Onderstel galvaniseren

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Gert-Jan

Onderstel galvaniseren

Bericht door Gert-Jan »

Kent iemand een bedrijf wat evt in staat is om demontage te doen van een LR110, onderstel galvaniseren en weer opbouwen? Geen idee of dit in Nederland kan en al helemaal geen idee over de kosten.

Tips? Ik hoor het graag.

groet,
Gert-Jan
Hans RRC V8 '76 'Abe'

Re: Onderstel galvaniseren

Bericht door Hans RRC V8 '76 'Abe' »

Vreugdenhil in Rozenburg heeft dat eens voor ons gedaan. Let wel: het kost een smak geld!

Met groet, Hans
Puffino

Re: Onderstel galvaniseren

Bericht door Puffino »

Het kompleet af en weer opbouwen kost veeeel tijd, en is dus duur. Gewoon, omdat mensen veel geld kosten.

Wat je zelf kunt, en dat zouik meenemen in je overweging, is mooi meegenomen, je kunt dan echt alles eens goed schoonmaken en beschermend in de lak zetten. Schutbord bijvoorbeeld... En zo nog wel meer, het chassis is niet het enige dat roest aan de onderkant.

Sander Lelieveld



"Snorkel" - 110 ex-Mariniers 1989 2.5D n/a
<a href="[snorkel.runde.nl]; target="_blank"><img src="[snorkel.runde.nl];
Meer over de tuff van puff op: <a href="[snorkel.runde.nl]; target="_blank">[snorkel.runde.nl];



"Proven technology" zei de optimist. "Verouderde techniek" zei de pessimist.
Niet meer zo Lightweight

Re: Onderstel galvaniseren

Bericht door Niet meer zo Lightweight »

Het galvaniseren van een bestaand chassis is sterk af te raden. Er zijn veel plaatsen waar plaatdelen dubbel zijn en die niet helemaal zijn doorgelast. Daar gaan tijdens de voorbehandeling wel chemicaliën zitten die er niet meer volledig uitgespoeld worden. Vervolgens is het niet mogelijk om op die plaatsen een beschermende galvanische laag te krijgen. Na verloop van tijd zal het chassis op de bekende plaatsen gewoon weer gaan roesten, het duurt misschien iets langer.

Er is ook geen enkel bedrijf dat garantie geeft op de galvanische laag aangebracht op een bestaand en gebruikt chassis.

Er is overigens op dit forum al veel geschreven over dit onderwerp, doe eens een zoekopdracht.

Kees
Gert-Jan

Re: Onderstel galvaniseren

Bericht door Gert-Jan »

Dank voor de tips! Misschien dan toch maar zelf hobbyen, schoonmaken, beschermlaag, etc.

groet,
Gert-Jan
Plaats reactie