achteras vraagje

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Rangie

achteras vraagje

Bericht door Rangie »

Kan ik, een diff en (achter) steekassen van een 94er Disco (24 spline) zonder problemen in een achteras van een 90er RRC plaatsen?
Ik weet dat bij de vooras de asstompen ook anders zijn, maar is dat bij de achteras ook zo?
De achteras van de Disco is doorgerot op het diffhuis, en heb nu een achteras van een RRC helemaal gestraald en gespoten, nu heb ik ook nog 2 nieuwe as-stompen van een 90er RRC liggen en wil deze ook graag monteren, de Disco heeft nl al 267000 kms gelopen. Maar ja, dan moet dat wel 1 op 1 passen

groeten Rangie
Jeroen RRC V8 The Boss

Re: achteras vraagje

Bericht door Jeroen RRC V8 The Boss »

hoi Ron
hier kan ik je helaas niet mee helpen,
en ik ben blijkbaar niet de enige.
word een gevalletje" trail and error" ben ik bang.
heb je zaterdag wat te doen , wil dan het blok uit de disco halen. hoor nog wel.
geen lichamelijke klachten gehad na die klap ,ik niet gelukkig.
groetjes Jeroen
Bowy

Re: achteras vraagje

Bericht door Bowy »

Past niet in een 89-er RR. Misschien in een 90-er net wel (weet niet of die anders zijn). Maar ik verwacht van niet. Heeft te maken met de binnendiameter van de stub axle. Maar disco as moet niet moeilijk te vinden zijn toch?

Zaterdag blokje trekken jeroen? Al bij Henk geinformeerd of we de koets er even met een heftruck af mogen prikken?

Cheers Bowy
Hendrik Blue-Box

Re: achteras vraagje

Bericht door Hendrik Blue-Box »

De binnen diameter van de naaf is aangepast (vergroot) toen men is overgestapt op de 24 splines steekassen. Ik verwacht dus niet dat je door dat naafgat een dikkere steekas naar binnen kan schuiven.

Een complete achteras van een Disco 300Tdi (24 splines) is niet echt kostbaar.

Met groet,
Hendrik “Blue-Box”
www.swane.nl

<img src="[www.swane.nl];
Rangie

Re: achteras vraagje

Bericht door Rangie »

officieel is de RRC van 91, ik zie/merk het vrijdag wel dan ga ik de as wisselen.
Zaterdag wordt dus vrijdagavond Jeroen, Ben om 1700 uur bij je. en nee geen klachten overgehouden van de klap (gelukkig)
Groeten Ron
Bowy

Re: achteras vraagje

Bericht door Bowy »

Ik kom ook nog wel effe buurten vrijdag. Moet met serious zijn uitlaat aan de slag.....

Cu then!
Plaats reactie