TIC vs Bearmach

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
misha

TIC vs Bearmach

Bericht door misha »

ola,

Ben even opzoek naar wat ervaringen van paraboolveren. Ik weet dat er al veel over geschreven is maar ik ben eigenlijk wel benieuwd naar een echt vergelijk.

Ik heb net een 109 stawag gekocht en daar moeten de bladveren van vervangen worden, dat worden dus paraboolveren. Ik heb natuurlijk al wat rondgekeken en gevraagd maar ben ook wel bnieuwd naar wat ervaringen. Aangezien er nogal wat prijsverschil zit tussen parabolen van bearmach en TIC. Waar zit hem dat verschil in? Is het echt het comfort of vooral de qualiteit?

Verder dan toch nog maar een keer de meest gestelde vraag bij een 109.... 3 of 4 bladen achter? Hier op het prikbord lees ik toch vaak dat word gekozen voor 4 terwijl ik bij verschillende bedrijven toch hoor dat 3 de beste optie is?

Natuurlijk ligt dat ook aan het gebruik, maar ik ben niet van plan om de auto iedere keer tot de nok toe vol te laden..

alvast bedankt voor de reacties, gr Misha
Donk

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door Donk »

hoi,
zelf heb ik bearmach, maar dave, waar ik vaak mee samen rijd heeft tic.
de bearmach zijn toch iets stugger als de tic, ze zijn ook van een betere kwalteit, het grootste voordeel van de tic veren lijkt mij dat bij de 4 blads het 4e blad pas later meedoet, dus als ie verder ingeveert is.
als je budget het toelaat ga dan toch voor de tic, je koopt ze maar 1 keer, dus de ietwat hogere investering ben je zo vergeten....
hiermee wil ik niet zeggen dat de bearmach niet voldoen aan de gemiddelde eisen, en voor mij zijn ze goed genoeg, maar als je echt veel wil gaan rijden koop dan tic puur voor nog iets beter comfort en langere levensduur.
vergeet ook niet dat je andere dempers nodig hebt, de parabolen hebben n.l. een langere veerweg.

grtz hans <img src="[image2.frappr.com];
polar bear

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door polar bear »

Ik heb ooit iemand horen zeggen dat de oude vering van TIC hetzelfde is als de huidige Bearmach (zelfde producent). TIC heeft om kwaliteitsredenen gekozen voor een andere producent. Dat lijkt mij een makkelijke keuze toch?
Overigens sta ik niet garant voor bovengenoemde bewering, maar mischien kan iemand dit bevestigen?
alain

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door alain »

ik zou ervan TIC kopen, ze zijn echt de max.
Wij hebben er onder onze light weight staan en het verschil is dag en nacht. je kan er half met op de baan rijden en de andere helft op de berm en je voelt zo goed als geen verschil.
Je kan ook sneller door bochten gaan (sommige personenwagens volgen niet) omdat de wielen zo goed op de baan plakken, enkel de carrosserie kantelt.
In het terrein geeft het ook voordelen, je staat iets hoger en de veeruitslag is enorm.

Qua service en garantie is het ook de max. Wij hebben eens 1 keertje gehad dat het oog van de paraboolveer was afgescheurd (iets te extreem terrein gereden of productie fout???), wij hebben er zonder boe of baa een nieuwe voor gekregen. Als we het nog eens voor hadden kregen we er 4 nieuwe.

Ik zo u persoonlijk iets meer uitgeven en er ineens deftige hebben, wij hebben er al gehoord die er van rocky mountain (kan dit??) hebben en ze waren er toch niet zo tevreden van.

greetz Alain
Gerard

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door Gerard »

Dat laatste moet ik toch wel weerleggen.
Ik rij nu ruim een jaar met Rocky Mountains onder m'n 88 en ook pittig terrein en ben er zeer tevreden over.
Als ik ze vergelijk met de TIC's onder de 88 van m'n LR-maatje dan heb ik wat meer wieluitslag en ze 'lijken' me wat robuuster.
Ik hoor wel goede verhalen over service van TIC, maar ik denk dat dat bij Rega ook wel goed zit ...

Gerard

Land Rover Names Register

<img src="[www.gerardlist.com]; border="0">
alain

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door alain »

dat is wat die gast mij heeft verteld, als hij het vergelijk maakte
wilberth

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door wilberth »

Ik hoor zoveel goeds over de service van TIC dat ik me af begin te vragen waarom die goede service zo vaak nodig is

Groet, Wilberth
van nature achterdochtig en ik ga dus niet beweren dat TIC per definitie de meerprijs waard is.

