Met de treksterkte zit het wel snor maar de diameter klopt niet helemaal dus kun je de plaat een klein beetje verdraaien tijdens het remmen, lijkt me onwaarschijnlijk maar toch

Denk dat je de originele bouten zo kunt halen dus....


Groet Erik
109 6-cil '79
4d5ditc.jpg --> mod_embed_images_loadimage('f72efa13664e8a25313ab4342ddf96cd', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi9.tinypic.com%2F4d5ditc.jpg', 'http://i9.tinypic.com/4d5ditc.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi9.tinypic.com%2F4d5ditc.jpg', '', 6338939, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Aad Koene

Re: bouten achteras/remplaat

Bericht door Aad Koene »

Ro,

daar horen 9/16 bouten in.
M8 is net een maatje te klein.

Aad Koene

<img src="[sit.photos.orange.fr];

LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell"
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
LR101 Forward Control Ambulance (V8 inside) "Knorretje"

<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen
Leer van de fouten van een ander, je wordt nooit oud genoeg om ze zelf allemaal te maken</b>
Gert

Re: bouten achteras/remplaat

Bericht door Gert »

Een normale bout mag voor zover ik heb begrepen niet gebruikt worden voor dwarskrachten. De functie van een bout komt voor uit de krachten die door het aandraaien in de lengterichting gaan. Deze krachten klemmen twee of meerdere onderdelen tegen elkaar, waardoor er een klemkracht optreed. Dat een onderdeel vast zit, komt dus voort uit het feit dat ze tegen elkáár vast zitten en niet dat de bout op zichzelf vedraaiing tegen gaat.
Overigens is er altijd een bepaalde passing toegepast, waardoor het gat groter is dan de as. Je hebt natuurlijk krappe (klem) passingen en ruimere passingen.

Groeten,

Gert
ro koster

Re: bouten achteras/remplaat

Bericht door ro koster »

Bedankt voor jullie antwoord.

Ik ga originele bouten halen.

Groeten Ro.
arthur verhalle

Re: bouten achteras/remplaat

Bericht door arthur verhalle »

Aad,

de vraag was of de STERKTE van de bouten klopte. Dus niet M8, maar klasse 8.8.



Arthur
Plaats reactie