Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Chris 110

Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door Chris 110 »

Ik heb goed- en slecht nieuws!!!

Het goede nieuws is dat de Belastingdienst toe geeft dat ze bij mij met hun fax het vertrouwen hebben gewekt dat mijn auto het kwart-tarief kan krijgen. In mijn geval accepteren ze het dus, maar, omdat de fax aan mij gericht was kunnen anderen daar niet zomaar beroep op doen. De nadere onderbouwing volgt nog.

gr, Chris 110
www.opwielen.nl
Paul KampeerRover

Re: Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door Paul KampeerRover »

Chris Super!!!!!

Maar ook meteen wat vraagtekens. Alle inmiddels na 2002 gekeurde autos lopen het risico slachtoffer te worden van willekeur?
Het feit dat mijn lr is goedgekeurd wil nog niet zeggen dat de goedkeuring terecht was?

Maar vooralsnog gefeliciteerd!!!!!!!!!

Groet, Paul ( die dit weekeinde met ega en kinderen en hond weer gaat kamperen met de KampeerRover)
geertjan

Re: Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door geertjan »

Chis ookal heb jij een fax gekregen met daarin het gegeven dat jouw auto wellicht in aanmerking zou kunnen komen voor het kwartaal tarief wil echter nog niet zeggen dat het ook zo doorgang zal hebben.
Heb helaas dit al twee maal mogen meemaken dat de inspecteur mij iets toezegde, wat later gewoon is terug gedraaid. En deze toezegging had ik op papier. Ben toen naar de rechtbank gegaan en heb helaas verloren.

dus ik ben benieuwd

Geertjan

PS hoe gaat het met je olie verbruik?
Puffino

Re: Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door Puffino »

Heee. Hoort ik daar een lichtpuntje voor je, Chris!?

DAT zou gaaf zijn.

Ik duim voor je,

Sander 110 "Snorkel"
Chris 110

Re: Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door Chris 110 »

Ik heb de vlag al uithangen! Ga van';t weekend gelijk weer met de ombouw aan de slag.

Ondanks dat je nogal moe kunt worden van de onduidelijkheid en ogenschijnlijke willekeur van de Belastindienst ben ik van mening dat het voor mij nu uiteindelijk positief heeft uitgepakt.

Het risico dat het nu nog mis gaat, schat ik erg klein in, alles gaat nu op schrift, en het verzoek om kwart-tarief wordt straks aan dezelfde persoon gedaan als die mij nu de bevestiging heeft gegeven. Als ze het straks alsnog weigeren ben ik er van overtuigd dat ik bij de rechtbank gelijk krijg.

gr, Chris
Paul KampeerRover

Re: Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door Paul KampeerRover »

Het verzoek van kwarttarrief aan belastingdienst is slechts schriftelijk.
Laat de wagen eerst even "voorkeuren"alvorens de meester de papieren inneemt, wat te doen gebruikelijk is. Dus laat hem eerst even om de wagen lopen.
De keurmeester bepaalt!!! Niet de belasting man, die komt tenslotte niet keuren en kan alleen het advies van de RDW meester overnemen. Vandaar dat je later eerst een accptgiro van 1 kwartaal met de volle mep gaat ontvangen( niet schrikken) en dan verzoek gaat indienen bij de belasting dienst. Dit is dus na de rdw keuring en er komt dan niemand meer kijken. De brief vermeldt dat je zelf verantwoordelijk bent voor de naleving van de (inrichtings-) eisen.

Dus als de rdw meester het goed vindt, dan ben je feitelijk klaar. Wijs hem overigens zelf ook nog eens op de eisen. En het feit dat je aangeeft dat jouw ombouw actie niet zomaar een fiscale reden heeft, maar dat je daadwerkelijk een kampeerauto wil hebben, zal zeker bijdragen. De meeste rdw meesters houden niet zo van "profiteurs"Hoe netter en inventiever gedaan, hoe groter de kans van slagen. Geef bij de aanvraag van de keuring aan dat je "grijs"wil blijven en je niet wil omkeuren naar geel. Dat heeft absoluut voordelen, Goedkoper, minder eisen, alleen de inrichting wordt bekeken, niet het remwerk e.d.

Succes!!
Chris 110

Re: Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door Chris 110 »

betekent dit ook dat hij niet op alle 'normale' APK-punten beoordeeld wordt, en dat het omkeuren ook geen invloed heeft op de APK-termijn? (die loopt eind mei af)
Paul KampeerRover

Re: Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door Paul KampeerRover »

inderdaad. Als je aangeeft bij het maken van de afspraak voor de keuring, vermeld dan dat het gaat naar omkeuring naar kampeerauto in aanmerking komend voor het kwarttarrief. Dan wordt alleen dat gedeelte gekeurd. De rest doet niet ter zake. Je moet de reguliere apk bij de garage doen.

Gr. Paul
huub pennings

Re: Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door huub pennings »

Hmm als er een schaap over de dam is volgen er meer, m.a.w. als er een 3 deurs onder de huidige regelgeving goedgekeurd wordt kunnen volgenden een beroep doen op de wet gelijke behandeling.

Groetjes


Huub
Chris 110

Re: Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door Chris 110 »

Ik denk dat de Belastindienst zich daar tegen gaat indekken (bij het geven van de beschikking). Als je 1 keer een 'fout' maakt, hoef je dat niet tot in den treuren te continueren.

Als jantje zijn auto met een lekke uitlaat door de APK krijgt, kan pietje daar geen aanspraak op maken als zijn auto met een lekke uitlaat geweigerd wordt...

gr, Chris 110
www.opwielen.nl
Huub penniggs

Re: Donkere Camper-wolken lokaal opgeklaard!

Bericht door Huub penniggs »

tsja maar binnen de toepassing van de regelgeving moeten ze wel consequent zijn.
Aders hang je ze op wegens leeftijds of haarkleur discriminatie.

Huub
Plaats reactie