Je moet wel even nadenken over het "nut" van dat losse 4e blad. Dit houdt nl. in dat je veren soepeler zijn tot dit blad mee begint te doen Heel prettig als je ook vaak met een lege wagen op de weg bent.
Echter hoor ik ook verhalen van mensen die extreem terrein rijden en dan problemen hebben met het losse blad dat zich ingraaft bij kuilen en bulten.
Frank B

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door Frank B »

Gewoon uit interesse en om vergelijken wat makkelijker te maken (ooit zal ik ook eens nieuwe veren moeten) wat kost:
- TIC
- Bearmach
- Rocky Mountain
- is er nog meer?

Frank B
<a href="[www.sowatch.nl];

<a href="[www.sowatch.nl] src="[www.sowatch.nl];
alain

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door alain »

wat bedoel je eigenlijk met losse blaren???

Bij onze parabolen zit het 3de en het 2de blad een soort verhoging maar het derde blad heeft ook de ronding van de rest van de bladen.
In het terrein nog NOOIT problemen mee gehad alleen maar voordelen (er zijn veel defenders achter gebleven in het terrein ;-) )
P&amp;O109V8+RR

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

hahaa, nu komen we op gevoelig terrein dat zijn boude beweringen alain. ik ben eerlijk gezegd ook wel benieuwd naar de werkelijke verschillen tussen

series standaard
series op paraboolveren en
defenders (standaard denk ik?!)

wie heeft er wel eens zoiets meegmaakt als wat alain beschrijft?

groet
peter
P&amp;O109V8+RR

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

je hebt 'm gekocht!!! proficiat! wanneer kunnen we 'm komen bewonderen?

gr.
peter
misha

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door misha »

heej peter!

yep, ben binnenkort weer laro rijder, RHD 109 stawag uit 74 (eerst ff alles in orde maken dus!) als alles goed is staat hij volgende week bij Rud.

gr misha
laurens bakx

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door laurens bakx »

Even naar beneden scrollen tot update parabool veren.

Nog wat extra informatie.

[megamannen.web-log.nl]

Groeten Laurens
alain

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door alain »

de enen persoon dat dit al heeft meegemaakt reed toen met een defender V8 4.0l (helaas is deze verongelukt :-( )
de andere keren waren het op roadbooks, terreinen (Rilland).
het geen wat je altijd bij blijft is hoe ze eerst kijken wanneer je het gaat proberen (van wat komt daar weer aan) en als je er dan op rijd/door rijdt en zij rijden vast (druipen ze af met hun staart tussen de benen), eeerrrriiiggg leuk.

op van die slechte zand weggetjes met van die smerige putten kunnen we zo hard gaan dat zelfs de nieuwe patrols en al die andere niet volgen ;-)
Serious IIa

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door Serious IIa »

Heb wel eens een 90 zich volledig vast zien rijden op de plek waar ik net lachend doorheen kwam. Daarna 1,5 uur bezig geweest met weer lostrekken 90 (had zelfs ook nog lockers) alleen de eigenaar was wel een &#@* eersteklas. Was afgelopen jaar in Heerde met de LRCH dus lopen hier zeker 10 getuigen rond

<b>Cheers Bowy</b>

<A HREF="[www.seriousIIa.tk"><img] src="[members.lycos.nl];
Stumpertje S III 2,25 D

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door Stumpertje S III 2,25 D »

ik weet eigenlijk niet beter dat dat een serie blijft rijden waar een Def/Disco/Range zich ingraaft










nee hoor, toevallig wel een paar aardige ervaringen maar ik denk dat het zo situatie-afhankelijk is dat het merk veren maar een heel klein deel van het verschil veroorzaakt. Ik zie veel meer in banden en - spanning + rijstijl van de bestuurder.

Marco
P&amp;O109V8+RR

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

dat kan een aantal smokkelaars bevestigen inderdaad, allemaal op dezelfde dag in dezelfde plas

gr.
peter
Robbert

Re: TIC vs Bearmach

Bericht door Robbert »

Chris perfect uit de UK ik heb ze zelf gekocht daar en ik ben er heel erg tevreden over. Wel met polybushes en procom stikstof dempers. Prijzen moet je even bekijken op het internet. Wordt steeds leuker als de euro blijft stijgen.

M.vr.gr.

Robbert van der Biezen
Orange Queen 109" stawag 2.8d 6cyl
Plaats reactie