hogedrukreinigen van de motor

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Hans de Ruiter

hogedrukreinigen van de motor

Bericht door Hans de Ruiter »

Heeft iemand hier ervaring met het hogedrukreiningen van de motor? Ben net op de Maasvlakte wezen spelen en ga zo even de lokale wasstraat de doodschrik bezorgen door ettelijke kilo's modder achter te laten. De vorige keer dat ik daar was hadden ze ook een stand voor het reinigen van de motor.
Wat ik me afvroeg was of daar dan speciaal spul inzit? En of het kwaad kan om je motor zo nat te maken? En of je dan de motor moet laten draaien of juist niet? Het gaat trouwens om een 2.5 TD blok.

Met groet, Hans
Da Bart

Re: hogedrukreinigen van de motor

Bericht door Da Bart »

Ik spuit hem gewoon af terwijk ie draaid. Met een diesel zou je niet teveel problemen verwachten. Realiseer je wel dat er soms wel 80 bar uit zo'n spuit komt, genoeg om rubbers en lak enzo te beschadigen als je niet oppast.

Succes, Da Bart SIIa diesel
Jan Schober

Re: hogedrukreinigen van de motor

Bericht door Jan Schober »

beetje hogedruk reiniger is 200 bar, kan wel maar moet je wel goed gericht spuiten, dus niet op de electrisch delen, want terwijl je denkt alles schoon te maken spuit je wel je dinamo en lagers vol met zand

Jan schober
<img src="[www.home.zonnet.nl];
Serious IIa

Re: hogedrukreinigen van de motor

Bericht door Serious IIa »

Hoi Jan,

Bij de wasstraat staat hij (helaas) alleen 99 van de 100 keer op 60 a 100 bar afgesteld om te voorkomen van allerlei gezeik van mensen die stickers van hun auto afblazen

Dus gewoon blok schoonspuiten al draaiend..... Lukt bij mij altijd (niet op het luchtfilter spuiten!) En als je toch bezig bent haal even de tuinslang door de binnenzijde en zet hem in de gaten van je chassis balken........ (dan spoel je het zand/zout uit de binnenzijde

Groetjes Bowy
Hans de Ruiter

Re: hogedrukreinigen van de motor

Bericht door Hans de Ruiter »

Nog even nagevraagd bij de garage. Schoonspuiten kan inderdaad geen kwaad zolang je bij de electrische delen wegblijft. De motor hoeft daarbij niet te draaien, beter van niet zelfs volgens de monteur.
Misschien maar eens doen dan, hou ik m'n pootjes ook wat schoner als ik eens onder de motorkap moet zijn.

Met groet, Hans
Plaats reactie