Draad sensor 200TDI??

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Tinus

Draad sensor 200TDI??

Bericht door Tinus »

Wat voor draad zit er op de temperatuursensor van een 200TDI?
Is dat toevallig 1/4 X 18 NPTF?
En is er verschil tussen 200TDI Defender en Disco qua temp. sensor

Tinus
Puffino

Re: Draad sensor 200TDI??

Bericht door Puffino »

mail camperchris even.

of zoek effe op dit onderwerp. "draad sensor 200 tdi"

Sander Lelieveld



"Snorkel" - 110 ex-Mariniers 1989 2.5D n/a
<a href="[snorkel.runde.nl]; target="_blank"><img src="[snorkel.runde.nl];
Meer over de tuff van puff op: <a href="[snorkel.runde.nl]; target="_blank">[snorkel.runde.nl];

<img src="[www.puffino.nl];

- "Proven technology" zei de optimist. "Verouderde techniek" zei de pessimist. -

- Prikkersforum: EEN persoon stelt een vraag, VELEN krijgen een antwoord. -
Scratch

Re: Draad sensor 200TDI??

Bericht door Scratch »

Ik heb toen de sensor vervangen door die van een defender, toen de temperatuur nog aan de hoge kant bleef, heb ik tussen motor en chassis nog een extra aarde draad getrokken en toen was de temperatuur meter goed.


gr eric
Tinus

Re: Draad sensor 200TDI??

Bericht door Tinus »

Ik hoef allee de draadmaat te weten welke in het 200TDI blok zit, dan kan ik van VDO de juiste sensor bestellen.

Tinus
Scratch

Re: Draad sensor 200TDI??

Bericht door Scratch »

Tinus,

Kun je die niet op meten dan !? wil ik anders wel voor je doen morgen op mijn werk
Maar ik heb toen die van de TD er in gedraaid (die overgens uit een 2,5b kwam)
Lijkt me dus allemaal hetzelfde


gr eric

<img src=http://homepage.mac.com/igolka/Turtle61/images/LandRover/turtle61.gif> Scratch
[www.getaway.fotopic.net]
Tinus

Re: Draad sensor 200TDI??

Bericht door Tinus »

2,5Na (had ik eerst) is wezenlijk anders en past niet in de 200TDI die van een 200TDI is een hele fijne draad, en die van een 2,5NA is grover.
Ik heb ook een VDO meter 40-120 graden, daar zit een sensor bij met iets wat op 1/4 gasdraad lijkt of M14 kort. Helaas heb ik niet zoveel kaas van verschillende soorten draad gegeten, en ook niet zo'n handig meetding waar je het mee kan meten. Dus ....... als iemand weet welke draad er op een sensor voor een 200TDI zit kan ik een nieuwe sensor voor die VDO meter bestellen ( www.mecs.nl )


Bvd,

Tinus
Aad Koene

Re: Draad sensor 200TDI??

Bericht door Aad Koene »

Tinus,

ik heb geen draadmeter dus kan je daar niet verder in helpen.
Als je de originele meter van de 2,5N/A gebruikt en de sensor van de 200Tdi staat de wijzer net voorbij het witte vlak bij 82 graden.

Aad Koene

<img src="[sit.photos.orange.fr];

LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell"
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
LR101 Forward Control Ambulance (V8 inside) "Knorretje"

<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen
Leer van de fouten van een ander, je wordt nooit oud genoeg om ze zelf allemaal te maken</b>
Tinus

Re: Draad sensor 200TDI??

Bericht door Tinus »

Aad,

Bij mij stond de meter helemaal rechts in de hoek, op aanraden van Steven (Loesje) heb ik er een potmeter tussengezet en die afgesteld op 214 Ohm.
Nu wetrkt de meter wel, alleen is het bereik nu van laag tot ongeveer de helft van de aanwijzing. Wat de juiste waarde is is dus gokwerk, je hebt alleen een grove indicatie. Misschien dat de sensor van een Disco 200TDI toch weer verschilt van een Defender 200TDI.

Tinus
Paul KampeerRover + SI

Re: Draad sensor 200TDI??

Bericht door Paul KampeerRover + SI »

sensoren van 200 disco en 200 def zijn verschillend.
Ik heb van alles geprobeerd en kwam tot de conclusie dat het plaatsen van een losse "mechanische"temp. meter d.m.v. een sensor het makkelijkst is. Ik heb daartoe de sensor en meter uit mijn serie I "geleend " 53 jaar oud en werkt prima!

gr. Paul
CamperChris

Re: Draad sensor 200TDI??

Bericht door CamperChris »

Het is geen NTPF, TInus, dacht ik altans.

De draad is veel fijner, iets van 1mm per gang. Bovendien is het een tapse draad. Ik ben er indertijd uitgebreid in gedoken, en heb een universele meter van Equus, met sensor gekocht. een passende adaptor was helaas niet leverbaar. Daarom heb ik in de oude sensor bij een machinefabriek laten doorboren en er een draad, ik meen M8 in laten draaien, dat kwam ongeveer overeen met de standaard sensor, beiden van messing, dus die snijden wel in. functioneerd allemaal perfect!



gr, CamperChris
<img src="[www.opwielen.nl] src="[www.mijnalbum.nl] src="[www.mijnalbum.nl];
www.opwielen.nl <u>chris.zijnalbums.nl</u>
Plaats reactie