Lier plaatsen

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
defenderik

Lier plaatsen

Bericht door defenderik »

Ik heb een warn lier gekocht, en nu wil ik ook een massaschakelaar plaatsen in de kabel naar de lier toe, kan ik deze nu het beste plaatsen in de + of in - kabel.
Hebben jullie verder nog aansluittips.
Alvast bedankt
Frank RRV8 Eend merc 220D'73

Re: Lier plaatsen

Bericht door Frank RRV8 Eend merc 220D'73 »

In de +, de min werkt niet, die trekt hij anders via chassis.
maar de meningen zijn verdeeld over die schakelaars, ze willen wel stuk. Zorg voor dikke kabels 50 mm2

groet Frank
Marco D90

Re: Lier plaatsen

Bericht door Marco D90 »

Ik heb hetzelfde vraagstuk gehad, en na overleg met mensen die verstand hebben van dat soort dingen (bedankt Victor en Dennis101) een hoofdschakelaar in de + kabel gezet.
Dit omdat je anders wel sluiting kunt krijgen omdat er ook massa via het chassis getrokken kan worden en het dus beter is de + af te sluiten :-)

Voor de massa heb ik wel een een kabel van de lier naar de - van de accu getrokken.

De 50 mm2 kabels (heb je wel nodig) kun je het beste hale bij een landbouwmechanisatie bedrijf.

Ik betaalde maar 8 euro per meter voor flexibele 50 mm2 kabel met een rubberen wand.

groeten Marco D90
Roald

Re: Lier plaatsen

Bericht door Roald »

Waarom wil je die schakelaar plaatsen ??
en pas dat die schakelaar op zn sloffen >400amp aan kan anders benadeel je alleen je lier vervomogen.
ik zet meestal alleen een veiligheids schakelaar in de "-" van de schakelaar dit werkt perfect
erik 109 ex-def

Re: Lier plaatsen+nog wat

Bericht door erik 109 ex-def »

Ik ga er binnenkort ook een plaatsen,de lier die ik gekocht heb , had een uitgebrandde motor.Is er iets dat gedaan kan worden om dit te voorkomen?De relais-kast en afstandbediening zaten er bij,maar ik kan geen zekering o.i.d. ontdekken.

alvast bedankt!
Roald

Re: Lier plaatsen+nog wat

Bericht door Roald »

zekering zit er standaard niet tussen
Jan Schober

Re: Lier plaatsen+nog wat

Bericht door Jan Schober »

het beste wat je kunt doen, is naar je oren luisteren, en de tijd nemen, als de lier het erg zwaar heeft. (bv. snatch block er tussen)
zo'n motor brandt meestal door, door een te zware belasting.
Victor Rutten

Re: Lier plaatsen

Bericht door Victor Rutten »

De beste oplossing is een schakelaar in beide aansluitingen.

De massaschakelaar in de - kabel zorgt ervoor dat je hele auto spanningsloos gemaakt kan worden.

Als extra beveiliging is een hoofdschakelaar in de + kabel naar de lier mijns inziens noodzakelijk, o.a. om de volgende redenen.

De spanningsvoerende kabel naar je lier zit rechtstreeks ongezekerd op je accu, bij een kortsluiting (bv door een aanrijding) zal er een groote stroom gaan lopen, waardoor er waarschijnlijk brand zal ontstaan of je accu exploderen.

Zonder schakelaar in de spanningsvoerende kabel staat er altijd spanning op je lier, deze kan dus door onbevoegden altijd bedient worden.

Groeten, Victor Rutten

seriesIII 109 ambulance "Dwarsligger"
seriesIII 88 ex-belg "Jerommeke"
Erik Vos

Re: Lier plaatsen+nog wat

Bericht door Erik Vos »

Ik heb een zekering van een laad klep tussen de spannings kabel en de accu gezet dit is er een met een bouttje en een plaatje de zekering zit dan tussen het plaatje aan de accu zijde en de spannings kabel in
als de zekering dan door brand kun je deze dan verwijderen en een nieuwe er tussen doen of de kabel dierect tegen het plaatje monteeren

Groeten
Erik Vos
Lr Disco 300 tdi
Marco D90

Re: Lier plaatsen

Bericht door Marco D90 »

:-)
Plaats reactie