uitlaat series2a

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
stijn

uitlaat series2a

Bericht door stijn »

hallo prikkers.

Ik zit met het volgende probleempje.
Ik heb gisteren de nieuwe gereviseerde diesel motor en versnellingsbak geplaatst op mijn series 2a chassis.(ombouw van benzine naar diesel) Het gaat om een series 3 blok met het 3 gatsspruitstuk naar beneden. Nu past de eerste uitlaatpijp van series 3 niet omdat er in mijn chassis geen gat zit waar deze doorheen moet.
Zijn er uitlaatbochten die wel op dit spruitstuk passen en ook op het 2a chassis?
In de boeken zie ik het niet staan. Er zijn vast wel meer mensen die een series 3 motor in een 2a hebben gehangen hoe hebben jullie dit gedaan?
En als dit er inderdaad niet is wat is dan het beste?

- uitlaat zelf aan gaan passen .
- extra gat maken in chassis net als bij series 3.
- ander spruitstuk en de uitlaat door de wing laten lopen.

Ik heb al moeten slijpen in het chassis omdat ik het koppelings gedeelte van mijn series 2a versnellingsbak heb vervangen door dat van een series 3 .Deze paste 'niet meer op het chassis omdat de slave tegen de rand van het chassis aankwam.

groeten,
Stijn
"die vast nog wel voor meer verrassingen komt te staan "
Aad Koene

Re: uitlaat series2a

Bericht door Aad Koene »

Stijn,

dat je een hoekje van de plaat van de crossmember onder de bak weg moet slijpen klopt, dat je gaten in je chassis moet maken voor de uitlaat klopt niet.
De uitlaat loopt overal vrij langs het chassis.
Een benzine en diesel uitlaat zijn identiek met uitzonder van het eerste rechte stuk, dit is bij een dieseluitlaat 5 cm korter.

Aad Koene

<img src="[sit.photos.orange.fr];

LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell"
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
LR101 Forward Control Ambulance (V8 inside) "Knorretje"

<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen
Leer van de fouten van een ander, je wordt nooit oud genoeg om ze zelf allemaal te maken</b>
Bram109

Re: uitlaat series2a

Bericht door Bram109 »

Aad,

Net andersom, een bezine is 5 cm korter. Dit omdat het uitlaatspruitstuk lager uitkomt.

't is nog vroeg..


Groetjes Bram
stijn

Re: uitlaat series2a

Bericht door stijn »

Hoi Aad

Betekend dit dat ik de benzine uitlaatbocht wel kan gebruiken?Of gaat dit niet passen omdat hij 5 cm korter is.

Het extra gat maken leek mij een optie omdat ik denk dat de uitlaat i.p.v. onder het chassis, door het chassis gaat en dit minder kwestbaar is. En als ik een nieuwe uitlaat moet deze makkelijk te krijgen is.

groeten,
Stijn
Aad Koene

Re: uitlaat series2a

Bericht door Aad Koene »

Bram,

je hebt gelijk.

Aad Koene

<img src="[sit.photos.orange.fr];

LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell"
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
LR101 Forward Control Ambulance (V8 inside) "Knorretje"

<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen
Leer van de fouten van een ander, je wordt nooit oud genoeg om ze zelf allemaal te maken</b>
88Serie123

Re: uitlaat series2a

Bericht door 88Serie123 »

Stijn,

De uitlaat van een diesel SIIA en vroege SIII is anders dan van een late SIII. De vroege uitlaat gaat naar opzij door het scherm en dan voor de voetenbak van het schutbord langs onder de auto. Het is vergelijkbaar met de uitlaat van de 6 cylinder 109.

Heb je een 88 of een 109?

Bij een 88 zit er veel verschil in uitlaten. De benzine versie is voor SIIA en SIII gelijk. Bij de diesel heb je zij uitlaat of naar onderen (gewijzigd in 1974). Beide systemen bestaan uit 3 delen, Het deel van de knalpot is gelijk. Het middenstuk en de voorpijp zijn anders.

De voorpijp van een late diesel is ook anders dan die van een benzine voorpijp. Het midden stuk is voor de late diesel en benzine gelijk. De knalpot is voor alle modellen gelijk.

Voor de verschillen kan je het beste even naar de Paddock site. Daar staan afbeeldingen de verschillende series uitlaten.

Ik heb zelf een vroeg SIII diesel, waarvan de uitlaat ook een zijuitgang heeft. Daar ik dit verhaal niet wist, heb ik hem vervangen voor een late diesel uitlaat. Ik heb inmiddels de spullen om het origineel weer op te bouwen.

Je hoeft in ieder geval niet aan je chassis te slijpen. Beide systemen zouden moeten passen.

Groet,

Adriaan
stijn

Re: uitlaat series2a

Bericht door stijn »

Hoi Adriaan,

Bedankt voor je uitgebreide verhaal.
Ik heb een 109 2a stw met een late series3 2.25 dieselmotor.
De benzine voorpijp is inderdaad 5 cm te kort.
ik zie nog steeds alleen maar pijpen met zij ( 4 gats) aansluiting die onder door lopen. Voor de late diesels pijpen zit er de knik in zodat hij langs de versnellings gaat.

Groeten,
Stijn
88Serie123

Re: uitlaat series2a

Bericht door 88Serie123 »

Hoi Stijn,

Klopt. De voorpijp van een late diesel is anders dan van een benzine. Je hebt wel een brug of smeerput nodig om hem te monteren. Je kan de uitlaat niet zo onder de auto krijgen. Daarvoor is de ruimte onder de auto en de grond te klein om hem erdoor te kunnen steken.

De late diesel voorpijp is volgens mij 3 bouts en de vroege zijuitlaat is vierbouts. Ze staan wel bij Paddock in het rijtje van uitlaten.

Groet,

Adriaan
Plaats reactie