Nieuw motorblok uit England

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Vincent

Nieuw motorblok uit England

Bericht door Vincent »

Weet iemand of het makkelijk is om een motor blok uit England te halen en zo ja is dit zondermeer toegestaan om deze in een belastingvrije 109 te plaatsen.

Ik overweeg om een montego diesel in te gaan bouwen, echter. in Nederland zo'n blok vinden is nogal een probleem. In England gooien ze je echter dood met deze motoren en vaak ook nog voor een erg aantrekkelijke prijs. Kortom een weekendje GB waard.

Zijn er mensen die deze ombouw gedaan hebben en hier meer info en fotomateriaal van hebben.
Hermen Vlothuizen

Re: Nieuw motorblok uit England

Bericht door Hermen Vlothuizen »

Heb je deze thread gelezen? Zie:
[www.prikpagina.nl]

Op het daar genoemde forum vind je erg veel info over deze conversie.

Hermen
arthur verhalle

Re: Nieuw motorblok uit England

Bericht door arthur verhalle »

Heb net een nieuw blok (300tdi) besteld in engeland en verwacht eigenlijk geen problemen.

Arthur
Menno

Re: Nieuw motorblok uit England

Bericht door Menno »

Ik heb een goed tweedehands blok in engeland laten inbouwen na waterslag in mijn 2.25 diesel. Geen enkel probleem, maar was dan ook hetzelfde type motor. 400 pond kostte motor. Ik kan je douglas motors in Coventry aanraden, hebben hartstikke goed werk geleverd en zijn hele eerlijke mensen.
Niels

Re: Nieuw motorblok uit England

Bericht door Niels »

Waarom zou dat problemen opleveren?
Ik ben een keer met 1 motorblok en versnellingsbak in de kofferbak naar huis getuft (Austin Healey Sprite), een keer met een motorblok in een aanhanger (Triumph GT6) en nog een keer met 3 motorblokken (Mini) in de kofferbak. Kraait geen haan naar.....
Conversie is ook geen probleem. Zolang je maar bij het zelfde aantal cilinders blijft en niet overboord gaat qua vermogen.
Vergis je overigens niet in zo'n conversie. Zoiets valt altijd tegen qua tijd omdat er van alles aangepast moet worden. Maar goed, dat is iets wat je zelf in overweging moet nemen.

Groet,

Niels

<img src=http://images.fotopic.net/y4nrit.jpg height=160><img src=http://images.fotopic.net/y4nri0.jpg height=160>

Beecy, 109 Series III Hardtop 6-cilinder.
[nielsgerrits.fotopic.net]

BEWARE: everything you prik can and will be used against you.
Disco

Re: Nieuw motorblok uit England

Bericht door Disco »

Smb bouwde deze toch in?
vermogen rond de 80 pk(vergelijkbaar met de 2,5turbo),ijzer sterk en makkelijk inbouwbaar zonder aanpassingen op een serie bak
Pasring weet ik niet

de regeltjes van de RDW moet je goed nalezen, maar volgens mij levert het geen problemen

Theo
Plaats reactie