Ombouw RHD naar LHD

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
A3

Ombouw RHD naar LHD

Bericht door A3 »

Oke, er zijn voorstanders en niet zulke voorstanders van deze ingreep. Wil het echter toch gaan doen. Ben al tegen het eerste probleem aangelopen. Het hulpstuurhuis moet van rechts naar links. Er zit echter bij De Engel geen uitsparing en bevestigingslippen links op/in de voorste balk. Dacht altijd dat er standaard twee gaten in zaten. Kan ik zelf een gat met de juiste diameter boren en de twee bevestigingen er op lassen? Wie heeft hiervoor een tip?
MaartenB

Re: Ombouw RHD naar LHD

Bericht door MaartenB »


Lijkt mij te doen. Je moet alleen ook een buis inlassen ter versteviging.
Dit zit in het huidige gat ook zo.
Voordat dat je echt aan de ombouw gaat beginnen zou ik een paar dagen van te voren een aantal malen flink wat kruipolie rondom het hulpstuurhuis spuiten. Die dingen willen nog wel eens vastgerot zitten in deze bewuste buis.
Succes.

Greetz, Maarten
Hermen Vlothuizen

Re: Ombouw RHD naar LHD

Bericht door Hermen Vlothuizen »

Ik las eens een artikel van iemand die de hele voorbalk eruit sleep en hem er 180 graden gedraaid weer inlaste.

Hermen
Dennis101

Re: Ombouw RHD naar LHD

Bericht door Dennis101 »

Dan komt het gat voor de krukas poelie toch op de verkeerde plaats te zitten?

Dennis B.
Rob

Re: Ombouw RHD naar LHD

Bericht door Rob »

je kunt er een nieuwe balk inlassen, dan één voor linksgestuurd.

Rob
Niels

Re: Ombouw RHD naar LHD

Bericht door Niels »

Da's nog niet zo'n gek idee. Is denk ik wel de snelste oplossing maar kost 83 Euro.
Op zich moet een gat maken ook te doen zijn. Moet je alleen wel even een stuk buis met de goede diameter zien te vinden.... A3, als jij er aan gaat beginnen, wil je die diameter dan eens meten?

Het is me trouwens ook nog steeds niet duidelijk welke auto's het wel en welke niet hebben. Mijn Beecy heeft hem ook alleen rechts (dus ik moet er t.z.t. ook een oplossing voor hebben), de Engel heeft hem alleen rechts, Roos van Arjan en Inge heeft hem alleen links en Bluetop van Arnoud heeft hem links en rechts. Zijn het dan toch alleen de militaire varsies die echt makkelijk om te bouwen zijn?

Groet,

Niels

<img src="[images.fotopic.net];

Beecy, 109 Series III Hardtop 6-cilinder.
[nielsgerrits.fotopic.net]
Rumble

Re: Ombouw RHD naar LHD

Bericht door Rumble »

LW chassis heeft hem rechts en links.
Mijn lw chassis komt over een paar weken vrij, dus als er belang bij dat voorbalkje is hoor ik het wel.

Anton
Momenteel fietser

Re: Ombouw RHD naar LHD

Bericht door Momenteel fietser »

Mijn militaire S3 heeft hem ook links en rechts. Militaire bakken hebben zo zijn voordelen zoals een demontablele chassisbalk en volledeg radio ontstoord. Handig als je communicatie apparatuur aan boord wil hebben (Zoals een bakkie.)
Er zitten dus onsturingsfilters op de dynamo de knipperlichtinstalatie en alle metalen delen zijn geaard met litze draad. Dit is bij een diesel. Een vriend van mij heeft civiele 88 en dat is niet om aan te horen als je een radioverbinding met hem hebt. Je hoort het janken van dynamo en de ontsteking keihard overal dooheen. Het overstemt af en toe zelfs het gesprek. Er is van alles geprobeerd met koop- en zelfbouwfilters. Maar het is er niet uit te krijgen.

Nadelen weet ik eigenlijk niet .

Arnold.

<img src="[www.mijnalbum.nl];
janzzen

Re: Ombouw RHD naar LHD

Bericht door janzzen »

hahaha, zit ik effe niet op te letten en stel 10 topics verderop dezelfde vraag :-)

wat gaat het mooi worden op de weg:-)

janzzen
Plaats reactie