Schokbrekers s88

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
mksIII

Schokbrekers s88

Bericht door mksIII »

Ik wil andere schokbrekers proberen omdat mijn 88sIII nog steeds veel stuitert ondanks de paraboolveren.

Staat een schokbreker onder spanning? Of kan ik hem er zonder speciale voorzorgmaatregelen afschroeven (kunnen de wielen blijven zitten? Moet ie iets gelift worden met een krik?).

Tevens lees ik in een mailing van januari dat het mogelijk is om even zonder schokbrekers te rijden (ging over een 110). Is dat bij een series ook zo? Ik begrijp dat het weggedrag wat minder voorspelbaar wordt, maar ik wil vooral geen schade aan mn auto.

gr Mischa<img src=http://images.fotopic.net/?id=27910735 heigt=200>
RoadRocket

Re: Schokbrekers s88

Bericht door RoadRocket »

heb je de originele dempers nog samen met je parabolen zitten? voor zover ik heb begrepen dienen die ook vervangen te worden door passende exemplaren....daarbuiten hoor ik vaker dat ook parabolen nog 'in moeten lopen', dus als ze er net onder zitten kan het alleen maar beter worden..

ik heb de dempers er ooit afgehaald om de rubbers te vervangen, ik heb daarvoor wel de hoek waar ik mee bezig was omhoog gezet en het wiel verwijderd zodat ik er beter bij kon....die schokbreker staat verder dus niet onder spanning....

robert
RoadRocket

Re: Schokbrekers s88

Bericht door RoadRocket »

zo'n verhaal dus: <a href="[prikarchief.prikpagina.nl];
Hans Lrovy

Re: Schokbrekers s88

Bericht door Hans Lrovy »

zonder schokbrekers rijden kan echt niet, moet je alleen naar kijken in Laurel en Hardy films.
Ik zie het nooit iemand doen omdat het waarschijnlijk een zootje word maar bij een Rolls Royce worden de bladveren geheel ingevet en met een hoes voorzien.
88Cees

Re: Schokbrekers s88

Bericht door 88Cees »

Ik rijd ook op parabolen (Britisch Springs) en heb ze destijds gemonteerd met nieuwe orginele schokbrekers.
Ik heb geen problemen en de veerweg is best ruim zonder asvangers.
Dat warm worden heb ik in het begin ook vervolgt maar is bij mij nvt misschien als je woestijn rallys rijd. ;-)
Ze zitten er nu 3 jaar onder en er lekt r nog en één.
Dat de veren een tijd nodig hebben om zich te "zetten" kan ik beamen, hij staat nu niet meer zo overdreven hoog en is soepeler.
Wat je bij een 88 goed moet onthouden is dat het altijd een beetje en stuiterbak blijft door zijn korte wielbasis een 109 rijd confortabeler.
Je mag altijd is in de mijn rijden.
Gr cees
mksIII

Re: Schokbrekers s88

Bericht door mksIII »

Ben jij de cees uit Tilburg? Zo ja, altijd leuk om een prikker en zijn hobby te ontmoeten.

Wat ik bijv graag eens zou proberen is "even" de schokbrekers van een ander eronder zetten om te kijken of het verschil maakt.

De parabolen zitten er al minimaal drie jaar onder, ik weet niet of de schokbrekers vervangen zijn met het plaatsen van de parabolen.

gr Mischa
88Cees

Re: Schokbrekers s88

Bericht door 88Cees »

Oeps, nee ik ben Cees uit Weert (L).
Gr cees.
Plaats reactie