hevige trilling

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Jan Schober

hevige trilling

Bericht door Jan Schober »

dag mensen,

Ik heb het volgende probleem: wanneer er geen kracht op de aandrijf-as naar de achter-as staat, (dus wanneer het motortoerental precies gelijk is aan het as-toerental zonder dat deze vermogen levert) begint deze behoorlijk te resoneren, zo erg zelfs dat ik hem tijdelijk verwijderd heb tot ik de oorzaak heb gevonden.
Het is een lr 88 2a met een 109 heavy duty achteras met ingekorte aandrijfas. de aandrijfas is goed gebalanceerd, kruisjes zijn goed en ook het differentieel leek goed (heb alleen lagers gecontroleerd) de speling die overal in zit lijkt naar landrovermaatstaven heel normaal.
hoorde van iemand dat de afstand van de bak tot de as te kort zou kunnen zijn, maar volgens mij wordt dit ombouwpricipe vaker toegepast.

Heeft iemand dit zelfde probleem (opgelost) of weet iemand wat er met dit trillende rovertje aan de hand is. ik hoop er iets aan te kunnen doen want met een 2x4 landrover kom je niet ver.

zie ook (weet niet voor hoelang): 15jaar_15.jpg --> mod_embed_images_loadimage('f4212674fcd80076107659ce1785a36f', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.lrch.nl%2Fimages%2F15jaar_15.jpg', 'http://www.lrch.nl/images/15jaar_15.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.lrch.nl%2Fimages%2F15jaar_15.jpg', '', 6063904, 600, 600, 'Loading image ...', false);

alvast bedankt, Groeten Jan Schober
Dennis101

Re: hevige trilling

Bericht door Dennis101 »

Jan,

Ik neem aan dat je dit probleem hebt sinds de 109 achteras erin zit.
Het geluid, en de trilling, en vooral het moment waarop je dit hoort doet mij sterk denken aan de 101 rumble, alle 101's (dus ook die van mij) met de standaard cardan assen hebben hier last van.
Het is het gevolg van de korte aandrijfassen, en de daardoor grotere hoek die de kruisstukken moeten overbruggen.
Waarschijnlijk zal je er nooit helemaal vanaf komen, maar als de lagervoorspanning van de uitgaande as vd versnellingsbak juist is afgesteld, en de lagervoorspanning van het differentieel ook klopt, wordt het wel een stuk minder.
Houdt wel de kruisstukken constant in de gaten, ze slijten door de grote hoek veel sneller als gebruikelijk.

Dennis B.
3sbaars

Re: hevige trilling

Bericht door 3sbaars »

Hé, wat een pittig Rovertje zeg !!!
Wat is het er voor één?? Een 74" ?? Hij lijkt zo klein!

Grt,
3s.

<img src="[www.iltje.nl];

[www.moddersfinest.tk]
Jan Schober

Re: hevige trilling

Bericht door Jan Schober »

Klein maar fijn (zonder trilling)

kleinrovertje.jpg --> mod_embed_images_loadimage('1870930a1a0be43fb33016ecfa87ac86', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.home.zonnet.nl%2Fkamer31%2FFotos%2Fkleinrovertje.jpg', 'http://www.home.zonnet.nl/kamer31/Fotos/kleinrovertje.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.home.zonnet.nl%2Fkamer31%2FFotos%2Fkleinrovertje.jpg', '', 6063907, 600, 600, 'Loading image ...', false);
koen geerts

Re: hevige trilling

Bericht door koen geerts »

hey jan,
hoe is ie er mee?
kun je die foto`s nog effe doorsturen,

mzzl koen
Jan Schober

Re: hevige trilling

Bericht door Jan Schober »

dag,
op je rechtermuisknop drukken boven de foto en dan "afbeelding opslaan als" kiezen. als je tenminste een billgates computer hebt, anders weet ik het ook niet.

<img src="[www.home.zonnet.nl];

Groeten Jan
Plaats reactie